free web hit counter Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Chciałem Was zapytać czy w Polsce istnieje możliwość zakupienia minoxa połączonego z finasterydem? Wiem że można kupić od Polarisa NR-10 ale tam niestety minox jest w stężeniu 16%. Nie chcę póki co przechodzić na takie silne stężenie ponieważ 5% działa na mnie też całkiem spoko. A jak przejdę na mocniejszy, organizm się przyzwyczai i później będę musiał ciągnąć na mocnym bo słabszy nie będzie działał w ogóle. Na razie używam samego minoxa i szampon z ketokonazolem + biotyna i cynk Puritan's. Samego fina w tabletkach nie chciał bym używać bo brałem raz co drugi dzień i niestety mój organizm kiepsko go toleruje. Dlatego chciałbym spróbować aplikować go razem z minoxem bezpośrednio na głowę. Do tego 2 razy w tygodniu robię sobie mezoterapię dermarollerem 0,5mm. Ewentualnie czy jest możliwość zakupienia gdzieś w laboratorium fina w formie sproszkowanej żeby móc go sobie dołożyć do buteleczki z minoxem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o tym również ale z tego co widzę to terapia RU wychodzi chyba bardzo drogo. O ile dobrze wyliczyłem. Minox mam w pojemnościach 60ml i taka buteleczka starcza mi na miesiąc ponieważ stosuję 2 razy dziennie. Ile gram RU na taką buteleczkę powinno się dodawać? I czy RU w ogóle dobrze współgra z minoxem? Mam go bez żadnych dodatków tj etanol, glikol propylenowy, woda oczyszczona no i oczywiście minoxidil. Czy do takiego roztworu można po prostu wprost dodać RU?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Chciałem Was zapytać czy w Polsce istnieje możliwość zakupienia minoxa połączonego z finasterydem?

 

W Pl to raczej nie bardzo, bo finasteryd to jednak lek i takie połączenie mogłoby być traktowane jako sprzedaż nowego leku.

Możesz to sobie jednak zrobić sam krusząc tabletki fina (do stężenia np 0,25%) do minoxa.

 

Pytanie na ile ma to sens, zważywszy, że finasteryd nawet we wcierce dość łatwo przenika do krwiobiegu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak to wygląda z RU? Żeby uzyskać takie średnie stężenie, ile gram muszę dodać bo 60ml buteleczki minoxa? Czy taka porcja 5g na 60ml da takieś średniej mocy roztwór czy potrzeba więcej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.) Nie ma możliwości, zeby pokruszyć np Proscar i zrobić z tego roztwór w minoxie o rozsądnym stężeniu. Praktycznie cała objętość tabletki to wypełniacz.

2.) Roztwory minoxa i fina to już dość popularne produkty. Na e-bay uk masz tego cała chmarę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Praktycznie cała objętość tabletki to wypełniacz

 

a co z dzieleniem tabletek na czesci ? da sie podzielic na 4 zeby wyszlo 1 mg z groszami ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne. Nawet widziałem sklep w stanach który taki produkt sprzedaje. Ale bardziej mnie zaciekawiło to RU. Jestem ciekaw po prostu na ile taka porcja 5g starcza. Chciałym uzyskać średnio procentowy roztwór ponieważ nie chcę atakować z grubej rury. Jeżeli minox 5% działa na mnie całkiem fajnie i włoski, zwłaszcza na szycie odrastają to podejrzewam że nie będę potrzebował jakiegoś bardzo silnego stężenia. Z finem długo nie eksperymentowałem ponieważ jak mi sam dermatolog powiedział, wyjątkowo źle na niego zareagowałem stąd musiałem go odstawić. Ale teraz grzebie trochę o tym RU i ludzie piszą (zwłaszcza na forum hairlosstalk), że też mieli różne problemy z finem a po zmianie go na RU wszystko się poprawiło i nawet RU działa na nich lepiej niż fin. Tylko nie mogę dojść ile konkretnie go potrzebuję. Minox jest w butelkach 60ml ale powiedzmy żeby było łatwiej liczyć zrobił bym sobie to w buteleczce 100ml i aby uzyskać 5% stężenie rozumiem że na 100ml muszę dodać całe 5g? Czy źle piszę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a co z dzieleniem tabletek na czesci ? da sie podzielic na 4 zeby wyszlo 1 mg z groszami ?

 

Tak.Dzielisz na 4 i masz:) Substancja aktywna jest rozporowadzona proporcjonalnie w wypelniaczu. Na forum jest post o technologii produkcji takich tabletek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Na forum jest post o technologii produkcji takich tabletek.

 

 

a mozesz zapodac linkiem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nie wyizolujesz fina od wypełniaczy z tabletki, na pewno nie mechanicznie. To jest wszystko przemieszane razem. Tabletki robi się z masy tabletkowej w której substancja czynna (finasteryd) jest równo rozłożona, bo inaczej nie można by tych tabletek w ogóle produkować. Ta substancja czynna jest też potem równo rozłożona w tabletce.

 

Teoretycznie można rozpuścić fina w alkoholu a potem odfiltrować wypełniacze. Nie jest to jednak takie proste jak się wydaje. Próbowałem się w to bawić i nie polecam - albo sitko było za duże i wypełniacze przelatywały razem z płynem, albo wziąłem np filtr do kawy i wtedy mi się to rozlało na boki.

No chyba, że najpierw rozpuścić finasteryd w alkoholu, spróbować przefiltrować, a dopiero później dodać glikol propylenowy, który jest gęsty i nie przechodzi przez filtr do kawy. To jednak wyklucza użycie gotowego minoxa (jak Loxon czy Alopexy), bo tam glikol jest już w środku.

 

Można by też zamówić czysty finasteryd i nic nie filtrować, ale w praktyce firmy (chińskie) nie chcą takich rzeczy sprzedawać, chyba, że w kilogramach, bo inaczej za tanio im to wychodzi.

 

Tak więc jedyna sensowna opcja to pozostaje chyba jednak kupić gotowca przygotowanego przez kogoś innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A pomożecie mi z tym RU? Czy można dodawać go do minoxa bezpośrednio? Czytałem gdzieś że RU nie działa bez KB. No i co najważniejsze, chcąc uzyskać powiedzmy 3% roztwór RU, muszę dodać 3g RU do 100ml minoxa? Bardzo proszę Was o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wrzucam od razu do pelnej butelki minoxa i dziala normalnie do 60 ml wrzucam 1,5 grama ru i uzywam dwa ml dziennie, od dwoch miesiecy i 10 dni nie jestem na finie tylko na ru i puki co nie widze przerzedzen ba dalej widze odrosty wiec ru widocznie dziala tak jak fin działał a na proscarze bylem prawie trzy lata

 

-- 04 mar 2018, 14:12 --

 

5 gramów ru za 240 zl starcza na sto dni jesli uzywaz 2,5 procent ru uzywajac 2 ml daje ci to 50 mg na łeb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super. Dzięki wielkie zatem za odpowiedź. Ja w takim razie zrobię to tak że 2,5g wrzucę do buteleczki 60ml i będę używał raz dziennie 1ml natomiast na drugą dawkę pójdzie sam minox. Zobaczymy. Nie chcę zaczynać od dużej dawki bo może już taka o jakiej mówię, fajnie na mnie zadziała więc nie ma sensu od razu z grubej rury atakować. Jak nie będę widział po 3 - 4 miesiącach poprawy wówczas zwiększę dawkę i zamiast raz, będę stosował 2 razy dziennie. Trochę poeksperymentuję i poobserwuję jaką będę miał reakcję. Na minox całkiem nieźle zareagowałem, wiadomo, najlepiej rosną włosy na ciele, bardzo zagęściły mi się na klatce piersiowej, na brodzie. Ale całe szczęście na głowie też się pojawiają więc nie jest źle. Teraz tylko trzeba je zablokować przed wypadaniem i pogrubić a do tego czytałem że RU nadaje się znakomicie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...