free web hit counter Skocz do zawartości
boliusz

Stymulatory oprócz minoxa

Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiegoś czasu szukam alternatywy dla minoxa. Widzę, że niektórzy z forumowiczów podejmowali jakieś próby z analogami prostaglandyn (latanoprost, bimatoprost), adenozyna, peptydami miedzi i vpa, ale większość wciąż korzysta z minoxa.

 

Czy jest jakaś skuteczna alternatywa dla minoxa czy na tą chwilę pozostaje jedyna opcja jako stymulator?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja bym sobie w ogóle te "stymulatory" odpuścił. Walcz środkami które rzeczywiście powstrzymują łysienie.

Na pozostałe szkoda zdrowia, zwłaszcza na minoxidil.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn. jeśli chodzi o hamowanie łysienia to opieram się na blokerach dht/receptorów androgenowych, po cichu licząc, ze może coś się zagesci przy okazji, ale dobrze wiesz, że różnie z tym bywa na blokerach. Dlatego przydałoby się dodać coś typowo na odrost.

 

Btw. Lion, z tego co czytałem to zrezygnowałeś z minoxa w swojej kuracji. Jak to się odbiło na stanie włosów u Cb?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Dlatego przydałoby się dodać coś typowo na odrost.

 

Ja nie wierzę w żadne stymulatory - to jest tylko krótka przejażdżka. Jak ci się nie uda wygrać bez stymulatora, to nie wygrasz również z nim.

Minox da ci tyle, że włosy które ci zostaną, będą lepszej kondycji. W żaden sposób nie zatrzyma on jednak wypadania.

 

Dlatego się od lat już w to nie bawię. Tym bardziej, że minox nie jest neutralny dla organizmu (serce jednak przez niego cierpi).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi Minox narobił tylko szkody ...przed użyciem nie miałem żadnych problemów może z blokerem tak jak piszą koledzy na forum działa inaczej ale solo nie polecam, jedyne co zrobił dobrego to ze trafiłem na to forum które jest encyklopedia wiedzy na temat problemów z włosami ...pozdrawiam


Nezyr 1mg

Nizoral szampon

Revivogen

Emolium szampon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Mi Minox narobił tylko szkody

 

Osobiście nie wierzę, że minox jest w stanie zaszkodzić w pełni ZDROWYM włosom bez tendencji do łysienia.

Minox co najwyżej jest w stanie uwypuklić problem, który i tak jest już faktem, a którego jeszcze nie było widać (np łysienie androgenowe lub inne łysienie).

 

Na w pełni ZDROWE włosy, minox na pewno nie zaszkodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A znacie może jakieś badania, opracowania naukowe itp. nt. szkodliwości minoxidilu stosowanego w monoterapii łysienia androgenowego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nigdy nie słyszałem o żadnych dowodach na to, że minoxidil powoduje łysienie. Może spowodować linienie, ale to jest co innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale czytając opinie ludzi na forum tym lub zagranicznym dużo osób po użyciu minoxa spotkało się z linieniem tzw.sheddingp podobnie jak było u mnie

Edytowane przez Gość

Nezyr 1mg

Nizoral szampon

Revivogen

Emolium szampon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ale czytając opinie ludzi na forum tym lub zagranicznym dużo osób po użyciu minoxa spotkało się z linieniem tzw.shedding

 

To jest właśnie linienie. Linienie to NIE to samo co łysienie. Możesz linieć nie łysiejąc, a możesz łysieć nie liniejąc.

 

Linienie przy zdrowych włosach mija w miarę kontynuowania kuracji i włosy odrastają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lion chodziło mi właśnie o linienie...pozdr


Nezyr 1mg

Nizoral szampon

Revivogen

Emolium szampon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...