free web hit counter Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich użytkowników. Przeczytałam masę postów i widzę, że macie wiedzę o niebo lepsza niż masa dermatologów . Stąd ośmielam się Was prosić o poradę. Problem moich włosów jest już ze mną dobre 15 lat ( mam 33) . Raz jest lepiej, raz gorzej. Obecnie mam dramat włosowy, posypało mi się ponad połowę włosów przez ostatnie pół roku. Stosuję loxon 5 . Osocze bogato płytkowe i próby spironolem , który u mnie nie przejdzie ( z relacji niskiego ciśnienia , spironol pozbawiał mnie zupełnie energii do życia). I tu moje pytanie czy wiadomo jak działa fina u kobiet? ( Nie planuje już ciąży) Został mi zaproponowany i grubo się zastanawiam ( pewnie z racji tego, że stricte to lek przeznaczony dla mężczyzn) . Odświeżę również wątek biofibre, czy ktoś z Was ma jakieś doświadczenia?? Jak to jest z przeszczepami zagęszczającymi u kobiet? Jakie daje efektu? I co ważne dla mnie czy trzeba golić głowę?. Z góry dziękuję wszystkim za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według badań działa słabo ale tylko na kobiety z hiperandorgenizmem. Badałaś się pod kątem nadmiaru androgenów? Albo masz jakieś obajwy np w postaci nadmiernego owłosienia na ciele i twarzy, wyprysków? Jesli tak to może pomóc. Tylko nie możesz brać jeśli karmisz piersią.

Zamiast Spiro i finasterydu przeciwko androgenom możesz też brać leki antykoncepcyjne. W ostateczności zostaje Dutasteryd.

Więcej informacji o możliwościach leczenia możesz znaleźć tutaj:

https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S2352647518300224#bb4100

 

Inne terapie nie związane z testosteronem, a których chyba nie stosujesz to mikronakłuwanie. Skoro znosisz już ból przy Osoczu bogato płytkowym to i to zniesiesz.

Włosy mogą też bardziej lecieć z powodu jakichś niedoborów, np niedoczynność tarczycy.


Obecna kuracja: Topical- Ru, Finasteryd, Minoxidil, Spectral-DNC, Microneedling(1,5mm), PRP

Doustnie: suplementy, witaminki

Było: Finasteryd doustnie, Bimatoprost na zakola.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...