free web hit counter Skocz do zawartości
kapsello

HT Maral

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem jeszcze przed zabiegiem temat zakładam chyba bardziej jako motywacja dla siebie żeby nie odpuścić i zrealizować plan

Mam 24 lata łysienie zacząłem zauważać w wieku 18 i prawdę mówiąc bardzo szybko bo po ok. 3-4 latach osiągnąłem obecny stan a początkowo włosy miałem jak jakaś gwiazda Hollywood. Na tak szybki postęp na pewno miał wpływ wysoki testosteron (ogólnie mam trochę włosów na klacie czy ramionach ) ale i stres związany z samym łysieniem w młodym wieku oraz ze studiami na polibudzie. Od ok. 2 lat nie zauważam już pogorszenia mam nawet wrażenie, ze gdzieniegdzie zaczęły pojawiać się nowe cienkie i blade włoski. Czasem czuje na głowie specyficzne, dość przyjemne mrowienie nie wiem jednak czy możne mieć ono coś wspólnego z odrostem nowych włosów. Nawet jeśli tak jest mimo wszystko na to, że wszystkie odrosną same z siebie raczej nie mam co liczyć. Ze względu na dość młody wiek nie chciałem brać żadnych agresywnych blokerów, stosowałem głownie minoxa 2% a później 5% od ok. 5 miesięcy już tego nie robię i prawdę mówiąc nie zauważyłem żadnej zmiany po odstawieniu. Swego czasu bylem tez na paru zabiegach u trcyhologa. Jeśli chodzi o rodzinę to i ojciec i dziadkowie mają dość bujne czupryny, więc chyba po prostu mam pecha. Ostatnio zakończyłem studia i postanowieniem z tej okazji zrobić sobie prezent w postaci HT. Stan moich włosów bardzo daje mi się we znaki i myślę, ze dość mocno wpłynął na moją psychikę, teraz staram się tym już tak bardzo nie przejmować, trudno takie życie, mimo wszystko cały czas siedzi mi to w głowie i odbiera dużo pewności siebie, wyglądam przez to na dużo starszego. Uznałem, ze skoro można coś z tym zrobić to warto spróbować. Ze względu na cenę jak i dość pozytywne opinie przymierzam się do Marala. Nie ustaleniem jeszcze konkretnego terminu HT, chciałbym go wykonać koło września. Obecnie czekam na wydanie paszportu. Maral otrzymał jednak już moje foty, które zamieszczam poniżej i ocenił, ze potrzebuje 3500-4000 graftów:

 

Thanks for your mail and sending pictures. I have evaluated your pictures. You have grade 4a hair loss over front parts and top-crown areas. You look good candidate for hair transplant, because your donor area looks good, and you have favorable ratio for donor areas to hair loss areas. I provide that one HT session may cover both area well.

 

Hair loss area will require 3500-4000 grafts (rude estimation), both area can be transplanted

 

1_medium.jpg

1_medium.jpg

1_medium.jpg

1_medium.jpg

 

 

Post na pewno będzie kontynuowany i aktualizowany gdy będę już po zabiegu.

Gdyby był ktoś chętny na wspólny wylot to zapraszam.

Jeśli mogę zrobić przed zabiegiem coś aby jak najlepiej się do niego przygotować to chętnie wysłucham bardziej doświadczonych kolegów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci powiem że 4k to może być trochę mało. No chyba że Maral zrobi wysoko linię. Tak bym Ci zresztą radził bo widać że masz taki kolor i typ włosów że akurat do przeszczepu to najmniej korzystnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak przeglądałem forum to tez pomyślałem, że przydałoby się nieco więcej, ale to tylko wstępna ocena może jak zobaczy mnie na żywo to zdecyduje się jeszcze coś dorzucić. Jeśli chodzi o kolor to w sumie mam dość ciemne włosy, tyle ze na zdjęciu słabo to widać po części przez światło a po części pewnie przez to, że są krótko obcięte dość rzadkie i cienkie.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie do tej pory starałem się unikać jak już to tylko jakieś naturalne, których skuteczność jest pewnie śmiesznie niska, ale może faktycznie warto będzie coś zastosować żeby po przeszczepie dalej nie leciało. Niby nie zauważam już ale wiadomo może być różnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć jeszcze zdjęcia z profilu. Bo jeśli trzeba będzie jeszcze robić skronie to na pewno jeden zabieg to mało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Dlatego sugerowalbym wysoko linię bo jak obniży zbyt mocno to nie ma szans żeby kiedykolwiek uzyskać jaki taki efekt. Tutaj NW 6 idzie jak nic dlatego cudów nie będzie raczej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlatego pomyśl nad blokerem. Dut co 2-3 dni powinien utrzymać a i przed ht trochę wzmocni włosy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mnie za bardzo nie podbudowaliście. W sumie nie wiem gdy nosiłem dłuższe włosy to fryzjerka pare razy wspomniała, że mam dość gęste z tyłu teraz jak patrzę na zdjęcie to może faktycznie super to nie wygląda. Od jakiegoś czasu zawsze obcinam się max na 5 mm i mniej więcej taka długość włosów jest na tych zdjęciach. Ogólnie są wykonane przy słabym świetle i trochę na szybko. Może później spróbuję zrobić dokładniejsze. Dopytam jeszcze Marala i zobaczymy. Pomyślę czy w takim razie jest sens się w to pchać. Na super efekt i tak nie liczę najwyżej zetnę wszystko i tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno będzie po zabiegu lepiej ale grunt to patrzeć na to pragmatycznie a nie przez pryzmat marzeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkop sobie wątek kolegi o loginie przemox78. Myślę, że Twoja droga do jako takiej fryzury może być podobna. Tylko Ty masz dopiero 24 lata i już taki stan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez radziłbym bloker ,bo nawet jesli Maral przeszczepi Ci 4k graftów to sądze za dwa lata wrócisz do takiego stanu jaki obecne masz ps. lepsze to niż łysa głowa jak kolano

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja tak jak mówiłem nie nastawiam się na jakiś super efekt zobaczymy. Zastanawia mnie tylko skąd ten optymizm Marala ze jego zdaniem da rade w miarę spoko to zrobić za jednym razem, skoro wy tak pesymistycznie podchodzicie do tego. Rozumiem, ze na pewno nie chce odstraszać klientów i w jakiś sposób pewnie chce zachęcić ale chyba aż tak by nie kłamał jeśli by nie widział żadnej szansy i przynajmniej by ostrzegł, ze będzie na pewno lepiej ale żeby mieć na uwadze, że będzie to wymagało nieco więcej poświecenia. Osobiście drugi zabieg nie jest dla mnie czymś co wykluczam jeśli będzie konieczny to będę myślał o tym później. Najpierw chce poprawić obecny stan Jeśli waszym zdaniem donor jest za słaby żeby wszystko pokryć to pomyśle o bht. Nawet stworzenie jakiejś w miarę spoko linii czoła i zagęszczenie nieco włosów na gorze w pierwszym przeszczepie i tak będzie dla mnie już dużym plusem, być możne uznam ze więcej nie potrzebuje. Teraz ciężko gdybać.

Tak jak pisałem zrobiłem lepsze, bardziej wyraźne foty tylu głowy w naturalnym świetle a nie bezpośrednio pod halogenem tak jak te pierwsze. Moim zdaniem możne nie jest jakoś zajebiście ale tragedii chyba nie ma tym bardziej, że wczoraj się ostrzygłem na 1mm (Pierwsze zdjęcia były wykonane ok miesiąc temu, poza tym foto donoru w sporej części pokazywało ten nieco przerzedzoną koronę). Wiadomo, że jak ktoś ma włosy na kilka centymetrów to inaczej to wygląda. Tutaj żeby je skrócić to musiałbym już chyba się tylko ogolić. Gdybym je zapuścił tak jak niektórzy wstawiający fotografie swojego donoru to tez byłoby widać jedynie włosy i ani kawałka skóry pod nimi, ale przecież chyba nie o to chodzi bo tutaj liczy się gęstość ich rozmieszczenia a nie długość samych włosów. Tak się strzygę bo po prostu teraz lepiej to wygląda niż cienkie rzadkie włosy u góry a z tylu normalne. W żadnym wypadku nie chce się z nikim sprzeczać jeśli waszym zdaniem jest słabo to ok wezmę to pod uwagę pewnie niejeden jeśli nie każdy z was ma większe doświadczenie bo np jest już po HT.

1_medium.jpg

1_medium.jpg

 

Na bloker tez raczej się zdecyduję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemyśl czy warto się pchać w ht bez chemii bo to co masz prawdopodobnie poleci w przeciągu kilku najbliższych lat.


Fin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

donor wyglada jakbys mial juz robione conajmniej jedno ht, ale zeby go lepiej ocenic wlosy musza byc dluzsze conajmniej pol cm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to może w takim razie mam jakoś naturalnie rzadsze nie wiem w tym miejscu takie były zawsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To że my tu nie widzimy tego w świetlanych barwach nie oznacza zebys tego nie robil. Maral mało kogo odrzuca bo mówiąc krótko nikt nie wyrzuca 2 tyś dolców w błoto. Zdjecia donoru jednak potwierdzają że jest słaby. Myślę że 4k to wszystko co z niego wyjdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli będziesz ścinał boki na krótko to może i więcej wyciągnie. Ja osobiście jestem zwolennikiem tezy, że lepiej miec mocno przeorany donor i wpakować ile się da w tą górę przy takich zaawansowanych przypadkach. Maral chyba nigdy nie odmawia, ale ja też, uważam że zawsze warto robić ht. Mikrowłókna, trochę wprawy przy stylizacji i można stworzyć jakąs namiastkę fryzurki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też jestem tego zdania i jeszcze jeden zabieg u siebie na pewno wykonam. Niech mi ktoś wyciągnie ile się da z donoru i koniec z HT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego, a co ci szkodzi spróbować brać tego duta co 2-3 dni? zrobisz ht i będziesz się cieszył najwyżej posypiesz mikrowłoknami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze zdjęcia faktycznie wygladają średnio,ale może nie oddają realnego stanu,dopiero ktoś ktos Ci obejrzy głowę będzie w stanie stwierdzić czy się nadajesz do HT ale wiadomo że w twoim( i moim niestety też.. ) przypadku trzeba się liczyć z co najmniej trzema,może czterema przeszczepami w życiu żeby coś osiągnąć na głowie i to tylko wtedy gdy donor pozwoli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wam powiem że nam z reguły wydaje się że w rzeczywistości jest lepiej niż na oglądanych zdjęciach samego siebie. Prawda jest jednak taka że w rzeczywistości inni widzą to właśnie tak jak my widzimy tylko na zdjęciach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...