free web hit counter Skocz do zawartości
Dante

W jaki sposób zacząć przygodę z finasterydem?

Rekomendowane odpowiedzi

Hej wszystkim.

 

Wiem, że juz temat o finasterydzie jest, jednak chciałbym zebrać informację o tym jak zacząć jego stosowanie.

 

1. W jaki sposób można dostać receptę? Tzn. czy u trichologa czy u dermatologa? Czy taka wizyta może być refundowana przez NFZ?

 

2. Który finasteryd wybrać? Czy jest refundowany? Słyszałem o możliwości stosowania proscaru i dzielenia go na 4 części.

 

3. Jaki sposób stosowania? Z tego co czytałem lepiej stosować 0,25mg niż 1mg ze względu na wielkie różnice w efektach, a mniejsze uboki. Stosować codziennie?

 

4. Czy powinno się zrobić badania przed i w trakcie stosowania? Jeśli tak to jakie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. W jaki sposób można dostać receptę? Tzn. czy u trichologa czy u dermatologa? Czy taka wizyta może być refundowana przez NFZ?

Trycholog to nie lekarz. Recepte dostaniesz tylko od lekarza.

Moze byc refundowana jesli dana placowka ma podpisana umowe z NFZ.

 

2. Który finasteryd wybrać? Czy jest refundowany? Słyszałem o możliwości stosowania proscaru i dzielenia go na 4 części.

Finasteryd jest refundowany tylko w dawca 5 mg ze wskazanie na przerost gruczolu krokowego. Ten na lysienie ma dawke 1mg i nie jest refundowany. Ale nie popadajmy w paranoje taki finahit kosztuje z 28zl za 28 tabl.

 

3. Jaki sposób stosowania? Z tego co czytałem lepiej stosować 0,25mg niż 1mg ze względu na wielkie różnice w efektach, a mniejsze uboki. Stosować codziennie?

Na pewno trzeba stosowac codziennie. Rekomendowana dawka to 1mg o nizszych sie nie wypowiadam.

 

4. Czy powinno się zrobić badania przed i w trakcie stosowania? Jeśli tak to jakie?

Nie wiem co te badania moglyby wniesc. Wg mnie nie.


Aktualna kuracja:

Polaris Lab 10

Pantostin

Minovivax 5%

Ketoxin forte

NIZORAL 2% Krem

PURITAN'S PRIDE Włosy, skóra i paznokcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1. W jaki sposób można dostać receptę? Tzn. czy u trichologa czy u dermatologa? Czy taka wizyta może być refundowana przez NFZ?

Trycholog to nie lekarz. Recepte dostaniesz tylko od lekarza.

Moze byc refundowana jesli dana placowka ma podpisana umowe z NFZ.

 

2. Który finasteryd wybrać? Czy jest refundowany? Słyszałem o możliwości stosowania proscaru i dzielenia go na 4 części.

Finasteryd jest refundowany tylko w dawca 5 mg ze wskazanie na przerost gruczolu krokowego. Ten na lysienie ma dawke 1mg i nie jest refundowany. Ale nie popadajmy w paranoje taki finahit kosztuje z 28zl za 28 tabl.

 

3. Jaki sposób stosowania? Z tego co czytałem lepiej stosować 0,25mg niż 1mg ze względu na wielkie różnice w efektach, a mniejsze uboki. Stosować codziennie?

Na pewno trzeba stosowac codziennie. Rekomendowana dawka to 1mg o nizszych sie nie wypowiadam.

 

4. Czy powinno się zrobić badania przed i w trakcie stosowania? Jeśli tak to jakie?

Nie wiem co te badania moglyby wniesc. Wg mnie nie.

 

Dzięki za odpowiedź ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...