free web hit counter Skocz do zawartości
cca01

Kapsaicyna

Rekomendowane odpowiedzi

A co z kapsaicyną stosowaną wewnętrznie? Bardzo lubię papryczki i ostre potrawy, lecz gdzieś czytałem, że mają niekorzystny wpływ na włosy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Wątpię, żeby ilość stosowana wewnętrznie miała jakikolwiek wpływ. Do mieszków w końcu nie dotrze tego zbyt wiele, w stosunku do stężeń jakie stosujemy dodając np. Mad Dog's Revenge do wcierki.

 

Podejrzewam, że będzie to podobnie jak z kofeiną - zewnętrznie działa, a wewnętrznie czytałem, że trzeba by pić kilkadziesiąt kaw dziennie by uzyskać odpowiednie stężenie we krwi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nie znam na to żadnych dowodów. Jeśli już to raczej może mieć wpływ całościowa dieta - fastfood'y, cocacole'e, brak warzyw, owoców, źródeł aminokwasów.

 

Ale to i tak bardziej na generalne zdrowie włosów, a dopiero w drugiej kolejności (pośrednio) na łysienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Lion, gdzieś o tym czytałem i się zastanawiałem. Dietę mam dobrą, wiem, że nią nie zapobiegnę łysieniu ale i tak spoko być zdrowszym niż mniej zdrowym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamierzam dodać kapsaicynę do swojej wcierki, a że dodaje się jedynie 1 kroplę na 10 ml to szkoda mi wydawać 60 zł za 60 ml, których nigdy nie zużyję. dlatego mam pytanie czy ktoś nie ma na sprzedaż ~10 ml, ewentualnie jak kilka osób byłoby zainteresowanych to mogę zamówić i później proporcjonalnie odsprzedać chętnym część.

chodzi mi o tę kapsaicynę http://www.ostrakuchnia.pl/component/pa ... /Itemid,1/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ziom będzie niedługo kupował bardzo mocną kapsaicynę i mamy zamiar się podzielić po połowie. ale że 25 ml starczy mi na prawie rok i to stosowane zarówno wewnętrznie jak i zewnętrznie, to jeśli ktoś jest chętny na 5-15 ml niech da znać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...