free web hit counter Skocz do zawartości
Gość Lion

SETIPIPRANT 5% zewnętrznie (blokowanie PGD2)

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Co prawda jest już temat SETIPIPRANT - Antagonsta CRTH2 (downregulacja PGD2), ale chciałbym zacząć nowy z konkretną propozycją stosowania zewnętrznego.

 

Jak już wiadomo od 2012 roku, na łysiejących obszarach skalpu członkowie departamentów dermatologii Uniwersytetu Pensylwania oraz Uniwersytetu Johna Hopkinsa odkryli podwyższony poziom prostaglandyny D2 (PGD2).

Ustalono też, że w momencie kiedy owa PGD2 przyczepi się do receptora zwanego GPR44, to hamuje wzrost włosów. Powody tego są nieznane.

Występuje tu jednak podobna zależność jak między DHT i receptorami androgenowymi brodawki mieszka włosowego. DHT po przyczepieniu się do owego receptora androgenowego, powoduje ekspresję substancji, z których część działa hamująco na wzrost włosów, prowadząc ostatecznie do łysienia.

 

[attachment=0]Prostaglandin-D2-DHT-Hair-Loss-Similar.jpg[/attachment]

Źródło: https://perfecthairhealth.com/prostaglandin-d2-miracle-hair-loss-discovery-or-just-another-sign-of-inflammation/

 

Logicznie rzecz biorąc, blokując receptor GPR44 przed dostępem PGD2, powinno się ograniczyć owy hamujący czynnik wzrostu włosów na łysiejącym skalpie.

 

Jednym ze środków, który blokuje receptor GPR44 jest Setipiprant.

Można go kupić w https://www.thekaneshop.com/

Koledzy z zachodniego forum przebadali setipiprant z w/w sklepu w laboratorium Janoshik i wyszła czystość powyżej 98%.

 

Trzeba też oczywiście dobrać pojazd, w tym celu bierzemy i mieszamy składniki (wg wagi):

- 5% setipiprant,

- 50% alkohol etylowy (ang. Ethanol)

- 30% polisorbat 80 (ang. Polysorbate 80)

- 20% eter dimetylowy izosorbidu (ang. Dimethyl Isosorbide (DMI))

- kropla sulfotlenek dimetylu (ang. Dimethyl Sulfoxide (DMSO))

 

To ostatnie (DMSO) można jednak pominąć. DMI trzeba raczej kupić za granicą, setipiprant, jak wspomniano w TheKaneShop, a resztę bez problemu kupimy w Polsce.

 

Źródło:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lion, pytanie tylko czy stosowanie zewnętrzne nie będzie w tym przypadku mniej skuteczne od doustnego. O ile dobrze pamiętam to Allergan testuje seti doustnie w dawce 2 x 1 g na dobę.

 

W takiej dawce stosuje go też westonci (link do tematu na hlt: https://www.hairlosstalk.com/interact/t ... ish.98121/), który uzyskał zatrzymanie i lekki odrost bez blokerów (od jakiegoś czasu stosuje jeszcze pge2 zewnętrznie).

 

Jakiś czas temu przeglądałem ten temat i wydaje mi sie, że na początku stosował seti zewnętrznie i rezultaty byly słabsze w porownaniu do przyjmowania doustnego, co sam przyznal.

 

Wtedy oczywiście koszty znacznie wzrastają i trzeba się jeszcze zaopatrzyć w maszynkę do robienia kapsułek (kolejny minus).

 

Z drugiej strony seti mogłoby przynieść ciekawe rezultaty dla osób stosujących już jakiś bloker, choć teoretycznie pgd2 jest niżej w łańcuchu niz dht (przypominam jednak, że to tylko hipoteza): http://i.imgur.com/ujqSDHS.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Lion, pytanie tylko czy stosowanie zewnętrzne nie będzie w tym przypadku mniej skuteczne od doustnego. O ile dobrze pamiętam to Allergan testuje seti doustnie w dawce 2 x 1 g na dobę.

 

Przy takiej dawce to na pewno będzie doustnie lepiej i w dodatku na całą głowę. Ale policz ile to kosztuje. U Kane'a kupująć 100 gram zapłacisz 9$/gram. Nawet przy jakichś zniżkach, nie zbijesz ceny do mniej niż 6-7 gram. Przyjmijmy nawet, że ktoś zorganizowałby zamówienie grupowe za.... dajmy na to 5 $/gram (hipotetycznie).

Co daje ponad 300$/miesiąc (ponad - bo jeszcze dochodzą koszty wysyłki i pojazdu). Kto wydałby tyle na kurację jednym środkiem ? Kogo na to stać ?

 

Dla porównania używanie 2 ml seti 5% raz dziennie to 0,1 gram a 2x dziennie to 0,2 gram. Czyli wychodzi 10-20x taniej. Cena jest tak drastycznie niższa, że w zasadzie trudno nawet rozważać seti doustnie póki co.

 

W takiej dawce stosuje go też westonci (link do tematu na hlt: https://www.hairlosstalk.com/interact/t ... ish.98121/), który uzyskał zatrzymanie i lekki odrost bez blokerów (od jakiegoś czasu stosuje jeszcze pge2 zewnętrznie).

 

PGE2 to stymulator. Ja chciałem się tu skupić na zatrzymaniu wypadania.

 

...i trzeba się jeszcze zaopatrzyć w maszynkę do robienia kapsułek (kolejny minus).

 

Odmierzanie 1-2 gram dziennie to nie jest akurat jakaś nadmierna uciążliwość i nie trzeba maszynki. Problemem jest tylko i wyłącznie cena.

 

Z drugiej strony seti mogłoby przynieść ciekawe rezultaty dla osób stosujących już jakiś bloker, choć teoretycznie pgd2 jest niżej w łańcuchu niz dht (przypominam jednak, że to tylko hipoteza): http://i.imgur.com/ujqSDHS.png

 

Tak teoria jest taka, że DHT powoduje wzrost PGD2 - PGD2 jest więc pochodną działania DHT, pochodną która hamuje wzrost włosów.

Jak można przeczytać choćby tu:

 

Jednak kontr-teoria jest taka, że to jak ogień (DHT) i dym (PGD2). Więcej ognia to więcej dymu, ale przewianie dymu, nie rozwiązuje wszystkich skutków pożaru.

Innymi słowy - mogą być jeszcze inne substancje, wydzielane na skutek działania DHT na mieszki, które również hamują wzrost włosów (nie tylko samo PGD2). Wiadomo, że DHT po przyłączeniu do receptora androgenowego mieszka włosowego powoduje ekspresję kilkunastu substancji, z których niektóre mają hamujący, a niektóre stymulujący wpływ na włosy.

Zablokowanie działania samego PGD2 może nie być więc wystarczające.

 

Mój plan jest jednak taki by stosować złożoną, neutralną dla organizmu kurację, której jednym z elementów jest seti 5% zewnętrznie.

Przykład: Spironolakton 2% + setipiprant 5% + stemoksydyna (Garnier Fructis) + ketokonazol/mikonazol - zewnętrznie oraz biotyna 5g + MSM wewnętrznie.

Ew. dla wzmocnienia efektu można spiro zamienić na skuteczniejszy CB-03-01.

 

Z moich doświadczeń jednak wynika, że z grupy blokerów: finasteryd, dutasteryd, flutamid, RU-58841, CB-03-01, spironolakton, tylko ten ostatni jest naprawdę neutralny dla organizmu (a raczej bardzo temu bliski). Wszystkie inne, prędzej czy później, powodują jakieś mniejsze lub większe uciążliwości w życiu.

Fin, dut i flut - to wiadomo - sfera seksualna, a RU i CB to brain-fog'i, serce, osłabienie. Oczywiście CB wypada lepiej od RU pod względem skuteczność/uboki, a ten drugi z kolei lepiej od np fluta. Ale jeśli idzie o koszt kuracji, kolejność jest dokładnie odwrotna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do kosztów to oczywiście nie ma co porównywać, wyliczenia mówią same za siebie. Bardziej zastanawiałem się nad skutecznością - przy stężeniu seti 5% wzorowałeś się na protokole prostaglandynowym Swiss Temples?

 

Zaciekawił mnie ten fragment Twojej wypowiedzi, gdzie stwierdziłeś, że niektóre z substancji wydzielających się na skutek działania DHT w obrębie mieszka włosowego działają stymulująco na włosy - możesz rozwinąć?

 

Co do Twojej kuracji to wszystkie składowe mają być stosowane w ramach jednej wcierki (oprócz ketokonazolu/mikonazolu)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W badaniach czy na zagranicznych forach stosuje sie to 5%?

Zakladajac, ze srednio kazdy by potrzebowal 2ml. 2 x dziennie to sie stosuje? Zakladajac 2x dziennie 5% po 2 ml to 200mg dziennie 1 g na 5 dni, 10 gram 50 dni hmm rocznie 70gram.

70gx9$+=630 $

630$x 3.5zl(srednio)= 2200 zl za sam proszek plus przesylki pojazd pewnie okolo 3000 zl wiec wychodzi identycznie tyle ile za CB 1ml 2%. Takze jak to ma dzialac to opcja niezla jest. Oczywiscie jak bedzie sporo zainteresowanych to zapytam lab i sciagnie to sie taniej mysle tak jak pisze Lion przy wiekszych zamowieniach z 7-8$ za gram

 

1x dziennie 35g- 1500 zl rocznie

2x dziennie 70g- 3000 zl

Liczac przesylke oraz pojazd

 

Mam nadzieje, ze nie pomieszalem nic jak cos poprawcie mnie ;]


Dut 0.5 mg E4D

CB-03-01 2% 1ml ED

Witaminy:Biotyna,Cynk,Żelazo,Wapń,Magnez,D3

Zoxin Med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam coś od siebie w kwestii praktycznej - trzeba mieć na uwadze, że farbuje skórę głowy na żółtawo i trzeba go rozpuszczać z dodatkiem DMI lub DMSO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się pomysł z zamówieniem grupowym. SETI jest dużo tańsze od CB, można wypróbować, a nóż dojdzie nam jeszcze jeden sensowny środek.


Fin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej balbym sie zaryzykowac samo seti. Jezeli mialbym rezygnowac kiedys z duta to pewnie cos takiego jak seti/spiro/ wiecej ml CB bym wrzucil. Na Ciebie Radek wspominales,ze CB03-01 dobrze dziala wiec nie popelnil bledu i nie rezygnuj na rzecz innych srodkow. Moim zdaniem max powinienes cos dodawac dla uzyskania jeszcze lepszego efektu.


Dut 0.5 mg E4D

CB-03-01 2% 1ml ED

Witaminy:Biotyna,Cynk,Żelazo,Wapń,Magnez,D3

Zoxin Med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ja piszę, że samo SETI ? Chodzi mi o to, że jak się sprawdzi to dojdzie kolejny użyteczny środek. Nie mamy ich z byt dużo, więc każda sensowna alternatywa jest dobra


Fin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no nie piszesz , tylko mozna bylo roznie wywnioskowac. Na zagranicznych forach to stosuja i sobie chwala.

Mowie ja na razie nic nie kombinuje, ale jak zaczniecie stosowac i bede efekty w postaci zatrzymania a ja bede kiedys chcial z duta zrezygnowac to super alternatywa bedzie rowniez i dla mnie


Dut 0.5 mg E4D

CB-03-01 2% 1ml ED

Witaminy:Biotyna,Cynk,Żelazo,Wapń,Magnez,D3

Zoxin Med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Dodam coś od siebie w kwestii praktycznej - trzeba mieć na uwadze, że farbuje skórę głowy na żółtawo i trzeba go rozpuszczać z dodatkiem DMI lub DMSO

 

To żaden problem, bo czytałem, że DMI jest dobre do zastąpienia nim PPG i tym samym złagodzenia podrażnień skóry które ten drugi powoduje.

Stosowałem pojazd alkohol-PPG (pół na pół) i jest on fatalny - skóra szczypie, wysusza się, pęka, a potem łuszczy. Ograniczenie PPG do 20% i dolanie 30% wody powoduje, że skóra już nie szczypie, nie wysusza się tak, a w efekcie tak nie łuszczy. Różnica jest kolosalna.

 

PPG jest więc wg mnie najgorszym badziewiem dla skóry, ze wszystkiego co dotychczas stosowałem w pojazdach.

 

Do DMSO też nie mam zaufania, bo słyszałem, że przy dłuższym stosowaniu potrafi zmienić właściwości skóry, które nie ustępują po odstawieniu (przynajmniej nie od razu).

 

Zaciekawił mnie ten fragment Twojej wypowiedzi, gdzie stwierdziłeś, że niektóre z substancji wydzielających się na skutek działania DHT w obrębie mieszka włosowego działają stymulująco na włosy - możesz rozwinąć?

 

Nie znajdę teraz źródła, ale było wiele badań działania DHT na mieszki włosowe. DHT wykazuje działanie tylko na komórki brodawki mieszka (inne elementy mieszka są na działanie DHT niewrażliwe) i powoduje wydzielanie kilkunastu substancji regulujących wzrost włosa.

Nie wszystkie jednak są inhibitorami, no i nie wszystkie mieszki reagują na DHT osłabieniem wzrostu (włosy na ciele czy twarzy nasilają wzrost).

 

Co do Twojej kuracji to wszystkie składowe mają być stosowane w ramach jednej wcierki (oprócz ketokonazolu/mikonazolu)?

 

Absolutnie nie. Myślałem o stosowaniu raczej ich po sobie (z odstępem np 30 minut), ew połączeniu spiro z seti w jednej wcierce.

Stemox zaś osobno i tylko na noc, bo skleja włosy. Stemox jak wiadomo ma swój pojazd i ciężko by było go modyfikować, można co najwyżej coś do niego dołożyć.

 

Zamierzam też napisać do Kane'a czy nie wprowadził by czystego spiro do oferty. To irytujące, że czystego fina ma, a spiro nie. Choć spiro lepiej się nadaje do wcierek niż fin.

 

Radek wspominales,ze CB03-01 dobrze dziala wiec nie popelnil bledu i nie rezygnuj na rzecz innych srodkow.

 

Gdyby CB był taki świetny dla mnie, to nie otwierałbym w ogóle tego tematu. Równie dobrze w temacie CB mógłbyś pisać, że bezpieczniej trzymać się duta.

 

Przerobiłem fina, duta, fluta, RU i CB jak pisałem i moim zdaniem wszystkie te środki są wadliwe, bo nie są neutralne dla organizmu, a ich efekty uboczne odczuwam dość wyraźnie.

Dyskusji na temat rzekomej nieszkodliwości CB nie chce mi się natomiast zaczynać, nie w tym temacie.

Dość powiedzieć, że taka sama dyskusja była na temat nieszkodliwości RU, a wcześniej na temat duta i fina. Dziś już wiemy, że to fake. RU i CB na bank wpływają na serce (ból, zmęczenie).

 

Trzeba szukać czegoś innego i właśnie to robię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się. A nawet dodam że CB nawet bardziej u mnie działa na serce od RU. I myślałem że to ze mną jest cos nie tak, skoro nikt nie narzekał.

 

Również rozważam ten środek i Spiro jak będzie jakieś grupowe zam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast PG można używać glikolu butylenowego - jest dużo łagodniejszy i nie podrażnia, w przeciwieństwie do PG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to panowie trochę mnie zmartwiliście doniesieniami o szkodliwości CB na serce, bo nie mogę sobie pozwolić na takowe uboki .

Jak będzie zamówienie grupowe na SETI to się piszę.


Fin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei chętnie zobaczyłbym jakieś zamówienia spiro, od roku stosuje go regularnie jako uzupełnienie dla RU, niestety załatwianie tabletek i robienie z nich wcierki jest uciążliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gdyby CB był taki świetny dla mnie, to nie otwierałbym w ogóle tego tematu. Równie dobrze w temacie CB mógłbyś pisać, że bezpieczniej trzymać się duta.

 

Przerobiłem fina, duta, fluta, RU i CB jak pisałem i moim zdaniem wszystkie te środki są wadliwe, bo nie są neutralne dla organizmu, a ich efekty uboczne odczuwam dość wyraźnie.

Dyskusji na temat rzekomej nieszkodliwości CB nie chce mi się natomiast zaczynać, nie w tym temacie.

Dość powiedzieć, że taka sama dyskusja była na temat nieszkodliwości RU, a wcześniej na temat duta i fina. Dziś już wiemy, że to fake. RU i CB na bank wpływają na serce (ból, zmęczenie).

 

Trzeba szukać czegoś innego i właśnie to robię.

 

Na dzien dzisiejszy jest bardzo malo ubokow po nim, ale fakt na zagranicznych forach sa ludzie wrazliwi, ktorzy rowniez maja uboki, ale oni stosuja stezenie 4-5%. Rzadko idzie sie spotkac z kims kto po 1-2% ma jakies uboki. Czy na serce zle dziala , nie wiem, ale zapewne masz racje, ze z czasem przekonamy sie wiecej , jak wieksza ilosc ludzi zacznie go stosowac. Tak jak wspomniales nt. w/w srodkow tak tez bedzie z czasem i z CB. Moim zdaniem pojazd wiele odegra role do zmniejsza ubokow przy wiekszym stezeniu, a nad tym jak wiemy wciaz pracuja.

Co do seti przejrzales na stopaga caly watek? Na pewno ubokow po tym nie ma? Jakos nie wydaje mi sie, ale szczerze nie czytalem ...

 

No to panowie trochę mnie zmartwiliście doniesieniami o szkodliwości CB na serce, bo nie mogę sobie pozwolić na takowe uboki .

Jak będzie zamówienie grupowe na SETI to się piszę.

 

Lion jak chcesz zamowic to seti to dowiedz sie od Kane ile chce przy wiekszych ilosciach, przy 500gramach moze zejsc z ceny a jak z obliczen wynika i tak kazdy z 25-50gram by potrzebowal, zeby dobrze to przetestowac , wiec to tylko 10-20 osob do zamowienia tak czy siak. Jak chcecie lab od CB tez moge zapytac.

 

Ja z kolei chętnie zobaczyłbym jakieś zamówienia spiro, od roku stosuje go regularnie jako uzupełnienie dla RU, niestety załatwianie tabletek i robienie z nich wcierki jest uciążliwe.

 

Pytalem o spiro lab, z ktorego kupujemy CB-03-01 powiedzieli, ze nie beda tego produkowac, nie pamietam przyczyny dawno pytalem juz(zapytam jeszcze raz z ciekawosci). Lion od Kane mozliwe, ze bedzie to sciagac , mysle, ze zamawiajac grupowo bedzie to tanie.


Dut 0.5 mg E4D

CB-03-01 2% 1ml ED

Witaminy:Biotyna,Cynk,Żelazo,Wapń,Magnez,D3

Zoxin Med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Rzadko idzie sie spotkac z kims kto po 1-2% ma jakies uboki. Czy na serce zle dziala , nie wiem, ale zapewne masz racje, ze z czasem przekonamy sie wiecej , jak wieksza ilosc ludzi zacznie go stosowac.

 

Może za mało ludzi, za mało testów, za mało piszą. I zaklinają rzeczywistość tak jak ja to próbowałem robić i jak ty to robisz teraz.

Z faktami się jednak nie polemizuje. Ja to przetestowałem dobrze i jestem pewien tego co piszę. Dla mnie nie ma tematu.

Nie są to też błahe sprawy, bo już mnie o takie coś kardiolog opierdolił i pytał "co się musi stać skoro bóle na mnie nie robią wrażenia? czy się muszę przewrócić czy jeszcze coś gorszego ?"

Poza tym to nie tylko bóle, ale idące za tym osłabienie i cienie pod oczami. I nie, nie są to naturalne cienie, bo znikają po kilkudniowej przerwie od CB (i np. zastąpieniu go spiro).

 

Co do seti przejrzales na stopaga caly watek? Na pewno ubokow po tym nie ma? Jakos nie wydaje mi sie, ale szczerze nie czytalem ...

 

Stosowanie zewnętrzne to ciągle nowość, więc nie ma zbyt wielu relacji na których można by się oprzeć.

Niektórzy ludzie stosują wewnętrznie 2g/dzień, a zewnętrznie wyliczyłem będzie to zaledwie 0.1g/dzień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale Ty zaklinales rzeczywistosc myslac, ze nie powinno byc ubokow a byly. Ja nic nie zaklinam, nie mam zadnych ubokow. Oczywiscie nie wiadomo jak bedzie na przestrzeni lat, ale tego nie wiadomo po zadnym srodku czy to RU, Spiro,Fin, Dut itd. Takze stosuje dalej, bo ubokow nie mam, jedyne uboki kiedy mialem na CB to jak stosowalem to wraz z minoxem nakladane tylko 15-30 minutowymi przerwami pomiedzy. Jak byla to godzina badz dluzej ubokow zero.

Szczerze to zawsze wspominales, ze w rodzinie sporo problemow z sercem bywalo, od wiekszosci srodkow tez z sercem miewales probemy. Moze to po prostu jest przyczyna , ze nawet mniejsza ingerecja w organizm srodkami dziala negatywnie na organizm/serce? Czytalem tematy CB na zagranicznych forach i wzgledem serca nikt nic nie wspominal. Nie mowie, ze na Ciebie nie moze zle dzialac , ale jak wiemy fin tez jeden na 100 ma mega uboki a reszta nic badz zmniejszone libido tylko...

Co do takiego stezenia seti jakie stosuja wewnetrznie a zewnetrznie to roznica 20krotna... Na pewno to bedzie dzialac wtedy?


Dut 0.5 mg E4D

CB-03-01 2% 1ml ED

Witaminy:Biotyna,Cynk,Żelazo,Wapń,Magnez,D3

Zoxin Med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Co do takiego stezenia seti jakie stosuja wewnetrznie a zewnetrznie to roznica 20krotna... Na pewno to bedzie dzialac wtedy?

 

Podałem ci linka do bloga to poczytaj. Nie możesz porównywać zew i wew wprost porównując dawki, skoro administracja ich i miejsce stosowania są różne.

Poza tym, jak pisałem, nie zamierzam poprzestawać na seti.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to zawsze wspominales, ze w rodzinie sporo problemow z sercem bywalo, od wiekszosci srodkow tez z sercem miewales probemy. Moze to po prostu jest przyczyna , ze nawet mniejsza ingerecja w organizm srodkami dziala negatywnie na organizm/serce? Czytalem tematy CB na zagranicznych forach i wzgledem serca nikt nic nie wspominal. Nie mowie, ze na Ciebie nie moze zle dzialac , ale jak wiemy fin tez jeden na 100 ma mega uboki a reszta nic badz zmniejszone libido tylko...

Co do takiego stezenia seti jakie stosuja wewnetrznie a zewnetrznie to roznica 20krotna... Na pewno to bedzie dzialac wtedy?

 

U mnie w rodzinie zero problemów z sercem. A po każdym nałożeniu miewam duszności, i zakuło coś w klacie. Stosowałem różne kombinacje dawki od 1-5% w KB/pgeth, różne pory dnia i zawsze to samo. Mega duszność, że nawet jak mi się zdrzemło, to budziłem się zerwany tak jak by przebiegł maraton. Aż musiałem iść do łazienki i zmyć głowę z CB. I spokój. Nawet zrobiłem przerwę miesiąc, nałożyłem i ponownie to samo.

 

Na RU tego nie miałem, jedynie bóle w wątrobie. Teraz już spokój bo nic nie stosuję. Tyle mam "szczęścia" że mam łagodne łysienie i mogę sobie pozwolić na powolny progres. Przynajmniej zaoszczędzę trochę na przeszczep.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Aż musiałem iść do łazienki i zmyć głowę z CB. I spokój. Nawet zrobiłem przerwę miesiąc, nałożyłem i ponownie to samo.

 

Dokładnie tak. Umyjesz głowę i zaczynasz czuć się lepiej. Wiadomo, że nie każdy ma uboki, ale jak je masz to tak to wygląda.

Tak jak pisałem, wszystkie dotychczas testowane środki - fin, dut, flut, RU, CB wykazują jakieś tam uboki. Stąd trzeba stosować miksowaną kurację i małe dawki.

No i trzeba dobrać środki pod siebie.

Spiro co prawda w zasadzie nie ma uboków, ale jest jednak zbyt słabe by stosować je samodzielnie. Stąd pomysł z przetestowaniem seti.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro już o spiro mowa jak to wygląda waszym zdaniem, czy jest sens robić kilka wcierek ze spiro w ciągu dnia, przykładowo rano mam RU, wracam do domu stemox ze spiro a przed pójściem spać mogę walnąć jeszcze raz spiro w pg/eth, jak myślicie warto?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dawid nie róbmy tematu o wszystkim i o niczym. To jest jednak temat dot. seti.

 

Od jakiegoś czasu zacząłem stosować i narazie tyle co mogę powiedzieć, to:

1. Nie odczuwam jakiejś szkodliwości tego (takiej jak odczuwałem np przy flucie, RU czy nawet CB).

2. Nie podrażnia skóry.

3. Powoduje "oleistą" fryzurę i brudzi poduszkę (lub poszewkę na niej) na żółto. Także trzeba coś kłaść na poduszkę i to później prać.

 

Z powodu pkt 3 nadaje się jednak jedynie do stosowania na noc, a rano trzeba zmyć, gdyż fryzura jest zbyt do bani żeby łazić po tak po mieście.

Za ten stan jednak odpowiedzialny jest na pewno polisorbat. Zastanawiam się więc nad tym czy nie zastąpić go alkoholem. Wodą być nie może, bo seti jest hydrofobowy.

 

PS.

Polisorbat ma jednak też jedną cechę pozytywną. Pomaga odtłuścić/oczyścić łepetynę jeśli ktoś ma problem z łojotokiem.

Dzieje się tak ponieważ polisorbat przyciąga tłuszcz i wodę, pozwalając połączyć je razem.

Swego czasu nawet wklejałem przepis na oczyszczanie głowy polisorbatem 80 z poradnika zagranicznego lekarza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Gdyby było zamówienie zbiorcze setiprant, to chętnie się piszę.

Szukam czegoś nowego i dobrego.

 

Z góry dziękuję za wzięcie mnie pod uagę przy robieniu listy.

 

pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Gdyby było zamówienie zbiorcze setiprant, to chętnie się piszę.

Szukam czegoś nowego i dobrego.

 

Raczej nie będzie. Zbyt tani środek, żeby ktoś chciał się bawić w zamówienia grupowe. Samemu sobie kup ze 30-100 gram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...