free web hit counter Skocz do zawartości
ziom1990

Natriuretic Peptides - nowa nadzieja na odrost

Rekomendowane odpowiedzi

Witam studiowałem ostatnie badania i te peptydy szczególnie mnie zainteresowały ponieważ są to chyba pierwsze które są przedstawione z masą zdjęć pokazujących efekty. Podrzucę patent żeby każdy mógł zobaczyć i liczę na dyskusję żebyśmy mogli znaleźć jak najwięcej informacji na ich temat ! Bo tak dobrze udokumentowanych efektów jeszcze nie widziałem:

 

http://www.faqs.org/patents/app/20120238498

 

 

Z tego co wyczytałem:

1.Są trzy typy ANP, BNP, CNP

2.Zostały sprawdzone pod kątem każdego typów z łysienia i działały w każdym przypadku

3.Efekty po 2-6 tygodniach

4.Najlepiej działały BNP-32 oraz CNP-22 w dawkach 25-200ug/ml (czyli 0,0025 - 0,02%)

5.Jako pojazd użyto bazy żelowej ale jest wspomniane że działają w większości pojazdów

 

Z tego co musimy się dowiedzieć:

1.Zasada działania bo nie jest ona opisana, ale myślę że ma to coś wspólnego z BMP oraz p53 (podobnie jak NEOSH)

2.Sposób penetracji bo masa jest >2000um

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najpierw musimy poznać bardziej ten środek wtedy oczywiście możemy pomyśleć o zakupie

 

Co do transportu to myślę ze skoro jako pojazdu użyto żelu który nadaje się również do użycia ultradźwięków to aż grzech byłoby ich nie dodać w celu poprawienia absorpcji. Co o tym sądzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brzmi to pięknie:

 

natriuretic peptide (NP) as an active ingredient can outstandingly improve alopecia areata, androgenetic alopecia, female pattern alopecia, seborrheic alopecia, alopecia pityroides, postpartum alopecia, senile alopecia, and cancer chemotherapy drug-induced alopecia. Furthermore, the treatment agent of the present invention can restore white hair to black hair or its original color. Moreover, in accordance with use of the treatment agent of the present invention, dandruff is decreased. Furthermore, the treatment agent of the present invention does not have side effects such as an itching sensation, irritation, and feminization, and there is no recurrence of alopecia areata and cancer chemotherapy drug-induced alopecia for at least half a year even if its use is stopped.

 

the treatment agent of the present invention can convert miniaturized hair root into large hair root that grows terminal hair and can change the hair quality so that it is harder and thicker. Furthermore, the treatment agent of the present invention promotes hair growth of terminal hair, prolongs the growth phase, and increases long hair. Moreover, the treatment agent of the present invention promotes hair restoration and hair lengthening and speeds up the hair lengthening rate.

 

Furthermore, with regard to androgenetic alopecia, not only for the crown, for which a hair thickening effect by finasteride was confirmed, but also for the frontal region and the front temporal region the same hair growth, hair restoration, and hair thickening effects as for the crown are confirmed.

 

] In the case of minoxidil and finasteride, which are conventionally used, there is the serious problem that when their use is stopped, the severity prior to use immediately returns, but in the present invention, this defect is not seen for alopecia areata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeczytaj cały patent w każdym przypadku była poprawa i to dość znacząca. Jedyne co mnie martwi to jak jest z penetracja bo jednak ma dość dużą masę. Dlatego jeśli ja to dostanę to na pewno na jedno zakole przetestuję samo w żelu a na drugie wraz z sonikatorem dla porównania. Myślę że w miejscach gdzie będę używał ultradźwięki efekty będą nawet lepsze niż w patencie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nazywa sie to urzadzenie ultradzwiekowe?

Oplaca sie to kupic, dalo ci to jakies efekty z innymi rzeczami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze tego tutaj nikt nie testował. Czytałem o tym mnóstwo artykułów zagranicznych i polskich i ciężko jest wyciągnąć jednoznaczne wnioski. Jedne badania przedstawiają że mogą wystąpić jakieś skutki uboczne na skórze inne że jest bezpieczne. Jedne sugerują użycie niskich częstotliwości inne wysokich. Ciężko to rozgryźć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dochodzę do wniosku że dla naszych zastosowań najlepsze będzie urządzenie 3Mhz oraz moc < 1W/cm2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

są drogie gdy się je kupuje w małych ilościach. Gdybyśmy kupili 1000mg to wyszło by <50zł za 1 mg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli przy paru zamawianych miligramach cena będzie w miarę przystępna. Teraz tylko trzeba spytać się kto zaryzykuje życie dla włosów. Czytałeś te artykuły? (linki pod spodem)

 

http://www.webmd.boots.com/heart-disease/bnp-blood-test

http://bestpractice.bmj.com/best-practi ... nosis.html

 

Czy literka w skrócie BNP, to wyraz Brain czy może B-Type? A może są to dwa określenia, tego samego. Z tych danych wynika, że jest to bardzo ryzykowny środek i nie wiem czy sam bym po niego sięgnął.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

B-type (Brain) Natriuretic Peptide-32 (Human)

 

Jest wiele rodzai, literka -32 jest tylko jednym z nich. Masz gdzieś dostęp jakie dokładnie były badane w tych linkach co podałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tych dwóch ostatnich nie jest określona numeryzacja funkcji tych peptydów. Zakładam w takim razie, że badania zostały przeprowadzone na ściśle określonych organach pacjentów dla poprawy kondycji ich życia, a przede wszystkim dla uratowania czyjegoś życia. Jak będę czytał jakiś artykuł związany z BNP-32, to zwrócę uwagę na przebieg badań i czego dokładnie one dotyczyły.

 

Tutaj jest to samo co Ty podałeś plus wyniki na zwierzakach

http://blog.stratech.co.uk/2012/09/24/e ... detection/

 

Definicja po polsku - Mózgowy peptyd natriuretyczny

http://pl.wikipedia.org/wiki/M%C3%B3zgo ... iuretyczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BNP-32 (human)

S-2016 BNP-32 (human) - RIA Kit, Host: Rabbit, CE-marked

S-1136 BNP-32 (human) - EIA Kit, Host: Rabbit, High Sensitivity, CE-marked

S-1194 BNP-32 (human) - EIA Kit (H - sr, pl), Host: Rabbit, Extraction-free, CE-marked

S-1456 BNP-32 (human) - EIA Kit (H - sr, pl), Host: Rabbit, Extraction-free, CE-marked

S-3027 BNP-32 (human) - Immunofluorescence Kit, Host: Rabbit

T-4021 BNP-32 (human) - Diluted Antiserum for RIA, Host: Rabbit

T-4022 BNP-32 (human) - Purified Antiserum - IgG, Host: Rabbit

T-4023 BNP-32 (human) - Undiluted Antiserum for Immunohistochemistry, Host: Rabbit

 

http://lib.bioinfo.pl - tutaj przeczytałem o szerokim zastosowaniu tych peptydów, ale żadna z tych notek nie dotyczyła interesującego nas tematu.

 

Zwiększony poziom peptydu natriuretycznego typu-B występuje u pacjentów z migotaniem przedsionków. Celem badań było przedstawienie rozchodzenia się po ciele i przyswajalności ustalonego poziomu peptydu natriuretycznego typu B w różnych klinicznych stanach i wyjaśnienia ich zaplecza w przydatności dla pacjentów z migotaniem przedsionków. Peptyd natriuretyczny typu B mierzono w stabilnych warunkach u pacjentów z migotaniem przedsionków (74 ± 10 y / O, n = 473). Średnia dla peptydu natriuretycznego typu B to poziom wahający się w przedziale 161 ± 202 (średnia 101) pg / ml. Wielokrotna analiza regresji dokładnie wykazała, że wiek, frakcja wyrzutowa lewej komory, lewego przedsionka, strukturalne choroby serca, przewlekłe migotanie przedsionków oraz objawy niewydolności serca były niezależnie związane z podwyższonym poziomem natriuretycznych peptydów typu B. Jednakże u pacjentów z przewlekłym migotaniem przedsionków bez strukturalnych chorób serca, poziom BNP nie różnił się u tych z lub bez objawów niewydolności serca. Warto zauważyć, że poziom BNP był wysoki (≥ 150 pg / ml) u 41% bezobjawowych przewlekłych migotań przedsionków bez strukturalnej choroby serca. Stan stały poziomu BNP w różnych środowiskach klinicznych został ujęty w badaniach.

 

Przetłumaczyłem jeden z nich i jest on z innej nauki życia. Informacji o BNP-32 i działaniu tych peptydów na włosy jest niewiele.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...