free web hit counter Skocz do zawartości
kac3per

Przerwa w braniu FINA - problem DHT

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy Forumowicze,

 

Biorę fina ok. 10 lat (Propecia). Miałem przerwę w braniu fina ok. 3 tygodnie. Przerwa była w czerwcu 2018 r. Potem przeszedłem na Nezyr (ok. 2 miesiące), następnie powrót do Propecii (od 20 sierpnia 2018 do dzisiaj. Na początku myślałem, że to przez Nezyr (generyk, że niby słabiej wchłania się - tak niektórzy dermatolodzy mówią) ale teraz myślę, że to jeszcze może być coś innego. Niestety od tamtego czasu (pomimo powrotu do Propecii)włosy miniaturyzują się cały czas i wypadają. Widać postęp łysienia. Do chwili wspomnianej 3 tyg przerwy wszystko było ok. Zrobiłem sobie teraz badania na DHT, Estradiol, Testosteron całkowity i wolny. Na razie dostałem wyniki na estradiol i testosteron całkowity i wygląda to tak:

 

Testosteron 680,60 ng/dl Zakres od 165 do 754 ng/dl

Estradiol 37,95 pg/ml Zakres od 0 do 39.8 pg/ml

 

Niby wyniki w normie, ale jednak bliżej górnej granicy. Myślę, że skoro Testosteron jest wysoki to wynik DHT też pewnie będzie wysoki. Możliwe, że coś rozregulowało się przez odstawienie na 3 tygodnie. Niestety dermatolodzy nie bardzo chyba rozumieją pewne zależności w gospodarce hormonalnej. Mi dermatolog powiedział, żeby dalej brać finasteryd i że przerwa nie ma to wpływu. Ja natomiast myślę, że może trzeba obniżyć trochę testosteron. Możliwie, że po odstawieniu na 3 tyg poziom testosteronu podskoczył. Bo skoro Testosteron przekształca się w DHT to jeśli będzie go mniej to mniej także powinno być DHT. Wówczas finasteryd może bardziej obniżyć DHT. W mojej sytuacji jesli Testosteron jest wysoki to jest więcej DHT do zbicia przez finasteryd i może dlatego fin słabiej działa bo nie jest w stanie obniżyć poziomu dht do poziomu wrażliwości mieszków włosowych. Myślałem o dutasterydzie ale podobno on także podwyższa testosteron co w moim przypadku może spowodować podobną reakcję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam już wyniki wolnego testosteronu:

Testosteron wolny 19,7 pg/ml Zakres: 1,0 - 28,28 pg/ml

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...