free web hit counter Skocz do zawartości
michalmichna

28 lat i 8 miesięcy minoxidil

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Jestem tu nowy, dlatego proszę o wyrozumiałość.

Mam 28 lat.

Zakola mam odkąd pamietam, chyba taka uroda, wiec nie z tym przychodzę. Przyzwyczaiłem się i zdaje sobie sprawę ze wiele z tym nie zrobię - nie mysle o przeszczepie.

U mnie to rodzinne, ojciec z łysiną na koronie, u brata (30lat) tez się proces mocno nasilił.

Jakieś 8 miesięcy temu fryzjer polecił stosować minoxidil 5%. Po kilku wpisach na forum już wiem ze to nie jest właściwa droga. Po kilku miesiącach byłem zadowolony, włosów jakby więcej, zakola min mniejsze.

Teraz zacząłem zauważać przerzedzenia na koronie. Wcześniej chyba przez zaczesywanie na bok mniej widoczne.

 

Od zawsze mam tez włosy cienkie, rzadkie. Dalej używam minoxidil i zwykły Heard&shoulders.

Nie wiem od czego zacząć. Czytam ze podstawą będzie Fin, a może Duta (mniej skutków ubocznych)? Ale nie znam dawki, polecanych preparatów.

Do tego jakaś zmiana szamponu, dołożyć cynk, biotynę?

 

Będę wdzięczny za każda sugestie.

Dołączam zdjęcia poglądowe.

a6fd01a019e37216med.jpg

0ccc5e5bde0f8163med.jpg

4d60e487ed75b772med.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napisze tylko , jak chcesz miec wlosy to wchodz na fina. Jak bedziesz dobrze reagowal to korona sie zagesci. Jezeli bys mial pecha i fin by byl za slaby to za rok na duta mozesz wejsc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

Coś oprócz jeszcze do pielęgnacji? Zmienić szampon etc?

Fina 1 g przed snem?

Jakie preparaty najkorzystniej wychodzą? Można receptę od rodzinnego bez uprzedniej historii od dermatologa?

Minoxidil kontynuować? Boje się go odstawić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zalezy od lekarza , jak cos to na forum masz sporo osob od ktorych mozesz kupic. Szampony nie maja znaczenia. minoxa mozesz stopniowo odstawiac po powiedzmy 3 miesacach na finie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...