free web hit counter Skocz do zawartości
Midnight_Man

Minox 6% + Fin 0.05% Po jakim czasie mozna liczyć na efekty?

Rekomendowane odpowiedzi

Uzywam Essengen-6 (finasteryd 0.05% + minoxidil 6%) od początku lutego na koniec kwietnia skończę 3 cią buteleczkę czyli 3 miesiące kuracji i muszę przyznać że jak na razie (poza umiarkowanym efektem "lnienia" ...czyli jakby zwiększonego przerzedzenia na całej koronie gdzie aplikuję płyn) nie widzę żadnych jednoznacznych efektów. Z tych niejednoznacznych może jakby te włosy co są zaczęły wyrastać ciut mocniejsze patrząc od podstawy włosa.

 

Mój stan od 3 lat odkresliłbym jako "The M-Shaped Type III Pattern" czyli stopień III z umiarkowanymi zakolami, małym "gniazdkiem" i przede wszystkim bardzo (równomiernie) rozrzedzoną koroną na całej długości (głowny rejon mojej kuracji) co spędza mi sen z powiek za każdym razem gdy idę do fryzjera i muszę tłumaczyć tym jełopom że "maszynką z tyłu i po bokach mocno i wysoko a z góry tylko końcówki nożyczkami tyle co nic" a i tak nie zawsze kumają bazę (jaki jest tego cel).

 

Od paru dni zacząłem wspomagać się dodatkowo "microneedlingiem" 1.5 mm co drugi dzień raz dziennie ,godzinę przed aplikacją płynu (Essengen stosuję 1 ml x 2 dziennie, rano i wieczorem). Czy ktoś z was stosował podobną kurację (fin + min), zwłaszcza Essengen? wiem że na konkretne efekty czeka się z pół roku a w niektórych pryzpadkach nawet rok choć w moim wypadku sądze że na koniec lipca efekty nie będą konretne sadzac po braku większej reakcji na dotychczasową 74 dniową kurację (nie zaobserwowałem porostu żeby nastąpił jakikolwiek porost nowych włosów).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie za czesto ten microneedling? z tego co wiem to 1.5mm raz na tydzien.. poczekaj jeszcze z 3miesiace minimum..w lysieniu na pierwsze efekty kuracji trzeba czekac przewaznie 6msc jak nie dluzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...