free web hit counter Skocz do zawartości
Patro1995

Przeszczep a pieprzyk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam na grzywce taki większy pieprzyk odstający , zabieg mam już 19 stycznia mówią że zazwyczaj omijają takie miejsca , jak sądzicie czy to będzie większy problem czy po ht jakoś się to wokół przysłoni ? Dzięki 

IMG_20201210_170737.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam że myślę nawet jeśli bym usunal to chyba została by blizna więc w tym miejscu znamiona i tak by nie wszczepili włosów 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. 

Jak widać na forum możesz uzyskać pomocne informacje typu "wyjmij tego kleszcza szczypcami". Ów śmieszek nie podał tylko typu kleszczy, Przepraszam, ale nie rozumiem powodu zaśmiecania czyjegoś tematu jeśli nie ma się nic do powiedzenia.

Postaram się odpowiedzieć merytorycznie. Odpowiedź oparta o informacje od dermatologa i lekarza z kliniki w której robiłem w listopadzie zabieg - borykałem się z podobnym problemem, z tą różnicą że pieprzyk mam na strefie dawczej.

Pieprzyk możesz usunąć u dermatologa, jednak okres gojenia wynosi min. 2 miesiące. Gdybyś zmieścił się w tym terminie to w miejsce blizny możesz mieć wstawione grafty. Tak, czy owak mocno bym się zastanowił nad jego usunięciem jeszcze przed wyjazdem. Na ogolonej głowie będzie to wyglądać mało estetycznie. 

Wielkość blizny jest sprawą indywidualną i zależy od tendencji organizmu do bliznowacenia i od techniki usuwania. Znamię możesz usunąć również nieodpłatnie przez NFZ .....  

Edytowane przez daniel102102

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, daniel102102 napisał:

Cześć. 

Jak widać na forum możesz uzyskać pomocne informacje typu "wyjmij tego kleszcza szczypcami". Ów śmieszek nie podał tylko typu kleszczy, Przepraszam, ale nie rozumiem powodu zaśmiecania czyjegoś tematu jeśli nie ma się nic do powiedzenia.

Postaram się odpowiedzieć merytorycznie. Odpowiedź oparta o informacje od dermatologa i lekarza z kliniki w której robiłem w listopadzie zabieg - borykałem się z podobnym problemem, z tą różnicą że pieprzyk mam na strefie dawczej.

Pieprzyk możesz usunąć u dermatologa, jednak okres gojenia wynosi min. 2 miesiące. Gdybyś zmieścił się w tym terminie to w miejsce blizny możesz mieć wstawione grafty. Tak, czy owak mocno bym się zastanowił nad jego usunięciem jeszcze przed wyjazdem. Na ogolonej głowie będzie to wyglądać mało estetycznie. 

Wielkość blizny jest sprawą indywidualną i zależy od tendencji organizmu do bliznowacenia i od techniki usuwania. Znamię możesz usunąć również nieodpłatnie przez NFZ .....  

no raczej taki pieprzyk na ogolonej głowie również nie będzie wyglądać estetycznie... z tego co wiem to na bliznach grafty mogą się nie przyjąć , ale raczej nawet jak Ci ominą ten mały obszar albo po prostu jeśli by się nie przyjęły grafty to ja na twoim miejscu bym to usunął , ale to kwestia indywidualna , raczej ciężko coś doradzić w takich sprawach... Jedyna cenna informacja to faktycznie , że trzeba odczekać te 2 miesiące aby się zagoiła blizna i wtedy można coś na niej robić , ale jeśli będzie to mały obszar to nie ma tragedii wg. mnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Krzysiek51 napisał:

no raczej taki pieprzyk na ogolonej głowie również nie będzie wyglądać estetycznie... z tego co wiem to na bliznach grafty mogą się nie przyjąć , ale raczej nawet jak Ci ominą ten mały obszar albo po prostu jeśli by się nie przyjęły grafty to ja na twoim miejscu bym to usunął , ale to kwestia indywidualna , raczej ciężko coś doradzić w takich sprawach... Jedyna cenna informacja to faktycznie , że trzeba odczekać te 2 miesiące aby się zagoiła blizna i wtedy można coś na niej robić , ale jeśli będzie to mały obszar to nie ma tragedii wg. mnie

Właśnie teraz mam burze mózgów bo przeszczep mam za równy miesiąc i myśli czy usuwać tego pieprzyka czy nie , nie mogę się zdecydować 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może doradź się kliniki , mogłeś szybciej o tym pomyśleć. Ja to bym usunął , ale nie wiem jak to się ma w sytuacji miesiąc przed przeszczepem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Krzysiek51 napisał:

Może doradź się kliniki , mogłeś szybciej o tym pomyśleć. Ja to bym usunął , ale nie wiem jak to się ma w sytuacji miesiąc przed przeszczepem...

Pytałem opiekuna mówi że nie będzie problemu , jak rozmawiałem z biurem raczej żeby nie usuwać bo blizna jest a na bliźnie i tak nie wszczepią graftow + często to jest potem puste pole na którym nic nie wyrośnie i myślę że chyba to będzie bardziej widać a pieprzyka włosy przysłonią , taka sytuacja 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, daniel102102 napisał:

Cześć. 

Jak widać na forum możesz uzyskać pomocne informacje typu "wyjmij tego kleszcza szczypcami". Ów śmieszek nie podał tylko typu kleszczy, Przepraszam, ale nie rozumiem powodu zaśmiecania czyjegoś tematu jeśli nie ma się nic do powiedzenia.

Postaram się odpowiedzieć merytorycznie. Odpowiedź oparta o informacje od dermatologa i lekarza z kliniki w której robiłem w listopadzie zabieg - borykałem się z podobnym problemem, z tą różnicą że pieprzyk mam na strefie dawczej.

Pieprzyk możesz usunąć u dermatologa, jednak okres gojenia wynosi min. 2 miesiące. Gdybyś zmieścił się w tym terminie to w miejsce blizny możesz mieć wstawione grafty. Tak, czy owak mocno bym się zastanowił nad jego usunięciem jeszcze przed wyjazdem. Na ogolonej głowie będzie to wyglądać mało estetycznie. 

Wielkość blizny jest sprawą indywidualną i zależy od tendencji organizmu do bliznowacenia i od techniki usuwania. Znamię możesz usunąć również nieodpłatnie przez NFZ .....  

No racja , chyba jednak to zostawię bo i tak to będzie martwym polem z tego co mi mówią mam wielu znajomych co mieli wycinane i mają taką dziurę pomiędzy włosami xD 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...