free web hit counter Skocz do zawartości
Matt87

Dermaroller

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc, stosujecie dermaroller na skore glowy? sa jakies efekty na plus..jesli tak to jak duze igielki stosujecie, co z zaczerwienieniem dlugo sie utrzymuje? i jak czesto mozna rollowac glowe?:) mysle nad tym moze byc dodac przed stosowaniem minoxidilu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuję najlepsze efekty dają igły 1.5 mm raz na 7 do 10 dni. Jeżeli stosuje się np ru, minixidil to należy zrobić 24 h przerwy po zabiegu. Jak używasz olejków naturalnych to można np 5 razy w tyg i 2 dni przerwy.

Lepszy od dermarollera jest dermastamp lub dermapen ponieważ wykonują nakłucia prostopadle do skóry a nie pod kątem dzięki czemu zabieg jest mniej bolesny a mikronakłucia precyzyjniejsze i szybciej się goją. Poza tym jeżeli masz dłuższe włosy dermaroller je zacznie wyrywać. Jedyna jego zaleta to cena. Ale i tak lepsze to niż grzebien do masażu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akurat wlosy mam ppowiedzmy dluzsze wiec chyba u mnie odpada dermaroller a jedynie ten dermastamp, mozna stosowac codziennie? daje jakies rezultaty czy to tylko takie gadanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz możliwość to kup dermapen. Na ebay kupisz za 30 usd. Zaletą jest to że jak robisz raz w tygodniu to nasadki możesz traktować jak jednorazówki( są tanie) i nie musisz ich odkażać co zmniejsza ryzyko infekcji. Uważam, że to nie jest ściema i jest to potwierdzone badaniami klinicznymi, że potrafi nawet o kilka razy zwiększyć efektywność minixidilu. Jest wiele udokumentowanych relacji ludzi, którzy mieli odrosty na zakolach dzięki właśnie kombinacji dermarollera i minoxidilu. Najczęściej w łysiejących miejscach skóra jest grubsza, błyszcząca. Jest to spowodowane fibrozą tkanki w wyniku stanu zapalnego. W tym miejscu ilość kolagenu jest większa tak jak w miejscu gdzie jest blizna po ranie, a jak wiadomo tam gdzie jest blizna tam wlosy nie rosną. Dermaroller rozbija tą grubszą tkankę, zwieksza dopływ krwi i innych substancji i umożliwia włosom przebicie się przez skórę. Najlepsze efekty daje raz w tygodniu 1.5 mm w połączeniu z minoxidilem. (plus ewentualny bloker) Powinno się odczekać 24 h przed użyciem jakiejś wcierki. Godzinę po można nałożyć emu celem przyspieszenia regeneracji i zniwelowania ewentualnej infekcji.

Tu masz przykład

https://www.hairlosstalk.com/interact/t ... er.102123/

 

-- 31 maja 2019, 16:27 --

 

Jak będziesz używał dermastampu zwróć uwagę na dezynfekcję. Najlepiej przed i po użyciu wsadzić go do etanolu 70% na 10 min.

Ja się niestety do tego nie stosowałem i nabawiłem się zapalenia mieszków. Jak tylko opanuję zapalenie włączam dermapen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam zamiar przed kazdym uzyciem psikac dermastamp ocatanseptem, mam nadzieje ze to da rade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dermastempel najlepszy i ja robie 1,5 co dwa trzy dni a 1 mm prawie codziennie i od razu daje minoxa z ru i nic sie nie dzieje oprcz dobrych odrostów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie masz jakis sladow po dlugosci igielek 1,5mm? szczerze to wczoraj pierwszy raz robilem 0,5mm i troche bolalo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na poczatku jest troche kropelek krwi minimalnie jak uzywam tego 1,5 mm ale jak naloze minoxa z ru to zmywa sie i jest lekko czerwo potem przechodzi i rano juz nie widac , robie to na wieczór

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...