free web hit counter Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj przyszła do mnie paczka z MSM i mam teraz mały dylemat . Otóż, podobno można zobaczyć sporą różnice w grubości włosa stosując 4000mg (4 tabletki dziennie). Na opakowaniu zalecane są 2 tabletki. I teraz moje pytanie- czy ewentualne przedawkowanie niesie za sobą jakieś niepożądane skutki? Wiem, że na przykład przy Biotynie nie ma to żadnego znaczenia, bo po prostu organizm przyswaja 5mg, a reszta jest oddawana w moczu- przynajmniej tak gdzieś słyszałem ;p


Aktualna Kuracja (data rozpoczęcia)

RU 5% w KB 2 ml dziennie ( 9.08.12)

Biotyna 10 mg (22.01.14)

MSM 1.5g (15.01.18)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSM się odkłada w mózgu, ale nie wiem jakie to może nieść ze sobą skutki uboczne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
MSM się odkłada w mózgu, ale nie wiem jakie to może nieść ze sobą skutki uboczne

 

Problem polega na tym, że nikt nie wie


Jestem reprezentantem Dr. A's HRC, najlepszej na świecie kliniki transplantacji włosów wg #HairSite.com.

http://www.fusehairpolska.blogspot.com

 

Wszelkie opinie wygłaszane na tym profilu są prywatne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, o tym słyszałem. Ale znam osoby, które stosują to już kilkanaście lat i nie widzą żadnej różnicy- przykładem jest choćby majette


Aktualna Kuracja (data rozpoczęcia)

RU 5% w KB 2 ml dziennie ( 9.08.12)

Biotyna 10 mg (22.01.14)

MSM 1.5g (15.01.18)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSM to metylosulfonylometan -organiczna postać siarki.

 

Cz słyszeliście o Sufrin ?

Skład 3 tabletki to : 300 mg oleju piniowego,60 mg związków bioprzyswajalnej siarki,15 mg oleju lnianego,

 

Pamiętam brałem to rok temu przez 2 miesiące bez blokera, efektów widocznych nie było, wydaje mi się że mocz miał inny zapach.

Może warto wrócić i wspomóc obecną kurację ?

Ciekawe czy też odkłada się w mózgu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
MSM się odkłada w mózgu, ale nie wiem jakie to może nieść ze sobą skutki uboczne

 

Tak, to prawda, ale:

 

1. Nie ma dowodów, że niesie to ze sobą skutki uboczne. Udowodniono tylko, że MSM przekracza barierę krew-mózg. Badanie: http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/11641045

2. MSM nie odkłada się w mózgu na trwałe, tylko jest z niego usuwany po ok. tygodniu. Oczywiście jak stale bierzemy suplement, to stale jakieś dawki przedostają się do mózgu. Badanie: http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/10642107

3. Niewielkie dawki MSM i tak występują w krwi, a pochodzą z normalnych źródeł diety. Badanie: http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/15996001

 

Tu jeszcze kilka informacji na temat MSM: http://www.msmguide.com/facts/safety/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką dawkę trzeba brać, żeby działanie MSM miało wpływ na włosy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja biorę za przykładem majette 4000 dziennie (czyli 4 tabletki- 2 rano, 2 wieczorem). Działanie nie jest może jakieś piorunujące, ale na pewno w przeciwieństwie do biotyny widać jakieś tam minimalne pogrubienie włosów


Aktualna Kuracja (data rozpoczęcia)

RU 5% w KB 2 ml dziennie ( 9.08.12)

Biotyna 10 mg (22.01.14)

MSM 1.5g (15.01.18)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzialanie nigdy nie bedzie piorunujace ,bo cudów nie ma, ja biore juz dlugo ,nie idczuwam zadnych skutków wyraźnych ubocznych , były badania i znajdowano sladowe ilości w mózgu ale z kolei nie wywoływały one zadnych negatywnych objawów


moja kuracja: mezoterapia igłowa 1x tyg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

To chyba nie ma większego znaczenia skoro MSM działa niezależnie od formy dostarczania go do organizmu.

Może poza tym, że kapsułkami raz odmierzysz i będziesz brał cały czas tą samą dawkę.

 

Kapsułki idzie oczywiście kupić - np. w mazidlach:

 

KAPSUŁKI ŻELATYNOWE

KAPSUŁKI WEGETARIAŃSKIE

KAPSUŁKOWNICA

 

i oczywiście można poszukać też gdzieś za granicą hurtowo, co podejrzewam będzie jeszcze taniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie: Czy komuś z was zaczynając zażywanie MSM zwiększyło się okresowo wypadanie włosów? Biorę MSM od 2 tygodni a od 1,5 zauważyłem właśnie jakby trochę więcej leciało. Czy jest możliwe ze jest jakkolwiek to powiązane właśnie z MSM?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...