free web hit counter Skocz do zawartości
Stano

FUE w Europie?

Rekomendowane odpowiedzi

Gdzie na przeszczep?

 

ufff przeczytałem chyba wszstkie wątki na forach dotyczące przeszczepów i jak się doedukowałem to nadszedł czas pytań

Ok to zacznę od tego co chcę osiągnąć, nie mam jakichś strasznych wymagań, jedynie jedno - FUE, ze względu na pracę, nie chcę nosić blizny z tyłu głowy.

Zabieg - około 3000 graftów (to raczej maksimum, patrząc po zdjęciach około 1800/2000 wystarczą spokojnie, jednak jeśli donor wystarczy chciałbym obniżyć linię) - kasowo zmieszczę się w tych klinikach(ale to jest max raczej). Głównym jednak celem jest "zatrzymanie w pewnym senie obecnego stanu(z poprawkami ) cudów się nie spodziewam, jednak nie chce w przyszłości usłyszeć nic więcej nie zrobimy bo donor się wyczerpał bo był źle użyty…

Donor mam słaby, pewnie nawet bardzo, bo włosy mam rzadkie i cienkie.

 

Teraz jeszcze kilka spraw, chce zrobić przeszczep w Europie, cóż gdybym mógł poleciałbym do USA lub do Indii, niestety nie jest to wykonalne :/ (żałuję, bo chirurg który spełnia wszystkie moje wymagania to Poswald, lub chirurdzy w USA)

 

Przeglądając fora ograniczyłem się do wyboru z trzech chirurgów(placówek).

Na wszystkie mam odłożone fundusze, liczę głównie na jakość a nie oszczędność.

Poniżej chciałbym podzielić się moimi nadziejami i obawami przed tymi placówkami.

 

1. Bisanga BHR.

Tutaj przemawiają relacje rodaków (choć głównie Strip), plus to że Bisanga jak wie że nie pomoże, że donor nie wystarczy na stan "zadawalający" nie podejmie się przeszczepu, uważam to za plus (ale jest też to minus). Dodatkowo jakość zabiegów jest całkiem fajna.

Minusy, cóż chyba minusy Bisangi to "glaciato" i "majete" jakkolwiek to zabrzmi, ale Bisanga powiedział że nie są kandydatami do przeszczepu, zaś Poswald zrobił świetny przeszczep i wyciągnął z donora dużo więcej niż zakładał Bisanga - że się da. Jest to pewien minus bo mogę stracić czas i dowiedzieć się że nie jestem kandydatem do przeszczepu - co nie musi być prawdą… a ja tracę czas + nerwy. Kolejny minus to Boy, lenka,shogun i ich odrost, jasne to są pojedyncze przypadki, ale ile znamy relacji na forach 15? 20? te 3 przypadki to już jest spory % z postowanych…

Dalej Bisanga aż tak nie korzysta z BHT, jak np. Poswald, nie ma sesji gdzie BHT jest używane w dużej ilości - szkoda, bo czasami przy słabym donorze warto wziąć to w opcje - a BHR raczej nie jest aż takim zwolennikiem…

 

 

2. Feriduni.

Tutaj relacje z forów zagranicznych i tak naprawdę to jedyne źródło informacji, wydaje się przy FUE być chirurgiem lepszym, który potrafi wyciągnąć więcej z donoru niż Bisanga (jak myślicie?), który bardzo fajnie dysponuje graftami i robi "fajne fryzury" z dużą gęstością,

Minusem jest brak naszych relacji, znacie jakieś przypadki Feriduniego który coś spierniczył?

Cóż na tą chwilę najbardziej do mnie przemawia, jako osoba robiąca fajne FUE, fajne fryzury, niezłą gęstość która gospodaruje dobrze donorem i jest w stanie wyciągnąć z niego max.

 

3. Hattingen Hair

Fajne wyniki, naprawdę, ale brak jednego chirurga który by wszystko prowadził no i naszych relacjii…

 

Co Wy byście prywatnie wybrali, patrząc tylko na dokonania i możliwości?

Chyba że uważacie że jest coś jeszcze lepszego w Europie?

Podkreślam w Europie Co byście prywatnie wybrali ale patrząc na efekt i umiejętności - pomiajając cenę. (fajnie jabyście uzasadnili)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Stambuł i dr. Koray to dla Ciebie nie Europa ?


1547 FUT - Styczeń 2011 - Medical Hair - dr Pietruszko
2930 FUT - Maj 2012 - BHR - dr Bisanga
1645 FUE, 356 BHT - Luty 2013 - BHR - dr Bevin
1237 FUE, 1350 BHT - Maj 2014 - BHR - dr Bisanga
1000 FUE, 370 BHT - Styczeń 2022 - BHR - dr. Bisanga / dr. Kovas
---

8359 graftów (FUE/FUT) + 2076 BHT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bisanga specjalizuje się raczej w zabiegach typu strip, więc wydaje mi się, że Feriduni może być lepszym wyborem. Jeżeli pieniądze nie są problemem (a ze sposobu Twojego pisania zakładam, że nie) to Koraya bym mimo wszystko odpuścił.


Jestem reprezentantem Dr. A's HRC, najlepszej na świecie kliniki transplantacji włosów wg #HairSite.com.

http://www.fusehairpolska.blogspot.com

 

Wszelkie opinie wygłaszane na tym profilu są prywatne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skald a co sadzisz o Hattingen? FUE w Europie Twoim prywatnym zdaniem jakbys mial wybrac - Hattingen vs. Feridunie czy jeszcze cos innego? Tak z ciekawosci pytam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bisanga specjalizuje się raczej w zabiegach typu strip, więc wydaje mi się, że Feriduni może być lepszym wyborem. Jeżeli pieniądze nie są problemem (a ze sposobu Twojego pisania zakładam, że nie) to Koraya bym mimo wszystko odpuścił.

 

Nie zgadzam się z tobą Skald że dr Bisanga specjalizuje się w raczej w stripach, bo ma pełno udokumentowanych pacjentów po FUE (może nie w Polsce ale na świecie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stano chyba odpowiedz musisz znaleźć sam bo te 3 kliniki są bardzo dobre a na pytanie chyba sobie i tak sam odpowiedziałeś, ja osobiście wybrałbym Belgię , obojętnie którego doktora wybierzesz,to i tak dobry wybór. Chociaż ostatnio Feridunie odpierdziela takie mega super linie że aż włos się jeży

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Koraya to jednak trochę mnie przerażała swego czasu możliwość wsadzania implantów w jego klinice, z tego co wiem było to już zabronione w USA i większość osób wiedziała że się to źle kończy. Jakoś przez to mam do niego taki większy "dystans".

 

Feriduni jest świetnym chirurgiem, choć w sumie trochę mnie przerażają te sesje 22 latków z niesamowitą gęstością z przodu(które są niesamowite) a którzy też nie mają jakiegoś niesamowitego donoru, ale może to moja opinia, cóż nie chcę skończyć jak niektórzy po Armanim... choć wydaje mi się że Feriduni jest lekarzem na poziomie wyższym jeśli chodzi o etykę...

 

Na tą chwilę jestem najbardziej nastawiony na Feriduniego i to chyba będzie mój pierwszy wybór, co do FUE chyba w Europie jest na tą chwilę najlepszy(jak znacie jakieś spieprzone przypadki dajcie znać) , ewentualnie Hattingen...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Bisanga specjalizuje się raczej w zabiegach typu strip

 

O ile wiem, Bisanga raczej specjalizuje się w FUE. Migdal swego czasu pisał sporo o BHR i mawiał, że właśnie jego stripy nie podobają mu się aż tak bardzo, jak jego FUE.

Te drugie wykonuje bez najmniejszego śladu w miejscu dawczym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bisanga specjalizuje się raczej w zabiegach typu strip

 

O ile wiem, Bisanga raczej specjalizuje się w FUE. Migdal swego czasu pisał sporo o BHR i mawiał, że właśnie jego stripy nie podobają mu się aż tak bardzo, jak jego FUE.

Te drugie wykonuje bez najmniejszego śladu w miejscu dawczym.

 

Miałem tutaj na myśli coś innego. Ze swoich źródeł wiem, że dr Bisanga preferuje strip, taka metoda najczęściej jest proponowana i zabiegi tego typu najczęściej wykonuje w swojej klinice. Z jakiegoś też powodu dr Bisanga odmawia pewnego rodzaju pacjentom zabieg metodą FUE, wielu z nich, którzy ostatecznie wybrali klinikę dr. Poswala, zrezygnowało z BHR ponieważ zaproponowany został im wyłącznie strip. Widzę więc pewną niechęć do tej metody w BHR. Oczywiście nie twierdzę, że BHR na fue się nie zna, naturalnie nie podejrzewam, że po ich zabiegu w miejscu dawczym pozostają blizny, bo to się fachowym chirurgom po prostu nie zdarza, a Bisangę za fachowca uważam. Klinika dr. Feriduni częściej wykonuje jednak zabiegi typu FUE, naturalną wiec koleją rzeczy jest to, że cały zespół w zabiegach tego typu ma większe doświadczenie. Jedynie to chciałem przekazać.


Jestem reprezentantem Dr. A's HRC, najlepszej na świecie kliniki transplantacji włosów wg #HairSite.com.

http://www.fusehairpolska.blogspot.com

 

Wszelkie opinie wygłaszane na tym profilu są prywatne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Miałem tutaj na myśli coś innego. Ze swoich źródeł wiem, że dr Bisanga preferuje strip, taka metoda najczęściej jest proponowana i zabiegi tego typu najczęściej wykonuje w swojej klinice.

 

Cóż nie wiem jak jest w przypadku innych pacjentów, bo z większością nie rozmawiałem bezpośrednio, ale mnie proponowano wyłącznie FUE.

Było to na konsultacjach w okolicach 2007-2008 (dokładnie już nie pamiętam), a zabieg miałem w maju 2009 roku.

Co ciekawe ja nie prosiłem o FUE, ani nawet go nie chciałem, bo zabiegi te są droższe, a bliznę i tak już mam po średnio udanym zabiegu w Hair Clinic Poznan.

 

Jednak dr Bisanga jak się domyślam słusznie uznał, że FUE umożliwi równomierne pobranie graftów z całego obszaru dawczego, a kolejny strip przerzedzi tylko określony obszar. Inna sprawa to czy byłoby możliwe wycięcie starej blizny, bo u np. Aisop'a okazało się to nie bardzo możliwe po zabiegu w MedicalHair (by doktor wbiłby się w nerw jak pisał w swoim temacie).

 

Astronauta - pierwszy polski klient BHR, którego poznałem osobiście też miał FUE i nie było u niego mowy o strip'ie. Ale z tego co z nim wówczas rozmawiałem to była jego decyzja jeszcze przed konsultacją i tak też wykonano.

 

Nie wiem dlaczego BHR proponuje stripy innym pacjentom, skoro do FUE nie ma się do czego przyczepić. Trzeba by jego samego zapytać.

Albo to wynika z polityki, albo z finansów. Z tego co pamiętam to ty sam pisałeś, że robiąc zarówno stripy jak i FUE można z obszaru dawczego wyciągnąć więcej, niż robiąc same FUE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napiszę Ci jutro PW, bo niektórych rzeczy niestety publicznie pisać nie mogę.


Jestem reprezentantem Dr. A's HRC, najlepszej na świecie kliniki transplantacji włosów wg #HairSite.com.

http://www.fusehairpolska.blogspot.com

 

Wszelkie opinie wygłaszane na tym profilu są prywatne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Cena rewelacja.A jak jakosc?Bo to rzadko idzie w parze.Cos wiecej o klinice?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo podejrzana ta klinika. Po zdjęciach wydaje mi się że za duży obszar jak na tyle grafów np:

 

 

ale może skald się wypowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bardzo podejrzana ta klinika. Po zdjęciach wydaje mi się że za duży obszar jak na tyle grafów np:

 

 

ale może skald się wypowie.

 

Na pewno efekt za dobry jak na tyle graftów, ale może pacjent w międzyczasie zaczął stosować finasteryd i część włosów odrosła z tego powodu? Uważałbym na wybieranie kliniki ze względu na cenę, bo to ostatnie kryterium. Co do zdjęć - i Medical Hair na swojej stronie posiada bardzo ładne rezultaty, tylko co z tego? Osobiście uważam, że trzeba szukać, też swojego czasu dużo szukałem, ale wg mnie zdanie o klinice wyrabiać się powinno raczej na podstawie prywatnych odczuć pacjentów, a nie materiałów wrzuconych przez nią samą do sieci.

 

O samym chirurgu pierwszy raz słyszę muszę przyznać, ale byłbym ostrożny w pisaniu, że wszystkie tureckie kliniki są na podobnym poziomie.


Jestem reprezentantem Dr. A's HRC, najlepszej na świecie kliniki transplantacji włosów wg #HairSite.com.

http://www.fusehairpolska.blogspot.com

 

Wszelkie opinie wygłaszane na tym profilu są prywatne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Póki co można o jego efektach poczytać na niemieckim forum: http://www.alopezie.de/foren/transplant/index.php/f/31/

 

Wychodzi, na to że dopiero niedawno ludzie się o nim dowiedzieli, bo na razie są głównie zdjęcia do kilku-kilkunastu tygodni po. Jeżeli ktoś znajdzie coś więcej to nich mi jakoś prześle na priv czy zamieści na forum, bo 15000 zł to jeszcze byłbym w stanie poświęcić za zabieg 3500 graftów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co sadzicie o - Dr De Reys? Ceny ma przyzwoite, a nawet bardzo: 3000 grafts : 7000 euros - co jest cena idealna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A co sadzicie o - Dr De Reys? Ceny ma przyzwoite, a nawet bardzo: 3000 grafts : 7000 euros - co jest cena idealna

 

Dr De Reys pracował swojego czasu dla kliniki ProhairClinic, z którą się rozszedł z niewiadomych mi powodów. Efekty prac wyglądają w mojej ocenie za dobrze, z czym swojego czasu związana była afera na jednym z forów (już nie pamiętam czy to był Hairsite czy HairtransplanNetwork, oba regularnie czytywałem) oskarżająca Prohairclinic o oszustwo. Prohairclinic broniła się wtedy tym, że pacjenci po zabiegu zaczynali zażywać finasteryd, stąd pewnie poprawa lepsza od oczekiwanej. Co do samego De Reysa to pracuje on obecnie w sali zabiegowej ulokowanej w jego domu rodzinnym. Warto się zainteresować, ale warto również zachować pewną ostrożność.

 

Zresztą o De Reysie pisałem już wcześniej na tym lub drugim forum, polecając go nawet nie tak dawno (do czasu "wybuchnięcia" tej afery).


Jestem reprezentantem Dr. A's HRC, najlepszej na świecie kliniki transplantacji włosów wg #HairSite.com.

http://www.fusehairpolska.blogspot.com

 

Wszelkie opinie wygłaszane na tym profilu są prywatne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo ceny ma bardzo przystepne

a Dr. Lorenzo? - i chyba temat chirurgow w Europie sie wyczerpal

 

PS. Orientuje sie ktos w cenach Feriduniego, bo w sumie jest niezla rozbierznosc... od porownywalnych do Bisangi, po duzo wyzsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I ostatnie pytanie orientuje sie ktos na temat tego czy to sa ceny za FUT czy FUE: http://www.hattingenhair.com/preise.html

 

FUT.


Jestem reprezentantem Dr. A's HRC, najlepszej na świecie kliniki transplantacji włosów wg #HairSite.com.

http://www.fusehairpolska.blogspot.com

 

Wszelkie opinie wygłaszane na tym profilu są prywatne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, Skald nie orientujesz się może w jakich cenach mają FUE? Bo nie potrafiłem odnaleźć.

 

W sumie wstępnie zdecydowałem 1 zabieg u Feriduniego(FUE) bym chciał - linia i przód(uważam że jest w tym na tą chwilę chyba najlepszy w całej Europie, a linię uważam za najważniejszą...), zaś tył w późniejszym czasie jak reszta będzie leciała to dogęszczanie i korona - Bisanga(kwestie finansowe)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za odpowiedź, Skald nie orientujesz się może w jakich cenach mają FUE? Bo nie potrafiłem odnaleźć.

 

W sumie wstępnie zdecydowałem 1 zabieg u Feriduniego(FUE) bym chciał - linia i przód(uważam że jest w tym na tą chwilę chyba najlepszy w całej Europie, a linię uważam za najważniejszą...), zaś tył w późniejszym czasie jak reszta będzie leciała to dogęszczanie i korona - Bisanga(kwestie finansowe)

 

Myślę, że Feriduni (i względnie BHR) będą najlepszym wyborem. Skoro stać Cię na trochę większy wydatek to naprawdę nie ma sensu próbować oszczędzać na siłę wybierając niesprawdzone kierunki.

 

Co do ceny FUE to z tego co mi wiadomo Hattingen Hair nie wykonują zabiegów tą metodą.


Jestem reprezentantem Dr. A's HRC, najlepszej na świecie kliniki transplantacji włosów wg #HairSite.com.

http://www.fusehairpolska.blogspot.com

 

Wszelkie opinie wygłaszane na tym profilu są prywatne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...