free web hit counter Skocz do zawartości
Hairlinecel

Zamiana finasterydu na dutasteryd

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

chciałbym zapytać się was, jak powinno wyglądać zamiana fina na duta.

Mam już 21 lat, używam finasterydu z 8-9 miesięcy (finahit, 1.25mg dziennie, przez te 8-9 miesięcy zapomniałem go wziąć może ze 2-3 razy), lecz mimo to linia włosów cofnęła mi się dość znacząco (zwłaszcza prawe zakole) w porównaniu do tego, co było wcześniej. Zadzwoniłem do lekarza i dostałem receptę na dutasteryd (Davoster).

Chciałbym się dowiedzieć, jak powinienem przejść z fina na dutasteryd (i ile w zasadzie powinien brać tego duta w ciągu tygodnia). Osobiście myślałem, żeby przez pierwsze 1-1.5 miesiąca brać duta 0.5mg 2 razy w tygodniu + fina 1.25mg 5 razy, a potem brać już duta co 2 dzień + fina w dni wolne od brania duta, a po skończeniu opakowania fina już tylko sam dut co 2 dzień lub codziennie, jeżeli nie będzie efektów.

Z góry dziękuję za pomoc.

PS. Poza finasterydem używam jeszcze minoxidilu 5% i od jakichś 4 miesięcy dermastempel (1.5-1.75mm co tydzień)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze uwazalem i bede uwazal(na forum malo jest osob mojego pokroju a pisze z wlasnego doswiadczenia) jak wew kuracja nie dziala to mega warto dodac na przod czy gore(zaleznie co dalej lysieje) zew srodek typu RU, CB ewentualnie flutamid jak ktos nie obawia sie ubokow a chce zaoszczedzic kasie). Wiem,ze wedlug forumowiczow przereklamowane te zew srodki sa ,ale jak dla mnie dzialaja i sa mega szczegolnie jako wzmocnienie fina czy duta. Przerabialem juz osobno duta ,ru,cb( nawet flutamid jakies 13-14 lat temu i pamietam te czasy "miekkiej fajki" xd) i zaden lek sam w sobie nie dawal rade a jako 2 lacza sie w moim przypadku w super moc i daja rade juz od 3 lat , pfu pfu co by nie zapeszyc!

Plan masz dobry z odstawieniem fina ,ale dut tez rzadko daje rade z przodem(mysle,ze pozbyl sie u mnie baby hair,ale wzmocnil reszte takze z nim nie ma zabawy, cos za cos).


Dut 0.5 mg E4D

CB-03-01 2% 1ml ED

Witaminy:Biotyna,Cynk,Żelazo,Wapń,Magnez,D3

Zoxin Med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...