free web hit counter Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Możecie polecić jakieś środki przeciwzapalne do miejscowego stosowania na dłuższą metę (oprócz ketokonazolu)? Wiem, że saba ma działanie przeciwzapalne, ale z tego co czytałem to raczej nie nadaje się do długotrwałego stosowania ze względu na zawartość kortykosteroidów.

 

CB również ma działanie przeciwzapalne, ale jest raczej słabsze niż hydrokortyzonu, także wszelkie sugestie mile widziane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aspiryna podawana miejscowo ma takie działanie. Rozpuszczasz w małej ilości wody tabletkę i smarujesz miejsce zapalne. Można stosować długotrwale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stosowałeś? Bo z tego co czytałem to aspiryna jest inhibitorem COX - hamuje więc PGD2, ale też PGE2, co może odbić się negatywnie na włosach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cytat z artykulu, który podlinkowales:

"But aspirin works by lowering all prostaglandin activity – not just PGD2. So, the positive effects of reduced PGD2 may be offset by the negative effects of reduced PGE2."

 

I właśnie tego dotyczyla moja obawa.

 

A jak używasz tej aspiryny? Po prostu rozpuszczasz w wodzie i nakładasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat z artykulu, który podlinkowales:

"But aspirin works by lowering all prostaglandin activity – not just PGD2. So, the positive effects of reduced PGD2 may be offset by the negative effects of reduced PGE2."

Tak, ale snuje przypuszczenie, że minoxidil może działać z kolei na zwiększenie PGE2 - zresztą w wielu miejscach takie przypuszczenia da się wyczytać.

 

A jak używasz tej aspiryny? Po prostu rozpuszczasz w wodzie i nakładasz?

Rozpuszczam tabletkę w filiżance przegotowanej i ostudzonej wody, a później przy pomocy wacika przemywam twarz. Nie ścieram, zostawiam do wyschnięcia. Jak mam czas to nakładam krem, aby nie przesuszyć skóry. I tak 1-2x dziennie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...