free web hit counter Skocz do zawartości
WoqlR

Problem ze skora glowy po przeszczepie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od roku po zabiegu przeszczepu wlosow mam.problem.ze skora glowy luszczy sie i odpadaja platy skory z wlosami a takze swedzi, problem.ten jest tylko i wylacznie na obszarze biorczym, czego wczesniej nigdy nie mialem. Robilem badania na obecnosc nurzanca grzybow oraz lupiezu wyniki byly ujemne. Po zastosowaniu kazdego szamponu typu nizoral czy innych specjallistycznych swedzenie jest okropne i platy skory odchodza bardzo mocno zaznaczam ze przed zabiegiem nie mialem takich problemow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci za po takim czasie (rok) to nie fajnie to wygląda. Objawy też są niepokojące. Skoro badanie na obecność grzybów dało wynik ujemny to pewnie za ten stan odpowiedzialne są jakieś bakterie i trzeba by zastosować antybiotyk doustnie. Gdzie robiłeś zabieg? Co mówi klinika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie ważne pytanie czy pisałeś do kliniki ? i jak moge zapytać która to klinika ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem niecałe 6msc po zabiegu i też mi się takie coś pojawiło chyba z 2 razy. Póki co wiąże to z niedostatecznym spłukaniem szamponu (zawsze trzymam po 15 min. na głowie i spłókuję więc czasem może już przyschnąć) oraz zdarzyło się to kiedy nie umyłem głowy. Aplikuję Minoxidil 5% 2x dziennie, głowę myję tylko wieczorem a zdarzyło mi się 2 nałożyć 3x minoxa bez mycia i właśnie wtedy zauważyłem to zjawisko.

Używam na zmianę szampon z Ketokonazolem i Head & Shoulders, póki co jest ok.


3500 graft

Minoxidil 5%

Avodart 0,5mg eod

Zoxin-med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś czytałem, że dobrze jest zostawić szampon z keto gdzieś na 10 min i dopiero spłukać, żeby substancja czynna wnikła w skórę głowy. H&S ma cynk więc tak jakoś zostawiam jakieś 10-15 min i dopiero spłukuję


3500 graft

Minoxidil 5%

Avodart 0,5mg eod

Zoxin-med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zabieg robilem w zachodnio europejskiej klinice nie bede zdradzal nazwy przedstawiciel poleca zrobic biopsje , mysle ze jescze sprobuje zrobic badania na obecnosc bakteri, dermatolog co.chwile wymysla jakies szampony ktore tylkonpogarszaja stan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biopsja powinna wszystko wyjaśnić. Ja bym obstawial jakiś rodzaj zapalenia mieszków na skutek bakterii. Tak czy siak powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...