free web hit counter Skocz do zawartości
Przemo86

Łysienie, wiek 33 lata

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Mam 33 lata i z roku na rok postępuje utrata włosów, w szczególności zakola, grzywka i trochę na koronie.

Jednocześnie włosy są coraz cieńsze i rzadsze, gdzie jeszcze kilka lat temu byy gęste i grube.

Oczywiście cały życie włosy stawiane na żel, więc podejrzewam, że to też mogło dołożyć cegiełkę do postępu wypadania włosów.

 

Teoretycznie łysienie genetyczne, gdyż starszy brat miał to samo jak również ojciec i dziadek jak i większość kuzynów.

Natomiast u mnie jeszcze wygląda to najlepiej w tym wieku.

 

W zeszłym roku (lub 2 lata temu) nie pamiętam dokładnie, używałem takiej kuracji bodajże od Vichy, i wcierałem we wsłosy po kąpieli jakiś jeden środek a potem drugi z ampułek + szampon od nich.

Było trochę lepiej, może pojawiły się nawet jakieś nowe włosy, ale nie był to jakiś spektakularny efekt jak za tą kasę.

Potem temat odpuściłem.

Badań na przyczynę wypadania włosów żadnych nie robiłem.

Nie wiem, czy to ważne, ale włosy raczej nie są przetłuszczone, a skóra na głowie po kąpieli wydaje mi się, że jest sucha i trochę czasami swędzi.

Brwi, Broda, Nogi itd, zarośnięte ale na głowie niestety brak

 

Ostatnimi czasy zauważyłem, że łysina postępuje, i cudem trafiłem tutaj więc chciałem zaczerpnąć porady co z tym robić, czy ratować się jeszcze jakimiś kuracjami czy odrazu brnąć w jakiś przeszczep? Jeśli tak to gdzie i czy mi coś wogule to pomoże, czy raczej za chwile i tak wszystko wypadnie?

 

Z góry dzięki, za wszelkie porady i udzieloną pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zel nie ma nic do tego ze ci wlosy leca - typowe tlumaczenie jak komus wlosy wypadaja to zel , pogoda albo stres Masz taki stan ,ze trudno powiedziec gdzie bedziesz za 2 albo 4 lata i jak daleko ci lysienie pojdzie wiec przeszczep to sredni pomysl bo bys zrobil a za linai przeszczepu za 2 lata znowu bedzie lyso . Najpierw bys mogl wskoczyc na finasteryd albo dutasteryd albo polaris w formie wcierki jak wlosy chcesz miec mniej dlugie i mozliwe ze bedziesz mial taki odrost wlosow ze przeszczep nie bedzie potrzebny.CZy bedziesz mial dobre rezultaty to zalezy od osobnika , jeden ma fajny odrost a drugi tylko zatrzymanie lysienia. Te leki masz opisane dobrze w dziale ,,leki .... '' Korone masz w takim stanie ze jakbys dobrze reagowal na leki to mysle ze jest szansa na odrost do stanu ze nikt by nie powiedzial ze tam lysiejesz ale zeby to wiedzeic to trzeba dzialac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy zależy Ci na włosach ? Masz taki stan, że masz tylko dwa wyjścia albo walczysz albo odpuszczasz i maszynka. Nie ma półśrodka tutaj w tym sensie, że nie możesz się łudzić, że jakieś słabe środki Ci pomogą. Tak jak Ci napisał Samuel powinieneś wskoczyć na dutasteryd lub ewentualnie na finasteryd (ale to słaby lek, szansa na odrost na nim jest o wiele mniejsza niż na duta) + wcierki polaris, lipogaine itp Zobaczysz co będzie za 6-12 miesięcy. Przy odrobinie szczęścia włosy Ci tak odrosną, że nie będziesz potrzebował przeszczepu. Jak nie to przynajmniej wzmocnisz donor i korone i dzięki temu przeszczep na przód będzie miał sens.

 

Ps. nikt Cie do niczego nie namawia, sam musisz podjąć decyzję czy wchodzisz w leki czy nie. Piszemy Ci po prostu jak wygląda sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi.

 

Na włosach mi zależy, gdyż nie wyobrażam sobie ich nie mieć i golić maszynką.

Kasa nie jest problemem, jeśli tylko będą efekty. Zależy mi jak najlepszym efekcie, więc w takim razie chyba Dutasteryd, ale muszę o tym poczytać, jakie/jeśli są skutki uboczne itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg mnie najpierw daj szanse finowi i mysle ze bedziesz zadowolony bo jeszcze mozna ratowac to co masz, a potem jak cos to mozesz po pol roku wejsc na duta jak po finie nie bedziesz mial zadnych rezultatow. Zacznij od lagodniejszego srodka wg mnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...