free web hit counter Skocz do zawartości
buncol90

28 lat. 8 miesiecy na finasteryd.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam 28 lat. Łysienie zauwazone od około 3 lat. Od listopada biorę finasteryd. Brałem na początku nezyr a teraz dziele proscar na 4 cześci. Nie daje mi spokoju to ze jak przeciagne ręką lub grzebieniem to wypadają zminiaturyzowane włosy. Mam w domu dutasteryd. Jak myślicie zmienić na dut? Czekac dalej? Zrobic jakies badania u trychologa? Z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja biore od października dutasteryd i też jak przejadę to nadal włosy lecą. Zanim coś zmienisz to dobrze odczekać do roku, ponad roku. Ja narazie jeszcze nic nie zmieniam bo czytałem historię zarówno o finie jak i ducie, że ludzie odnotowali zatrzymanie wypadania 9 lub nawet 14 miesiąca od rozpoczęcia. Ostatnio takie coś mi też potwierdził pewien użytkownik tutaj z forum że przestały mu wypadać dopiero po 1,5 roku i przechodził też linienia. Nie wiem czy coś jeszcze stosujesz ale np. na minoxie cykliczne linienia są dosyć powrzechne (mogą występować np. co 6 msc i utrzymywać się kolejne 3msc), o ducie też czytałem na zagranicznych forach, że niektórzy mają cykliczne linienie. Więc moja rada jeśli już zacząłeś to zostaw tak jak jest bo jesteś już w połowie drogi żeby ostatecznie ocenić. Pzdr.


3500 graft

Minoxidil 5%

Avodart 0,5mg eod

Zoxin-med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Na dustasterydzie jak podają zagraniczne relacje, poprawa zaczyna się od roku, półtora do nawet 2 lat, linienie też występuje często, u mnie wystąpiło dosyć mocne. Jest bardzo dużo relacji, że w pierwszych miesiącach dutasteryd znacząco przerzedza front głowy, czyli przód, na szczęście bardziej doświadczeni użytkownicy większych for zalecają, żeby nie odstawiać w takim przypadku leczenia tylko czekać minimum rok, półtora na "powstanie z popiołów"

Linienie jest dobrym zwiastunem, gorzej jak na nim ludzie w pośpiechu odstawiają leczenie, bo wystąpiło pogorszenie a to po prostu trzeba przeczekać, choćby trwało nawet i rok.

 

Niestety odwracanie miniaturyzacji i zapobieganie dalszemu wypadaniu włosów to nie jest efekt 4 miesięcy kuracji, tylko nawet i lat wytrwałej kuracji. A bawienie się w leczenie, które nazywam 3 miesiące biorę, na pół roku odstawiam, później znowu zaczynam to sobie można w dupę wsadzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale ty wiesz że włosy będą ci wypadać nawet jak zatrzymasz łysienie, bo to naturalny cykl ze wypadaja i tak dalej, ty masz patrzec czy ci sie nie pogarsza czyli linia nie cofa się i tonsura sie nie pogłebia, a nie ze włosy ci wypadaja bo przejedziesz ręką

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalac włosy klejem kropelka. To już nie będą wypadac:p. Jedyny skuteczny sposób. A najbardziej śmieszy mnie jak ktoś liczy te włosy. No ale takie są początki jak ktoś zaczyna z tym tematem.

 

P.s Lepiej rób sobie zdjęcia głowy. Zamiast sprawdzać ilość wypadajacych włosów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Zalac włosy klejem kropelka. To już nie będą wypadac:p. Jedyny skuteczny sposób. A najbardziej śmieszy mnie jak ktoś liczy te włosy. No ale takie są początki jak ktoś zaczyna z tym tematem.

 

P.s Lepiej rób sobie zdjęcia głowy. Zamiast sprawdzać ilość wypadajacych włosów.

 

Właśnie, zabawne.

Mi nigdy tak naprawdę nadmiernie nie wypadały, nawet jak szorowałem szczotą łeb, w wannie nie pozostawały itp jak ludzie notują a jednak zakolinna się zrobiły.

Znowu mojemu wujkowi jak się rozwodził leciały włosy na maksa, jak lekarz to ujął "od stresu" a jednak stan się nie pogoroszył specjalnie i dalej ma czupryne jak Lew mimo 64 lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi lecę na maxa z całej głowy. Jak dzisiaj po prysznicu zobaczylem swoją górę głowy w lustrze to az sie poplakalem...wyglada jak po słabym przeszczepie. Chciałbym jakos to uratowac ale nie wiem jak... ciagle wypadają mi zminiaturyzowane wlosy (cienkie, krótkie,bez koloru) i to mnie martwi najgorzej. Mam wrazenie ze fin nie radzi na mojej głowie. Myślicie czekać dalej do roku? Zbadac dht? Myśleć o dut? Z góry dziękuję...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja biorę Fina 13 miesiąc - jak zaczynałem to miałem bujne włosy - nawet przedziałka nie było widać (1,5 roku temu). Teraz są przerzedzone na całej głowie. Włosy dalej lecą, więc wybór należy do Ciebie. Jak widze mokrą głowę to mam taką samą reakcje jak Ty;-( Zastanów się nad dodaniem RU lub CB. Ja dodaje od lipca.


- fin 1mg (Nezyr) - ED / po 14 miesiącach (Avodart) 0,5mg E3D

- RU 5% w KB - 3,5ml ED

- cynk, biotyna + MSM - ED

- Zoxin-Med - 2x w tygodniu / Bambino ED / Selsun Blue 2x w tyg.

- Saba gel z hydro - E3D

- dermaroller 1,5mm - 520ig 2xtyg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do doświadczonych. Czy po 9 miesiącach od rozpoczęcia kuracji na fin/dut wypadały wam zminiaturyzowane wlosy? Bo mi lecą jak szalone i mam dylemat czy czekac do roku czy wrzucic dut??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naturalnie jestem brunetem. Jestem kierowcą ciężarówki,w aucie spedzam mnóstwo czasu. Mam w aucie czarną kierownicę i jeżdżę zazwyczaj w czarnych spodenkach. I jak przelece reka po glowie to widze jak spadaja na kierownicę bądź spodenki cienkie "blond" włosy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...