free web hit counter Skocz do zawartości
Quantas

Przeszczep włosów ze Skymed Polska 4000 graftów

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów

Chciałbym się z wami podzielić wrażeniami  z mojego zabiegu transplantacji/przeszczepu włosów który miałem wykonany już ponad rok temu.

 

Z usługi przeszczepu włosów skorzystałem z polecenia osoby która już była z tą firmą (Skymed Polska) w Stambule. Na początku byłem mocno sceptyczny ponieważ wydawało mi się że nie ma dla mnie pomocy w takim stopniu żeby rozwiązać mój problem  - spory obszar do pokrycia a na potylicy strefa dawcza średnia.  Zawsze byłem przeciwnikiem farmakologii – nie chciałem jej stosować. Teraz opisze po krótce jak to wyglądało:

- Na początku zadzwoniłem do Skymed i przeprowadziłem merytoryczną rozmowę. Z tego co mi się wydaje jest tam 3 konsultantów a ja wszystkie główne tematy załatwiałem z Panem Michałem. Wypełniłem zgłoszenie i już następnego dnia miałem wszystkie informacje odnośnie zabiegu na mailu. Dostałem również telefon z informacją że są już wyniki konsultacji. Z natury jestem ciekawski więc grubo ponad godzinę wypytywałem o wszystkie szczegóły ale do meritum.

Dzień 1

Leciałem z Berlina. Lot szybki i przyjemny. Na miejscu na lotnisku czekał za mną kierowca którego bez problemu poznałem ponieważ na kartce było widoczne Logo Skymed oraz moje imię i nazwisko. Nie było korków i ogólnie szybko przejechałem do hotelu. Na miejscu zakwaterowanie i kontakt z polskim konsultantem ze Stambułu.

Dzień 2

Ten sam opiekun przyjechał po mnie następnego dnia do hotelu i pojechaliśmy razem do kliniki. Zdzwoniłem się również z Panem Michałem wieczorem ponieważ prosił o telefon czy wszystko w porządku. Czułem się naprawdę komfortowo. W klinice pełna profeska. Pobranie krwi do badań, konsultacja, zabieg,wydanie leków,pianek itd. , lunch w klinice i potem osocze bogatopłytkowe. Nie ukrywam że wieczorem byłem mega zmęczony. Klinika super, nowoczesny sprzęt do przeszczepu  włosów, estetyczne i sterylne wnętrza. Nie mam nic do zarzucenia.

Dzień 3

Potem miałem dzień przerwy. Nie musiałem jechać do kliniki ale na moją prośbę zawieziono mnie dla mojego spokoju żeby sprawdzili czy wszystko ok. Wróciłem  do Hotelu, lekki posiłek i odpoczynek.

Dzień 4

Ostatniego dnia pojechałem na zdjęcie bandaży i pierwsze mycie głowy. Wszystko zgodnie z planem i bez zastrzeżeń. Potem ten sam kierowca odwiózł mnie z kliniki na lotnisko. 

Uwaga: miałem bagaż podręczny i udało mi się po przelaniu przewieźć wszystkie medykamenty w małych buteleczkach (wszystko poprzelewałem)

 

Zdjęcia które załączyłem nie  są jakieś super, nie myślałem że będę ich używał publicznie (robiłem je na prośbę kliniki, która sprawdzała czy wszystko postępuje prawidłowo).  Pierwsze jest sprzed zabiegu, kolejne wykonane jak widać nie długo po, po 3 miesiącach i 9 miesiącach.😊

 

 

 

Ogólne informacje i jakość wykonywanych zabiegów:

 Na moje oko w klinice przy zabiegach pracuje kilkanaście osób. Do dużych plusów u nich niewątpliwie należy kilka rzeczy. Do każdej z technik transplantacji włosów są oddzielne zespoły. Zespół pomocniczy do techniki FUE i zespół pomocniczy do DHI. Najważniejszy etap którym jest otwarcie kanałów robi osobiście właściciel kliniki z 18 letnim doświadczeniem albo jeden z lekarzy, którzy również mają kilkanaście lat doświadczenia. Klinika jest jedną z 5 najstarszych i najbardziej doświadczonych w Stambule i funkcjonuje w kilku rankingach międzynarodowych np. GCR. Była wyróżniana w plebiscytach i nagradzana za jakość wykonywanych zabiegów.

 Operacje przeszczepu włosów ze Skymed oceniam 10/10. Czułem się ważny i bezpieczny. Super opcją był kontakt z Panem Michałem w Polsce którego chyba momentami nadużywałem. Klinika nie jest molochem, nie jest też jednogabinetowa z jedną pielęgniarką – takie też bywają. W dniu kiedy miałem zabieg spotkałem też pacjenta z UK i Hiszpani więc mogę smiało stwierdzić że ma charakter międzynarodowy. Dzięki obecności polskiego tłumazcza/opiekuna wogóle tego nie odczułem, czułem się jak w Polsce. Przeszczepiono mi ogólnie około  4000 graftów i jestem bardzo zadowolony. Cena była konkurencyjna - zapłaciłem około 1800 euro. Jeden zabieg pozwolił mi na pokrycie przedniej części głowy oraz środka. Zastanawiam się nad kolejnym zabiegiem na korone głowy ale na razie będę próbował jeszcze lekami, o ile się przełamie.

 

Pozdrawiam wszystkich i polecam skorzystać ze Skymed  Polska. Pisząc tą relację jednocześnie dziękuję za wsparcie i załatwienie (prawie całościowo) mojego problemu.  

1.jpeg

2.jpeg

3.jpeg

4.jpeg

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również miałem wykonany u nich zabieg i też jestem mega zadowolony. Za jakiś czas też wrzucę foty. Wysłałem jedno pytanko na prive.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.10.2021 o 21:19, Arczi87 napisał:

Również miałem wykonany u nich zabieg i też jestem mega zadowolony. Za jakiś czas też wrzucę foty. Wysłałem jedno pytanko na prive.

Arczi87 czekam za relacją i zdjęciami 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koronę będziesz robił ? Mój znajomy leci ze Skymed w grudniu i miał podobną sytuację. W sensie teraz udaje się na przeszczep włosów w okolice korony głowy. Pytam bo z tego co wiem w tej okolicy mieszki włosowe się tak super nie przyjmują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Quantas Dzięki za super obszerną relację. Widzę że coraz więcej osób na forum decyduje się na Skymed. Wszyscy bardzo zadowoleni. Efekt jaki udało się u Ciebie osiągnąć jest rewelacyjny, gęstość i jakość włosów na plus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Quantas Pytałem już w innym wątku, ale bez odpowiedzi więc zapytam Ciebie. Czy miałeś jakiś kontakt z dr. NAGIHAN AKBAS, czyli ich głownym i chyba najlepszym chirurgiem? Na jakich etapach obecny był doktor? Tylko tyczenie linii, czy później przy zabiegu coś robił/robiła? Czy później już tylko technicy byli przy zabiegu?

Na zagranicznej stronie estepalace znalazłem taki wpis:

 

W przeciwieństwie do klinik, w których przeszczepy włosów wykonywane są przez techników, w Klinice Esta Palace tylko specjalista Ngian Akbas wykona planowanie i zabieg operacyjny udrożnienia kanałów w głowie pacjenta , co zapewni fachowość, staż pracy i doświadczenie oraz obiecujący wygląd. przyszły.

Specjalista od transplantacji włosów Najian Akbas wykona kluczowe kroki, które decydują o gęstości i przyszłym wyglądzie pacjenta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Hairnotic napisał:

specjalista Ngian Akbas

Czy ja dobrze widzę, że ona nawet nie jest lekarzem z wykształcenia?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Estepalace które reprezentuje w Polsce Skymed do otwierania kanałów jest dwóch typowych lekarzy z ale największe doświadczenie (17 lat w otwieraniu kanałów) ma właścicielka Negihan Akbas która ma doktorat i ukończyła studia na akademii medycznej z zakresu transplantacji włosów.  W Stambule który jest kolebką przeszczepów włosów są specjalne studia dedykowane w tym zakresie. Pani Negihan i jej klinika jest też laureatką kilku nagród na najlepiej wykonywane zabiegi. Tyle wiem.  Ogólnie klinika wraz z kilkoma innymi zbiera bardzo pozytywne recenzje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, darek90 napisał:

W Estepalace które reprezentuje w Polsce Skymed do otwierania kanałów jest dwóch typowych lekarzy z ale największe doświadczenie (17 lat w otwieraniu kanałów) ma właścicielka Negihan Akbas która ma doktorat i ukończyła studia na akademii medycznej z zakresu transplantacji włosów.  W Stambule który jest kolebką przeszczepów włosów są specjalne studia dedykowane w tym zakresie. Pani Negihan i jej klinika jest też laureatką kilku nagród na najlepiej wykonywane zabiegi. Tyle wiem.  Ogólnie klinika wraz z kilkoma innymi zbiera bardzo pozytywne recenzje.

Właśnie zastanawiam się czy na pewno p. Akbas ma doktorat, bo nigdzie takiej informacji nie mogę znaleźć. Na polsiej stronie skymed są wrzucone certyfikaty i dyplomy. Ten najważniejszy informuje tylko że: Istambul University, Specializations: Nursing/Hair transplant Expert. 

I have studied Nursing and I have graduated on 1997. 

Jak macie jakieś inne dane to proszę wrzućcie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem już kiedyś na ten temat z Estepalace. Postgraduated studies ma z nauk medycznych a nie typowej medycyny. (Pewnie dużo informacji nawet nie aktualizują)  Jednak jak to dla Ciebie problem jest oni współpracują jeszcze z 2  lekarzami tyle że ich doświadczenie jest mniejsze, chyba około 10 lat.  Jak ci to przeszkadza możesz powiedzieć żeby kanały ci otwierali właśnie oni.  Dla mnie to na przykład to nie ma znaczenia bo liczy się wiedza i doświadczenie w to w połączeniu z ukończonym kierunkiem transplantacji włosów załatwia temat. Jednak jak to się mówi każdy wybiera co chce i zawsze możesz zadzwonić i się dopytać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, darek90 napisał:

Rozmawiałem już kiedyś na ten temat z Estepalace. Postgraduated studies ma z nauk medycznych a nie typowej medycyny. (Pewnie dużo informacji nawet nie aktualizują)  Jednak jak to dla Ciebie problem jest oni współpracują jeszcze z 2  lekarzami tyle że ich doświadczenie jest mniejsze, chyba około 10 lat.  Jak ci to przeszkadza możesz powiedzieć żeby kanały ci otwierali właśnie oni.  Dla mnie to na przykład to nie ma znaczenia bo liczy się wiedza i doświadczenie w to w połączeniu z ukończonym kierunkiem transplantacji włosów załatwia temat. Jednak jak to się mówi każdy wybiera co chce i zawsze możesz zadzwonić i się dopytać. 

Dzięki za wyjaśnienie. Tak naprawdę nie ma to większego znaczenia bo ostatecznie wszystko weryfikują rezultaty, opinie, nagrody, a te robią wrażenie. Jak pisałem w innym wątku podobają mi się ich efekty. Tutaj oczywiście trzeba patrzeć pod kątem cena/jakość. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy udajesz się na drugi zabieg ? Namówiłem kolegę pewnie też wrzuci w najbliższym czasie. Od lutego mają otwierać nowy Medical Operation Center W Sisli. Wiem że mają tam jeszcze 2 innych chirurgów od otwierania kanałów. Mimo wszystko wolałbym Negihan. Co by nie pisać doświadczenie jest najważniejsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...