free web hit counter Skocz do zawartości
exenito

Pierwsze oznaki łysienia 17 lat co robić

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, dopiero wczoraj zarejestrowałem się na forum. Przeglądając wątki w kategorii ,,Opowiedz swoją historię" zauważyłem, że dużo osób żali się na to, że nie ratowali swoich włosów w momencie początku łysienia.

Właśnie u mnie na 90% nastał ten czas. Włosy w tej chwili mam gęste a linie włosów mam prostą więc jest na czym działać. Nie wiem czy w ogóle jest sens zapisywać się do dermatologów bo z tego co czytałem część z nich nawet nie ma pojęcia co przepisuje i w jaki sposób zleca to dawkować. Coś o mnie mam 17 lat i myślę, że tydzień temu zauważyłem u siebie nadmierne wypadanie włosów podczas kąpieli, czesania wypada po 15 włosów naraz a nie rzadko za dotykiem wypada ich po 3.

Jeżeli chodzi o genetykę to w mojej rodzinie tylko ojciec ma zakola, dziadkowie mają normalne włosy zarówno po stronie matki jak i ojca. Jestem gotowy brać leki czy środki systematycznie do końca życia jeżeli będą one przynosić efekty.

Teraz pytanie do was co robić? ? Co w mojej sytuacji ma sens? Co wy byście zrobili na moim miejscu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to twoje zdrowie i twoja decyzja , Ja w wieku 17 lat bym nie zdecydowal sie brac finasterydu zeby zatrzymac lysienie , twoje cialo i organizm wciaz ,,rosnie'' . Co innego jak sie dochodzi do 30 -stki. Ale na forach sa przypadki ze ludzie zaczynali w twoim wieku i przez lata brali bez zadnych widocznych ubokow ,ale kazdy innaczej reaguje i nie ma co porownywac seibie do innych. Wiec nie ma jednoznacznej odpowiedzi , nikt ci jej nie da bo nie da sie przewidziec w zaden sposob jak twoj unikalny organizm na to zareaguje. To musi byc twoja decyzja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przestań pitolić i obserwuj na razie. Jeśli już to idź do dermatologa, żeby potwierdził, czy jest to wypadanie androgenowe czy nie. Panikujesz, bo policzyłeś 15 włosów ;x Jak ci potwierdzi, że to androgenowe (na pewno nie przemówi do niego fakt, że za dużo włosów ci wypada), to możesz rozważyć bardzo małe dawki fina na początek. Skuteczność finasterydu w funkcji dawki jest odwrotnie wykładnicza, tzn. już bardzo małe dawki (np. 0,2mg) dają zauważalny efekt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...