free web hit counter Skocz do zawartości
d_bb

Stand by włosów - co robić?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

W niedalekiej przyszłości planuję przeszczep, jednak do tego czasu chciałbym ustabilizować lekami.

Po 2 latach z Minoxem (wtedy nie mogłem zacząć od duta) i 9 miesięcy z dutem bardzo dużo się zmieniło na plus - włosy się ładnie zagęściły - jednak nie daje mi spokoju jedna kwestia...

Problem: Od kilku miesięcy włosy na koronie nie rosną, nie wypadają (to akurat na plus :) ), są cały czas tej samej długości. 

To właśnie te włosy na koronie które odzyskałem przez duta zagęściły się i są od tego czasu cały czas tej samej długości.

Wiem, powinienem się cieszyć że nie jest gorzej tylko chodzi mi o jedną istotną kwestę - jeżeli zgolę włosy przed przeszczepem to obawiam się że te na koronie nie wyrosną skoro teraz są w trybie czuwania:)

Co o tym myślicie? Dut nie daje rady z moim DHT? Może widzicie coś w mojej walce co źle wpływa na taką sytuację?

33 lata.

Łysienie tak naprawdę od kiedy pamiętam.

Końcem 2020 roku ruszyłem z leczeniem.

Leki:

- od 10.2020 - Minoxidil 5mg dustnie (1x1) - wtedy jeszcze nie mogłem zacząć od blokera…

- od 1.2021 - Alopexy (około 10 psiknięć na wieczór)

- od 6.2022 - Adadut (dut 0,5mg - 1x1)

- od 1.2023 - 2x lumigan dodaje do 1 butelki Alopexy

Suplementy:

- Witamina C 1000

- Witamina D3 4000 +K2

- Biotyna 5 mg

Szampony:

-Na codzień szampon: Hairgen (jak się skończy to wracam do najprostszego szamponu bo to nie ma sensu)

-Raz w tygodniu: Dercos peelingujący + belosalic (profilaktycznie bo miałem łojotokowe zapalenie skóry)

-Raz w tygodniu: Nizoral leczniczy (stosuję dopiero od 1.2023, nie mam problemu z łupieżem)

Kosmetyki:

-lakier do włosów

-mikrowłókna

 

Wykonane badania przed leczeniem:

CRP, Żelazo, Witamina D3, Ferrytyna, Cholesterol, OB, Morfologia, Cynk, Anty TPO, TSH, FT3, FT4, Progesteron, Prolaktyna, Testosteron wolny, DHEA-SO4, Kortyzol, Androstendion, PSA całkowity.

Wszystko ok poza:

- Witamina D3 - niedobór - suplementacja

- Żelazo i Ferrytyna - bardzo niskie wyniki - suplementacja 2x1 Szelazo+SR jednak od stycznia po konsultacji z lekarzem wstrzymałem suplementacje i mam zmienić dietę. Po 3 miesiącach kontrola jeżeli się nie poprawi to szukać przyczyny. Słusznie lekarz stwierdził że mogę dalej suplementować jednak nie w tym rzecz...

 

spacer.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Z uwagi na brak zainteresowania :) czy myślicie że mezoterapia osoczem lub nakłuwanie dermapenem mogłoby ruszyć włosy do działania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...