free web hit counter Skocz do zawartości
nord

Zapalenie mieszków włosowych

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekaw jestem czy u stosujących różne wcierki i inne wynalazki występuje zapalenie mieszków włosowych bo u mnie właśnie dermatolog stwierdziła że mam ale nic poza tym. Nie wyjasniła czym to może być spowodowane, czy może powodować wypadanie włosów itd. Ja co prawda mam w okolicach które nie są narażone na łysienie ale podczas golenia jest to bardzo widoczne. I teraz zastanawiam się czy to może być spowodowane stosowaniem we wcierkach PG, alkoholu czy może wynika to z łojotowego rodzaju skóry....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tak miałem po stosowaniu minoidilu, później unikałem PG we wcierkach, ale teraz kiedy stosuje krem EMU to moja skóra bez problemu toleruje wszystko co stosuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo łatwo zauważyć poprzez czerwone krosty, swędzenie czasami ból w miejscach gdzie wychodzą włosy z głowy (cebulki/mieszki), jeśli się temu nie zapobiegnie może dojść do stanów ropnych i wtedy pojawia się już dużo poważniejszy problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No własnie ja nie mam ani swędzenia ani bólu i co jeszcze to jest w zupełnie innym miejscu niż stosuje wcierki, konkretnie jakies 2-3 cm nad uchem.

Czyli największe podejrzenie pada na PG. Jedyne wyjście to chyba zamiana na glicerynę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak możesz podejrzewać PG, skoro masz jakieś zmiany skórne w miejscach gdzie tego nie stosujesz? To jest nie logiczne, idź najpierw do dermatologa i niech oceni sytuacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No własnie dermatolog mi gówno powiedział, już mam wizytę u następnego....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stan zapalny ,czesty objaw przy lysieniu,kup davercin w płynie i wcieraj w te miejsca ,krem z keto tez nie zaszkodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomoglo ale czesciowo ,davercin jest chyba na recepte,raczej nie wina PG ,tylko wlasnie to jest stan zapalny ale ciezko doradzac jak sie nie widzi wiec moge tylko przypuszczac .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi najbardziej uwidaczniają się podczas strzyżenia jak przejeżdżam maszynką, widać jak się powiększają i wypelniają ropą, a wtedy już tylko mnie korci żeby wycisnąć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oceń po 1-2 tyg stosowania kremu EMU, mi pomógł na wszelkie niedogodności skórne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli samą bazą kremową smarować...zobaczymy dzięki

Ziom co miałeś na myśli że gdy dojdzie do stanów ropnych to pojawia się już dużo poważniejszy problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dorzuć do bazy to co brakuje: wodę i smaruj jakiś bardzo niewielki obszar żeby sprawdzić

 

Tak gdy pojawią się stany ropne to wiadomo że dużo trudniej jest leczyć, poza tym zaczyna uciążliwie boleć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stan zapalny jak wiadomo jest glowna przyczyna mbp i blizn wokolo mieszka wlosowego dlatego nie ma odrostow no ale poczekamy zobaczymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podrażnienie ale czym spowodowane?

Bo ma tak hym spory kawała czasu a nic nie wcierałem w skóre głowy wczesniej. Włosy wypadaja z całej głowy srodek a czerwona skóra jest tylko na koronie hym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem co stosujesz, poza tym obecnie są straszne upały, a jeśli ktoś ma przerzedzenia i włosy ścięte na krótko to jest możliwość podrażnienia słońcem. Wcale długo nie trzeba na nim przebywać zwłaszcza jeśli ktoś ma wrażliwą skórę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...