free web hit counter Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Bardzo możliwe, że taki temat już jest, ale wyszukiwarka po wpisaniu "MSM" pokazuje, że szukana fraza jest zbyt krótka.

Chciałbym poruszyć tutaj temat MSM. Jest to suplement powszechnie znany ze swoich wszechstronnych właściwości.

Bardzo dużo fajnych informacji można na jego temat przeczytać tutaj: http://sygnaturazdrowia.pl/msm-po-prostu-siarka/

 

Osobiście miałem kiedyś przygodę z MSM, ale nie zauważyłem jakiegoś specjalnego pogrubienia włosów- być może przez to, że stosowałem mało znaną firmę.

Ostatnio szukam sposobu na poradzenie sobie z rogowaceniem okołomieszkowym na ramionach i plecach - kartosis pilaris (http://web.kidsactivitiesblog.com/wp-co ... cebook.jpg) i znalazłem informacje, że bardzo pomaga na to właśnie MSM, ale w dość dużej dawce, bo około 9g dziennie.

Obecnie stosuje 2g dziennie MSM firmy Puratin. Pogrubienia włosów jakoś specjalnie nie zauważyłem, ale wydaje mi się, że minimalnie zmienia sie ich struktura na + (porowatość itp). Zastanawiam się co by było gdyby zwiększyć dawkę. W podanym przeze mnie na początku posta linku, autor mówi, że najlepiej stosować 15g dziennie przez 4 tygodnie, a następnie można zejść do 3-5g dziennie.

 

Chciałbym, aby każdy kto miał styczność z tym suplementem się tutaj wypowiedział. Opisał swoje spostrzeżenia na temat dawki, rezultatów i firmy jakiej stosował wspomniany suplement. Fajnie też byłoby przytoczyć jakieś badania, bo słyszałem, że przy dużych dawkach MSM odkłada się w mózgu.

 

Będę wdzięczny za dyskusję.

Pozdro włochacze ;D


Aktualna Kuracja (data rozpoczęcia)

RU 5% w KB 2 ml dziennie ( 9.08.12)

Biotyna 10 mg (22.01.14)

MSM 1.5g (15.01.18)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc

 

Stosuje msm firmy "Targroch" kupiony na allegro, wchodzi dziennie po ok 5-7 g w 2 porcjach rano i wieczorem ( jak kupie baterie do wagi to bede dawkowal po 3 g a nie na oko ). Co do efektow to patrzac na zlew po porannym wcieraniu minoxa to nawet dosc grube leca . Jakas to pewnie jest zasluga msm, subiektywnie oceniajac rok temu okolo po msm innej firmy mialem ( moge sie mylic) troche lepsze efekty lub (pamiec juz nie ta )wtedy jak rozpoczelem stosowanie mialem ciensze wlosy i byl wiekszy kontrast przed/po suplemnentacji Zgadzam sie ze nie ma co kupowac taniego badziewia ( z biotyna i cynkiem bazuje np. na swansonie) ale msm to nie jest drogi suplement ( nie ma co przeplacac za tabsy, jak juz to proch).

 

Co do odkladania sie w mozgu to nie wkleje badan, ale jak interesowalem sie tematem to troche o tym czytalem i fakt odklada sie w jakis tam ilosciach w mozgu ale z tego co pamietam nie ma to zadnego wplywu na zdrowie, a po odstawieniu poziom sie zeruje.

 

Ogolnie suplement warty polecenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki styers2 za wypowiedz

7g dziennie stosujesz od roku?


Aktualna Kuracja (data rozpoczęcia)

RU 5% w KB 2 ml dziennie ( 9.08.12)

Biotyna 10 mg (22.01.14)

MSM 1.5g (15.01.18)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od ok. 2 miesiecy te 5-7 gram. Przy czym dopiero od miesiaca stosuje blokery, wiec mam nadzieje na jakis tam efekt synergiczny co do supli, miedzy innymi msm.

 

Ale jak pisalem wczesniej, przy stosowaniu samego minoxa ( glupota wynikajaca z braku wiedzy ) i obserwacji wypadajacych wlosow to widac bylo ze lecialy zdecydowanie grubsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest konska dawka juz. Dotad stosowalem z purritan's pride (takowy poleca rowniez Lion), jednakze zastanawialem sie, czy te allegrowe za 3 dychy tez beda adekwatnie dzialac.


genetic garbage (manlet aka heightcel, baldcel, post-acnecel, aspie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To jest konska dawka juz. Dotad stosowalem z purritan's pride (takowy poleca rowniez Lion), jednakze zastanawialem sie, czy te allegrowe za 3 dychy tez beda adekwatnie dzialac.

 

jack, a Ty ile stosowałeś?

W podanym przeze mnie linku autor mowi, ze powinno sie stosować 15g przez 4 tygodnie, a potem można zejść do 3g.

 

Ja aktualnie stosuje 3g, ale korci mnie żeby skoczyć do 10g na te 4 tygodnie i zobaczyć jakie będą rezulaty- nie tylko na włosach, ale i skórze


Aktualna Kuracja (data rozpoczęcia)

RU 5% w KB 2 ml dziennie ( 9.08.12)

Biotyna 10 mg (22.01.14)

MSM 1.5g (15.01.18)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4-5g max. O tych 15g to pierwszy raz slysze

 

No o 15g też wcześniej nie słyszałem, ale o 10g już czytałem na zagranicznych forach. Trochę się jednak obawiam aż tak dużych dawek


Aktualna Kuracja (data rozpoczęcia)

RU 5% w KB 2 ml dziennie ( 9.08.12)

Biotyna 10 mg (22.01.14)

MSM 1.5g (15.01.18)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Badania mowia o tym, ze sie w mozgu odklada, ale jakie konsekwencje z tego wynikaja - tego chyba nie wiadomo.

Btw, mam prywate do Ciebie. W swoim watku wspominales, ze stosujesz topik hair fattener. Dziala to zauwazalnie? Warte swojej ceny?


genetic garbage (manlet aka heightcel, baldcel, post-acnecel, aspie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Badania mowia o tym, ze sie w mozgu odklada, ale jakie konsekwencje z tego wynikaja - tego chyba nie wiadomo.

Btw, mam prywate do Ciebie. W swoim watku wspominales, ze stosujesz topik hair fattener. Dziala to zauwazalnie? Warte swojej ceny?

 

Wydaje mi się, że działa, ale nie ma jakiegoś szału Ja stosuje okazyjnie jak mam jakieś ważniejsze wyjście, bo trochę się boję, że po nim ru się nie wchłania tak jak powinno- i tak jak wspomniałem efekt nie jest aż tak zauważalny, żeby ryzykować codziennym stosowaniem

 

Badania właśnie o tym mówią, ale podobno nie ma to złego wpływu, a potem się zeruje jak sie przerwie. Bezpieczeństwo MSM porównują niektórzy do bezpieczeństwa czystej wody


Aktualna Kuracja (data rozpoczęcia)

RU 5% w KB 2 ml dziennie ( 9.08.12)

Biotyna 10 mg (22.01.14)

MSM 1.5g (15.01.18)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzieki za odpowiedz. Chyba sobie kupie.

 

Próbuj. 60zł to nie jest aż taka kasa przy tym co wydajemy na włosy


Aktualna Kuracja (data rozpoczęcia)

RU 5% w KB 2 ml dziennie ( 9.08.12)

Biotyna 10 mg (22.01.14)

MSM 1.5g (15.01.18)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

 

Bardzo możliwe, że taki temat już jest, ale wyszukiwarka po wpisaniu "MSM" pokazuje, że szukana fraza jest zbyt krótka.

Chciałbym poruszyć tutaj temat MSM. Jest to suplement powszechnie znany ze swoich wszechstronnych właściwości.

Bardzo dużo fajnych informacji można na jego temat przeczytać tutaj: http://sygnaturazdrowia.pl/msm-po-prostu-siarka/

 

Osobiście miałem kiedyś przygodę z MSM, ale nie zauważyłem jakiegoś specjalnego pogrubienia włosów- być może przez to, że stosowałem mało znaną firmę.

Ostatnio szukam sposobu na poradzenie sobie z rogowaceniem okołomieszkowym na ramionach i plecach - kartosis pilaris (http://web.kidsactivitiesblog.com/wp-co ... cebook.jpg) i znalazłem informacje, że bardzo pomaga na to właśnie MSM, ale w dość dużej dawce, bo około 9g dziennie.

Obecnie stosuje 2g dziennie MSM firmy Puratin. Pogrubienia włosów jakoś specjalnie nie zauważyłem, ale wydaje mi się, że minimalnie zmienia sie ich struktura na + (porowatość itp). Zastanawiam się co by było gdyby zwiększyć dawkę. W podanym przeze mnie na początku posta linku, autor mówi, że najlepiej stosować 15g dziennie przez 4 tygodnie, a następnie można zejść do 3-5g dziennie.

 

Chciałbym, aby każdy kto miał styczność z tym suplementem się tutaj wypowiedział. Opisał swoje spostrzeżenia na temat dawki, rezultatów i firmy jakiej stosował wspomniany suplement. Fajnie też byłoby przytoczyć jakieś badania, bo słyszałem, że przy dużych dawkach MSM odkłada się w mózgu.

 

Będę wdzięczny za dyskusję.

Pozdro włochacze ;D

 

Ja słyszałem o takich dawkach w kuracji nowotworowej, ale uwaga 15 g t bardzo duża dawka. Musicie być pewni co do źródła tego msm i jego czystości bo przy takiej ilości można zaliczyć zgon:) (moim zdaniem lepiej nie kupować na allegro z niewiadomego pochodzenia). Generalnie msm stosuje się w wielu chorobach takich jak autoagresja, hashimoto, reumatoidalne zapalenie stawów itd. Msm bardzo dobrze działa z witaminą C dlatego takie połączenie polecam .

Ja raczej stosuje w dawkach do 4-5g na dobę właśnie z powodu tego, że odkłada się w mózgu - nie do końca jest wiadomo jakie to może nieść ze soba konsekwencje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

 

Bardzo możliwe, że taki temat już jest, ale wyszukiwarka po wpisaniu "MSM" pokazuje, że szukana fraza jest zbyt krótka.

Chciałbym poruszyć tutaj temat MSM. Jest to suplement powszechnie znany ze swoich wszechstronnych właściwości.

Bardzo dużo fajnych informacji można na jego temat przeczytać tutaj: http://sygnaturazdrowia.pl/msm-po-prostu-siarka/

 

Osobiście miałem kiedyś przygodę z MSM, ale nie zauważyłem jakiegoś specjalnego pogrubienia włosów- być może przez to, że stosowałem mało znaną firmę.

Ostatnio szukam sposobu na poradzenie sobie z rogowaceniem okołomieszkowym na ramionach i plecach - kartosis pilaris (http://web.kidsactivitiesblog.com/wp-co ... cebook.jpg) i znalazłem informacje, że bardzo pomaga na to właśnie MSM, ale w dość dużej dawce, bo około 9g dziennie.

Obecnie stosuje 2g dziennie MSM firmy Puratin. Pogrubienia włosów jakoś specjalnie nie zauważyłem, ale wydaje mi się, że minimalnie zmienia sie ich struktura na + (porowatość itp). Zastanawiam się co by było gdyby zwiększyć dawkę. W podanym przeze mnie na początku posta linku, autor mówi, że najlepiej stosować 15g dziennie przez 4 tygodnie, a następnie można zejść do 3-5g dziennie.

 

Chciałbym, aby każdy kto miał styczność z tym suplementem się tutaj wypowiedział. Opisał swoje spostrzeżenia na temat dawki, rezultatów i firmy jakiej stosował wspomniany suplement. Fajnie też byłoby przytoczyć jakieś badania, bo słyszałem, że przy dużych dawkach MSM odkłada się w mózgu.

 

Będę wdzięczny za dyskusję.

Pozdro włochacze ;D

 

Ja słyszałem o takich dawkach w kuracji nowotworowej, ale uwaga 15 g t bardzo duża dawka. Musicie być pewni co do źródła tego msm i jego czystości bo przy takiej ilości można zaliczyć zgon:) (moim zdaniem lepiej nie kupować na allegro z niewiadomego pochodzenia). Generalnie msm stosuje się w wielu chorobach takich jak autoagresja, hashimoto, reumatoidalne zapalenie stawów itd. Msm bardzo dobrze działa z witaminą C dlatego takie połączenie polecam .

Ja raczej stosuje w dawkach do 4-5g na dobę właśnie z powodu tego, że odkłada się w mózgu - nie do końca jest wiadomo jakie to może nieść ze soba konsekwencje.

 

A jakiej firmy używasz? Masz jakieś sprawdzone źródło?


Aktualna Kuracja (data rozpoczęcia)

RU 5% w KB 2 ml dziennie ( 9.08.12)

Biotyna 10 mg (22.01.14)

MSM 1.5g (15.01.18)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Standardowo puritan's pride.

Wiem, że niektórzy kupują msm dla koni tylko trzeba mieć sprawdzone źródło. To dla koni jest bardzo czyste bo nikt nie zaryzykuje utraty tak drogiego zwierzęcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Standardowo puritan's pride.

Wiem, że niektórzy kupują msm dla koni tylko trzeba mieć sprawdzone źródło. To dla koni jest bardzo czyste bo nikt nie zaryzykuje utraty tak drogiego zwierzęcia.

 

I dużo tańsze też. To Puritanu 5 tabsow bierzesz? Jak to w trakcie dnia rozkładasz? Zauważyłeś jakieś efekty? Pytam zarówno o włosy jak i generalnie skórę


Aktualna Kuracja (data rozpoczęcia)

RU 5% w KB 2 ml dziennie ( 9.08.12)

Biotyna 10 mg (22.01.14)

MSM 1.5g (15.01.18)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Standardowo puritan's pride.

Wiem, że niektórzy kupują msm dla koni tylko trzeba mieć sprawdzone źródło. To dla koni jest bardzo czyste bo nikt nie zaryzykuje utraty tak drogiego zwierzęcia.

 

I dużo tańsze też. To Puritanu 5 tabsow bierzesz? Jak to w trakcie dnia rozkładasz? Zauważyłeś jakieś efekty? Pytam zarówno o włosy jak i generalnie skórę

 

Biorę po 2 kapsy do śniadania i obiadu do kolacji jeden. Zawsze z posiłkiem. Wcześniej stosowałem w proszku. Wtedy piłem jako koktail 4-5 g MSM z witaminą C (do takiej dziennej porcji 4-5 g MSM stosowałem 4-5 g witaminy C). Nie każdemu taki koktail przypasuje bo jest po prostu niesmaczny (łatwiej łyka się kapsułki). Wiem, że niektórzy dodają trochę syropu żeby polepszyć smak.

 

Co do rezultatów to u mnie gdzieś około 2 miesiąca takiej kuracji pojawiają się pozytywne skutki. Włosy są nieco grubsze, jakby ciemniejsze. Jest to zauważalne nie tylko na głowie, ale np. na rękach. Myślałem, że to od minoxa który stosuje codziennie, ale jednak nie. Taka ciekawosta: po odstawieniu MSM włoski na małych palcach u rąk są praktycznie niewidoczne. Przy kuracji MSM są ciemniejsze i grubsze. Także coś tam na pewno działa na +.

 

Co jeszcze ciekawego zauważyłem (może to być kwestia indywidualna)... Przy MSM trzymam mocniej wodę nawet na diecie niskowęglowodanowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Standardowo puritan's pride.

Wiem, że niektórzy kupują msm dla koni tylko trzeba mieć sprawdzone źródło. To dla koni jest bardzo czyste bo nikt nie zaryzykuje utraty tak drogiego zwierzęcia.

 

I dużo tańsze też. To Puritanu 5 tabsow bierzesz? Jak to w trakcie dnia rozkładasz? Zauważyłeś jakieś efekty? Pytam zarówno o włosy jak i generalnie skórę

 

Biorę po 2 kapsy do śniadania i obiadu do kolacji jeden. Zawsze z posiłkiem. Wcześniej stosowałem w proszku. Wtedy piłem jako koktail 4-5 g MSM z witaminą C (do takiej dziennej porcji 4-5 g MSM stosowałem 4-5 g witaminy C). Nie każdemu taki koktail przypasuje bo jest po prostu niesmaczny (łatwiej łyka się kapsułki). Wiem, że niektórzy dodają trochę syropu żeby polepszyć smak.

 

Co do rezultatów to u mnie gdzieś około 2 miesiąca takiej kuracji pojawiają się pozytywne skutki. Włosy są nieco grubsze, jakby ciemniejsze. Jest to zauważalne nie tylko na głowie, ale np. na rękach. Myślałem, że to od minoxa który stosuje codziennie, ale jednak nie. Taka ciekawosta: po odstawieniu MSM włoski na małych palcach u rąk są praktycznie niewidoczne. Przy kuracji MSM są ciemniejsze i grubsze. Także coś tam na pewno działa na +.

 

Co jeszcze ciekawego zauważyłem (może to być kwestia indywidualna)... Przy MSM trzymam mocniej wodę nawet na diecie niskowęglowodanowej.

 

ok, dzięki za odp.

Strasznie jestem ciekawy co by było przy dawce 10g dziennie, ale chyba się nie zdecyduje


Aktualna Kuracja (data rozpoczęcia)

RU 5% w KB 2 ml dziennie ( 9.08.12)

Biotyna 10 mg (22.01.14)

MSM 1.5g (15.01.18)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bodajze MSM jako jedyne nadaje sie do walki z siwieniem. Tak czy siak dodam te 2-3g po ht i przez okres 3-4 miesiecy bede stosowal wiec zobacze czy akurat cos daje w tym kierunku. Ogolnie wiem, ze to srednie dawki , ale wiekszych nie zamierzam, bo i tak tych wszystkich tabsow za wiele lykam kazdego dnia ;p


Dut 0.5 mg E4D

CB-03-01 2% 1ml ED

Witaminy:Biotyna,Cynk,Żelazo,Wapń,Magnez,D3

Zoxin Med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stosuje od miesiąca jakoś tak zaczynałem 2-3g teraz sypie pełna łyżkę do herbaty czyli jakieś 5g ...efekty chyba włosy na dłoniach i palcach zrobiły się bardziej czarne na głowie może ciut tez ...używam takie cos

8B4559A9-4363-4367-87B3-B4A8B1DFE2D9.thumb.jpeg.89446b1aa5c0fef0f7ed24d1e37a32e2.jpeg


Nezyr 1mg

Nizoral szampon

Revivogen

Emolium szampon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...