free web hit counter Skocz do zawartości
eryk

kwas azelainowy

Rekomendowane odpowiedzi

Mało piszę się się o tym na forum, a szukam ew. alternatywy dla Ru.

Skuteczny jest? Jako samodzielny bloker? Z dodatkiem minoksa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak to ma być dla Ciebie alternatywa dla RU to nie wiem co mam myśleć...

 

Chcesz alternatywy dla RU:

finasteryd

dutasteryd

cb-03-01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

alternatywa, bo z Ru mam kolejne linienie. A stosuję dopiero ponad miesiąc. Jeżeli nic się nie zmieni za 1-2 miesiące to kończę z tym. Bo jest zbyt dużo opinii o pogorszeniu stany wyjściowego. Jutro odwiedzam fryzjera więc się okaże jaki jest stan.

Wewnętrznie mogę brać tylko małe dawki fina. Dlatego myślę z czym mógłbym później jeszcze powalczyć. Zostało mi tylko drogie Cb, kwas azelainowy i flutamid.

Nie będę ściemniał , że jestem dobrej myśli co do Ru, bo od kilku dni widzę znaczącą różnicę, oczywiście na minus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem trochę odświeżyć temat.

Z tego co czytałem kwas ten najlepszą skuteczność wykazuje wraz cynkiem i witaminą B6. Czy jest jakiś gotowy preparat zawierający te składniki bo Skinoren czy Acnederm mają tylko kwas ? Ewentualnie sproszkowane formy ale w mazidłach czy naturalis nie znalazłem żadnego z nich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem trochę wątków i wychodzi na to że nie ma badań in vivo pokazujących kwas azelainowy jako inhibitor DHT. Poza tym siarczan cynku nie powinien być stosowany codziennie bo może nawet pogorszyć sytuację co wynika z relacji na starym forum. Kolejny problem to brak sproszkowanej wersji wit B6. Ehhh no trudno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy zamiast siarczanu,nie mozesz uzyc glukonianu cynku?Do tego dodalbys kompozycje witaminowa all in one ze zsk ,w ktorej jest m.in b6,moze efekt bylby podobny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytałem cynk w formie siarczanu rozpuszcza się w wodzie nie wiem jak pozostałe formy. Widziałem ten all in one ale nie wiemy ile tam jest b6 i wogóle jakie powinny być proporcje kwasu, cynku i b6 więc narazie sprawa wstrzymana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak w końcu z tym azelaic acid?

 

Jest to zatwierdzone że działa (np przez badania) czy po prostu jest to jedna wielka ściema?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

potwierdzona że działa blokująco in vitro, czyli w laboratorium, nie na ludzkiej skórze ani innego zwierzęcia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...