free web hit counter Skocz do zawartości
Dsr

Przeszczep włosów - prośba o poradę.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym prosić o poradę osób, które dobrze znają temat i orientują się w materii przeszczepu włosów, ponieważ od dłuższego czasu o tym myślałem i w końcu się zdecydowałem.

 

Z uwagi na fakt, że jestem laikiem i nie mam pojęcia, gdzie najlepiej byłoby ten zabieg przeprowadzić, proszę o opinie, za każdą będę wdzięczny.

 

W załączeniu do posta dodaje zdjęcia, dodatkowe informacje: nigdy niczego nie stosowałem, a niedługo będę mieć 31 urodziny. Pozdrawiam i góry dziękuję za każdą rzeczowa podpowiedź.

 

4e78facf29f0.jpg

 

f9c5f9e493d4.jpg

 

4a83a18519d3.jpg

 

ed19b5a91d2e.jpg

 

cc353593b390.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz świadomość, że samym przeszczepem możesz tego nie załatwić ? W tej chwili masz jeszcze sporo włosów, ale nie wiadomo co będzie za kilka lat. W Twoim przypadku farmakoterapia + przeszczep powinny rozwiązać problem. Pytanie tylko czy chcesz zażywać leki np finasteryd lub dutasteryd ? Przy odrobinie szczęścia czubek Ci zarośnie po lekach, a przeszczepem ogarniesz zakola i będzie ok.

 

Ale to już musisz sam rozważyć którą drogą pójdziesz. Czy leki + przeszczep czy sam przeszczep.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

korona ci sie moze dimetralnie poprawic po finie czy ducie , a i tak po przeszczepie bedziesz pewnie musial na leki wskoczyc zeby zatrzymac lysienie wiec jedno i to samo. Tak jak wyzej ,wlosyow bedzie ci ubywalo dlatego u ciebie pewnie przeszczep + leki na zatrzymanie dalszego lysienia. Robienie lysiejacej korony to bardzo duze ryzykoi bez chemi to rosyjska ruletka bo za rok mozesz dookola obszaru gdzie ci przeszczepili wlosy dalej lysiec i to dopiero bedzie nienaturalnie wygladalo i powrot komplektow gwarantowany.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj tematy innych użytkowników, popatrz na ich efekty, ale nigdy się nimi nie sugeruj. Ustal sobie budżet, pamiętaj, że przeszczepy zaczynają się od około 2000 euro (widziałem w niektórych tematach 1800, ale nie wiem czy nie są one nieaktualne czy coś takiego). Są też kliniki liczące cenę od graftu, ale nimi się w ogóle nie interesowałem. Poczytaj też o lekach, zrób sobie jakieś za i przeciw z grubsza i zdecyduj się na nie bądź nie. Ja ekspertem nie jestem, ja tylko miałem przeszczep. I wybrałem klinikę, która nie miała recenzji na tym forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dsr musisz sobie odpowiedzieć na pytanie czy możesz żyć szczęśliwie i być pewnym siebie, młodym gościem bez włosów czy nie. Jeżeli tak to ok, nie ma problemu. Jednakowoż myślisz o przeszczepie to pewnie fryzura jest dla Ciebie istotna. Jak dla mnie Twój przypadek to pierwsze polecieć 6 -12 miesięcy na finie. 6 miesięcy to minimum przed przeszczepem. Chociaż korona może się zagęszczać nawet do 12 miesiąca, więc to też kwestia kiedy robić transplantację na koronę, o ile w ogóle, bo tam jest spora szansa, że włosy mogą odrosnąć dzięki leczeniu.

 

Druga sprawa jest taka, że jeśli chcesz maksymalnie powalczyć o odrost włosów to możesz od razu wskoczyć na dutasteryd, który jest znacznie skuteczniejszym lekiem niż finasteryd.

 

Zła wiadomość jest taka, że u Ciebie przeszczep bez leków w tym momencie prawdopodobnie nie ma sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi.

Jeśli chodzi o mnie, to jestem w 100% zdecydowany na przeszczep, ponieważ z uwagi na typ sylwetki, a dokładniej bycie szczupłym, nie pasuje mi bycie łysym, źle bym się z tym czuł. Myślałem, że powinienem udać się z tym jak najszybciej do jakiejś dobrej kliniki, ale wnioskuje że przed tym muszę rozpocząć zażywanie lekarstw? Czy mogę udać się od razu i wskoczyć na środki farmakologiczne już po? I teraz pytanie, czy skutki uboczne ich zażywania są odczuwalne? W przypadku libido na przykład.

I jeszcze jedna kwestia, czy warto udać się do polecanego na forum Dr Przybylskiego czy rozsądniej wybrać kierunek turecki? Bardziej niż na względach finansowych zależy mi na tym, żeby efekt był zadowalający.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To właśnie farmakoterapia stosowana co najmniej przez 6-12 miesięcy PRZED przeszczepem jest kluczowa. Jeżeli chcesz zmaksymalizować efekty oczywiście.

 

O lekach masz wątki osobne. Nie ma po co piany toczyć po raz milionowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję za odpowiedzi.

Jeśli chodzi o mnie, to jestem w 100% zdecydowany na przeszczep, ponieważ z uwagi na typ sylwetki, a dokładniej bycie szczupłym, nie pasuje mi bycie łysym, źle bym się z tym czuł. Myślałem, że powinienem udać się z tym jak najszybciej do jakiejś dobrej kliniki, ale wnioskuje że przed tym muszę rozpocząć zażywanie lekarstw? Czy mogę udać się od razu i wskoczyć na środki farmakologiczne już po? I teraz pytanie, czy skutki uboczne ich zażywania są odczuwalne? W przypadku libido na przykład.

I jeszcze jedna kwestia, czy warto udać się do polecanego na forum Dr Przybylskiego czy rozsądniej wybrać kierunek turecki? Bardziej niż na względach finansowych zależy mi na tym, żeby efekt był zadowalający.

 

uboki ma maly % , jeszcze bedziesz mial pecha i je bedziesz mial to odstawisz i wszystko wrici do normy. Leki najlepiej brac juz przed przeszczepem. Niestety lysienie na koronie to najgorsza rzecz bo to bedzie sie powiekszalo . Zakola latwo pokryc a korone juz srednio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

korona jest z tulu glowy, zakola z przodu i to lina wlosow dodaje uroku twarzy nie korona

 

zakola latwo pokryc ? w jaki sposob tworzac tam prowizorke fryzury ?

 

korona moze byc rzadka, napewno lepiej wyglada niz rzadki przod

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzadka korona jeszcze przejdzie, ale jak pojawia się kółko to moim zdaniem jest dużo gorsze niz zakola wtedy albo kuracja/przeszczep albo maszynka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakola to niestety jedynie wypełnić można zazwyczaj tylko poprawnie wykonanym zabiegiem np :

 

 

Albo chociażby ten przykład :

 

 

Przykłady można mnożyć. Prawda jest taka, że linię można odbudować jak przeszczep jest poprawnie wykonany i wszystko jest ok po zabiegu. Natomiast wiadomo, że środek i koronę trzeba trzymać lekami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi o to ze korona jak juz zacznie to lysieje i lysieje z biegiem lat najczesciej , jak sie ma lysy przod to sie pokryje i jest ok ,mniej czy bardziej gesto . korone sie pokryje dzisiaj a za rok czy dwa bedzie trzeba znowu robic bo dookola przeszczepu dalej korona leci i o to mi chodzilo. Dla jednego zakola da sie pokryc dobrze przeszczepem a dla drugiego nie , wszystko zalezy od wymagan pacjeta , temat do odbijania pileczki wiec nie chce mi sie o to tutaj licytowac. tak jak wyzej , przod przeszepem naprawic a srodek i korone chemia , to jest optymalna kombinacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...