free web hit counter Skocz do zawartości
wrobel

Dutasteryd+Minoxidil wypadanie włosów na ciele.

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie do stosujących to połączenie. Jestem na dutasterydzie od 2msc, biorę 2x w tygodniu, miesiąc temu niecały dorzuciłem minoxidil 2x dziennie po 1ml. Ostatnio podczas codziennego prysznica zauważyłem sporo włosów w brodziku, tyle, że włosy były za długie by mogły być z głowy. Podejrzenie padło na klatkę piersiową gdzie mam włosów jak niedzwiedź lub nogi. Dzisiaj w lustrze zauważyłem, że mam dużo mniej włosów na klacie, nie wiem może ok. 2x mniej, nogi ok, głowa wydaje mi się, że nic nie leci pozatym co wylecało po HT . Podejrzenie pada na te 2 środki Avodart lub Minoxidil. Z tego co czytałem to linienie występuje na głowie zarówno po Ducie jak i Minoxie także jestem bardzo zdziwiony, generalnie średnio zależy mi na tych włosach ale pytam czy ktoś odnotował podobne zjawisko i czy jest to coś normalnego na tym etapie kuracji?


3500 graft

Minoxidil 5%

Avodart 0,5mg eod

Zoxin-med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będę miał niedługo zakola na klacie


3500 graft

Minoxidil 5%

Avodart 0,5mg eod

Zoxin-med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, za jakis czas pojawia sie nowe od minoxa


genetic garbage (manlet aka heightcel, baldcel, post-acnecel, aspie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś tam czytałem na zagranicznych, sporo ludzi odnotowuje utrate włosów z ciała. Jakiś to sens ma kiedy ma się wysoki teść od sterydów to na łbie leci a na ciele często rosną, więc tutaj logicznym może być odwrotnie. Szczerze to myślałem że Dutasteryd odzdziałowuje tylko na pochodną testosteronu DHT a nie na testosteron bo ten przyznam troche lipa jak będzie leciał ale wydaje mi się że utrata włosów w miejscach męskich może świadczyć o niskim testosteronie.


3500 graft

Minoxidil 5%

Avodart 0,5mg eod

Zoxin-med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuje to wskutek spadku DHT wolny testosteron wręcz rośnie. A włosy na ciele są stymulowane nie tyle przez testosteron co przez DHT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to dzięki za info. Teraz ma to ręce i nogi.


3500 graft

Minoxidil 5%

Avodart 0,5mg eod

Zoxin-med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zanotowałem znaczne zmniejszenie owłosienia na ciele po stosowaniu finasterydu. Nie był to proces gwałtowny, ale wcześniej mi każdy mówił: ale masz owłosione łapy! wcześniej takich nie miałeś!

Teraz jak się przyglądam to mam zupełnie przeciętne owłosione dłonie jak na mężczyznę, włosy tam stały się dużo słabsze i mniej zabarwione. I wydaje mi się, że więcej też włosów z ciała wypada, a na głowie się trzymają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja tak sobie często sprawdzałem włosy. Kiedy mi leciały to jak pociągnałem lekko to potrafiłem wyjąć kilka włosów za każdym pociągnięciem, miałem dłuższe to widziałem na grzebieniu ile zostawało albo podczas stylizacji ile na rękach i białej koszulce. Teraz jak biorę prysznic to widzę włosy ale widzę, że są to włosy z ciała, z klaty. Natomiast pociągne nawet mocniej na głowie i nic nie wyciągam. Czy mi zachamowało to pewnie odnotuję jak będą dłuższe czy też tyle będzie na grzebieniu i koszulce.


3500 graft

Minoxidil 5%

Avodart 0,5mg eod

Zoxin-med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...