free web hit counter Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

No więc moja walka z łysieniem trwa już ponad dwa lata, najpierw przez półtora roku finasteryd, w międzyczasie RU przez pół roku oraz cały czas minoxidil i dermaneedling. Trochę ponad pół roku temu przeszedłem z fina na duta dawkując 0.5mg co drugi dzień, no i nic. 2 lata temu gdy zaczynałem kuracje stan moich włosów to było coś w stylu NW2, może nawet NW1.5. Aktualnie to jest NW3. Nawet nie liczyłem nigdy na jakiś odrost, jedynie chciałem spowolnić to łysienie no i aktualnie od jakiś 3-4 miesięcy tracę dziennie ~400 włosów, każde dotknięcie głowy pozostawia na dłoniach kilkanaście włosów, w tym tempie to zaraz zostanę z niczym. Ma ktoś jakiś pomysł co mógłbym jeszcze zrobić? Fina i duta brałem z różnych marek i różnych aptek, poza samym początkiem na finie to nie miałem żadnych uboków, może poza troche bardziej wodnistą spermą. Robiłem na finie jeszcze badania i wszystko było w normie, jedynie DHT miałem z jakiegoś powodu bliżej górnej granicy normy, co było dość dziwne skoro codziennie brałem finasteryd, ale słyszałem, że te badania są jakąś lipną metodą i mogą być niewiarygodne. Skóra głowy mnie nie swędzi, nie wydaje się jakby było z nią coś nie tak, myłem też głowę nizoralem czy tym niebieskim szamponem którego nazwy zapomniałem teraz. Tarczyca też w badaniach wyszła w porządku, no ja już nie mam pojęcia co mogę jeszcze zrobić. W rodzinie też łysych nie mam, jedynie może NW5 przy wieku ~60 lat co ja osiągnę pewnie przed 30stką w tym stanie (teraz mam prawie 25).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ogólnie to przejebane i jak czytam twoją historię to ja mam praktycznie to samo. Stosowałem finasteryd 1mg na dzień przez 15 miesięcy, równolegle stosując minoxa. Po tym czasie jednak dalej widziałem postępujące łysienie i coraz cieńsze włosy, więc wskoczyłem na duta 0.5mg co drugi dzień. Włosy coraz słabsze.. uboków 0. Wygląda na to, że jest grupa ludzi na których blokowanie dht nie działa skutecznie i niestety do niej należymy ( ja mam obecnie 26 lat ). Ja nie mam zakoli ani ronda na czubku ale cały przód głowy się przerzedza. Ogólnie daje sobie czas do końca 2022 roku i jeśli dalej będzie postępować to pierdole łykać te pigułki. Mam spoko brodę więc wielkiej tragedii w wyglądzie nie będzie gdy jebne się na 0. Najgorsze jest tylko to że boki i tył głowy są zajebiścię gęste...
 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja idę w nw6 prawdopodobnie i też miałem okres gdzie traciłem dziennie po 200 lub 300 włosów. Leków nie brałem bo wiem że nic by nie dały. Chemia nie załatwi sprawy. Odkąd zacząłem stosować specjalnie ułożoną przez siebie dietę (dużo białka, tłuszczów nienasyconych i dobrych wegli) + suplementacją i pielegnacją zmniejszyłem to do kilku włosów dziennie mimo że biorę kreatynę i trenuję siłowo jak i wytrzymałościowo. Dht w organiźmie też musiało spaść bo gdy leciało mi sporo włosów to zarost bardzo szybko odrastał a teraz mogę się golić dużo rzadziej. Nie polecam diety keto którą tu widziałem polecali bo zobaczcie sobie ranking diet gdzie keto jest na szarym końcu i wszyscy cisną pompę z tego rodzaju diet. Węglowodany tak samo są Nam potrzebne. Ja pojutrze mam przeszczep włosów także powinienem mieć na chociaż kilka lat spokój. Wytrwałości i powodzenia życze 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, gregory10014 napisał:

@PAVLO9 a masz w planach w ogóle przeszczep czy tylko zgolenie na 0 wchodzi w grę? Jak dla mnie to już porzuć wszelką farmakologię, bo te środki lepiej przeznaczyć na ewentualny przeszczep.

@Plkk123 wyczytałem, że będziesz miał robiony przeszczep w JSH. Życzę powodzenia i mam nadzieję, że założysz swój temat w przyszłości i będziesz chwalił się rezultatami. Ja będę bardzo wdzięczny za to, bo takie relacje pomagają mi w ostatecznym wyborze kliniki dla siebie. Jaką cenę płacisz za przeszczep w JSH?

Nie będę robił raczej relacji bo jak zauważyłem na innych relacjach trochę użytkowników tu jest dosyć toksycznych, ale chętnie opiszę na pw jak tylko wrócę 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, gregory10014 napisał:

co masz na myśli pisząc toksycznych?

Nie mają dobrego podejscia do tematu a na siłę wciskają innym swoje przekonania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...