free web hit counter Skocz do zawartości
piotr1281

Poziom DHT przed kuracją finasterydem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Dostałem receptę na Nezyr. Lekarz wykonał wszystkie badania poza jednym - poziomem DHT. Obecnie jego pozim wynosi u mnie 350 jednostek w zakresie 250-999

Jeśli finasteryd obniża DHT co najmniej o 50% to raczej będę grubo pod kreską i zdaje się jestem idealnym kandydatem do tego aby rozwinęły się u mnie skutki uboczne

leku. Czy ktoś z Was badal u siebie dht przed kuracją? Czy mając niski poziom dht powinienem sobie fina odpuścic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SKutki uboczne finasterydu nie są związane jedynie z obnizeniem DHT tylko z powodu "hormonal imbalance". W dużym uproszczeniu podczas przyjmowania finasterydu zwiększa się testosteron i estradiol, obniża się poziom DHT.

Po drugie każdy organizm jest inny i to że w badaniach wyszło, że finasteryd obiża DHT o 50% nie oznacza, że tak będzie u Ciebie. Zacznij brać i zrób jeszcze raz badania gdy zaczniesz odczuwać skutki uboczne bądź też profilaktycznie powiedzmy po miesiącu - dwóch. Musisz pokombinować z poziomem hormonów i dawką finasterydu tak żeby czuć się dobrze i mieć korzyści wpływające na włosy.

Są też preparaty (głównie ziołowe), które pomagają minimalizować przykre skutki uboczne np. Tribulus, Maca, Muira Puama, L-Arginina, L-Dopa, cynk, omega-3.

Najważniejszy jest jednak zdrowy tryb życia tj. zdrowa diet, sen, mniej stresu, unikanie używek i cukrów prostych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możesz próbować minimalizować skutki uboczne pewnnymi antydepresantami z innej grupy niz SSRI, trazodon polepsza erekcje ale nie polepsza libido ( moze je nawet dodatkowo obniżyć) minaseryna(skutkiem ubocznym jest mocne tycie i sennosc) moze podwyzszyc libido i polepszyc orgazm podobnie dziala mitrazapina

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...