free web hit counter Skocz do zawartości
alius

Czy warto interweniować ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Problem łysienia zauważyłem już dość dawno. Aktualnie mam 25 lat i duże zakola, oraz rzadkie włosy z przodu głowy.

Boję się, że całkowicie wyłysieję i w końcu chcę się za to zabrać bardziej na poważnie. (obaj dziadkowie wyłysieli z przodu dość wcześnie więc chyba mam to po nich).

Włosy nie wypadają w dużych ilościach. Aktualnie używam long4lashes przeciw wypadaniu włosów. Nie mam pojęcia czy to działa i jest sens używania, ale dostałem kiedys 2 buteleczki to wmasowuję w głowę.

Zdjęcia wrzucę poniżej.

Po długim czasie przekopywania wielu forów wywnioskowałem, że najlepszy jest fin ale nie chcę go brać z powodu możliwości pogorszenia się libido itp.

Co najbardziej do mnie przemawia to Minoxidil 5% + RU.

Czy myślicie, że jest to dobry pomysł na początek? I jak to wygląda z późniejszym odstawieniem tych preparatów? Czy trzeba jest brać już na stałe bo jeśli przestanę to łysienie mocno przyspieszy?

https://imgur.com/a/jdzuQ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm nie ma co sie oszukiwac sytuacja wymaga sporej uwagi jezeli chcesz cos jeszcze odzyskac.

Samo RU plus minox moze tu byc za malo przydalo by sie cos jeszcze wew typu fin/dut.

Po wew blokerach spadek libido gwarantowany w 99%. Natomiast jak az tak by Ci to mialo przeszkadzac to RU/CB plus minox jak najszybciej bym proponowal zaczac,bo nie ma z czym zwlekac.


Dut 0.5 mg E4D

CB-03-01 2% 1ml ED

Witaminy:Biotyna,Cynk,Żelazo,Wapń,Magnez,D3

Zoxin Med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Na znaczne zagęszczenie raczej bym nie liczył, choć forumowe historie pokazują, że czasami i takie "cuda" się zdarzają.

 

A co do minoxa + RU to mam mieszane uczucia, bo oba obciążają serce.

Stosowanie obu jednocześnie przez długi czas (wiele lat) jest ryzykowne.

Z łatwo dostępnych środków dorzuć ketokonazol (np nizoral krem) albo mikonazol (daktarin) - są tanie i bezpieczne, oraz biotynę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi.

@Lion

chodzi ci pewnie o jakieś tabletki itp ? Bo ja bardziej myślałem o wcierkach(RU dodaje się do minoxa i razem nakłada na skóre, chyba, że mam złe pojęcie o tym).

Wcierki chyba nie mają jak oddziaływać na serce. Wydaje mi się, że najgorsze co może się stać to jakas reakcja alergiczna na skórze głowy.

Dorzucę w takim razie na pewno nizoral krem i biotyne

 

Co do tych wcierek to gdzie mogę kupić RU? Bo mam problem ze znalezieniem tego w sklepach. Oraz jakiej firmy minox ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Wcierki chyba nie mają jak oddziaływać na serce.

 

Jasne, że mają. Prawie każdy skuteczny lek który przenika przez skórę, wnika też w jakimś stopniu do krwiobiegu.

Te co nie wnikają, rozkładają się w skórze (np spiro), a do krwiobiegu wnikają metabolity.

 

Wcierki nie są w 100% bezpieczne, od dawna to wiadomo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jasne, że mają. Prawie każdy skuteczny lek który przenika przez skórę, wnika też w jakimś stopniu do krwiobiegu.

Te co nie wnikają, rozkładają się w skórze (np spiro), a do krwiobiegu wnikają metabolity.

 

Wcierki nie są w 100% bezpieczne, od dawna to wiadomo.

 

To ja już sam nie wiem. Mimo wszystko powinienem stosować to co wyżej wymieniłem? Czy może jest coś mniej "groźnego" i równie skutecznego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy powinieneś to nikt Ci nie powie, bo wszystko stosujesz na własne ryzyko. Poczytaj i się zastanów.


Fin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nic wychodzi na to, że nie ma skutecznego leku który nie miałby skutków ubocznych.

Zdecyduje się chyba na tego minoxa + RU.

Możecie mi polecić jakiś sklep online albo źródło gdzie mogę kupić RU? Bo minoxa to wiem, że są z 2 firmy conajmniej co sprzedają stężenie 5%, ale z RU mam problem.

 

Warto iść do lekarza specjalisty w sprawie łysienia? Jeśli tak to jakiego? Dermatolog, edokrynolog czy może trycholog?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto iść do lekarza specjalisty w sprawie łysienia? Jeśli tak to jakiego? Dermatolog, edokrynolog czy może trycholog?

 

Nie warto, bo są tylko dwa leki zatwierdzone na leczenie łysienia w Polsce: fin i minox, więc to strata czasu i kasy. Chyba że nie masz jak inaczej ogarnąć leków, wtedy lekarz będzie Ci potrzebny, żeby dostać recepty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj sobie na spokojnie jeszcze raz moj wczesniejszy post.

Przy lysieniu chcac go zastopowac zawsze jakies niechciane uboki czy cos nieprzyjemnego sie wiaze. Musisz probowac i eksperymentowac na sobie badz zapomniec o lysieniu i wybraniu maszynki,ewentualnie system badz mikropigmentacja. Pozdro


Dut 0.5 mg E4D

CB-03-01 2% 1ml ED

Witaminy:Biotyna,Cynk,Żelazo,Wapń,Magnez,D3

Zoxin Med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Anagenic na pewno, tej drugiej nie kojarzę, ale też się specjalnie nie interesuję. Nie rozumiem jednak dlaczego chcesz RU kupować za granicą, skoro pewny możesz kupić w Polsce http://edt.com.pl/

 

PS. A co do Kirklanda to dość popularny minox, sam kiedyś stosowałem. Ale z tego co wiem są teraz tańsze opcje - bodaj Alopexy wychodzi taniej, sprawdź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupiłem Ru i minoxa od alopexy. Dodatkowo nizoral szampon oraz biotyne w tabletkach. Wiem, że powienienem 2x dziennie aplikować 1ml ru+minoxu, zawsze przed nałożeniem myć włosy czy nie jest to konieczne?. W jakiej proporcji powinienem rozpuścic ru w minoxie? Jeśli buteleczka ma 60ml to ile g RU?

Na ulotce nizoralu napisano żeby stosować co 3 dni około, tego się trzymać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używam Zoxina raz na 1-1,5 tygodnia.


moja nowa mocna kuracja:

- szampon ziołowy

- witaminki

- nanogen lub sewich

 

Na takiej kuracji, łysienie mi nie straszne!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...