free web hit counter Skocz do zawartości
Jumpeeer7

Włosy przestały wypadać - pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć! Od 4 lat włosy wypadały mi garściami - kilkaset dziennie. zakola mam już bardzo duże, cały przód przerzedzony. Włosy z tyłu bardzo bardzo gęste. Korzystałem z topical Fina i z RU. Niestety nic nie pomagało.. 3 tyg temu wykryto u mnie zapalenie jądra i najądrza, i dostałem antybiotyk - Lewofloksacyna.

Aktualnie moje włosy praktycznie wogóle nie wypadają, kiedyś było to kilkaset włosów dziennie - wychodziły garściami podczas mycia /czesania teraz zupełnie nic nie leci… 

czy to możliwe, że antybiotyk zatrzymał łysienie? Czy po prostu wypadanie włosów nie było łysieniem androgenowym..

Edytowane przez Jumpeeer7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może stan zapalny spowodował tak drastycznie nasilone wypadanie włosów. Według mnie antybiotyk pomógł w tej sytuacji pomóc 

Edytowane przez tommek86
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale w łysieniu nie wypada więcej włosów niż normalnie, w łysieniu włos rośnie coraz słabszy aż staje się praktycznie nie widoczny i bardzo krótki.

Edytowane przez arkadiusz098

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Jumpeeer7 napisał:

Cześć! Od 4 lat włosy wypadały mi garściami - kilkaset dziennie. zakola mam już bardzo duże, cały przód przerzedzony. Włosy z tyłu bardzo bardzo gęste. Korzystałem z topical Fina i z RU. Niestety nic nie pomagało.. 3 tyg temu wykryto u mnie zapalenie jądra i najądrza, i dostałem antybiotyk - Lewofloksacyna.

Aktualnie moje włosy praktycznie wogóle nie wypadają, kiedyś było to kilkaset włosów dziennie - wychodziły garściami podczas mycia /czesania teraz zupełnie nic nie leci… 

czy to możliwe, że antybiotyk zatrzymał łysienie? Czy po prostu wypadanie włosów nie było łysieniem androgenowym..

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, arkadiusz098 napisał:

ale w łysieniu nie wypada więcej włosów niż normalnie, w łysieniu włos rośnie coraz słabszy aż staje się praktycznie nie widoczny i bardzo krótki.

Czyli bardzo możliwe, że to nie jest androgenówka, bo moje włosy nawet na zakolach są grube ale przerzedzone… 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdaj relację za 3 miesiące , czy nadal występuję poprawa. Natrafiłem kiedyś na kilka badań o ukrytym zapaleniu spowodowany przez bakterie co prowadziło do nadekspresji 5a-reduktazy 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.08.2023 o 18:56, arkadiusz098 napisał:

ale w łysieniu nie wypada więcej włosów niż normalnie, w łysieniu włos rośnie coraz słabszy aż staje się praktycznie nie widoczny i bardzo krótki.

Wypada więcej włosów, bo cykl życia włosa się skraca. U zdrowej osoby włos będzie rósł kilka lat a u osoby łysiejącej będzie w tym czasie kilka razy wypadał i próbował odrosnąć. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.08.2023 o 00:04, Hair-Czwa napisał:

Zdaj relację za 3 miesiące , czy nadal występuję poprawa. Natrafiłem kiedyś na kilka badań o ukrytym zapaleniu spowodowany przez bakterie co prowadziło do nadekspresji 5a-reduktazy 

@Hair-Czwa Narazie minął łącznie miesiąc i podczas czesania nie wypada nic (czasem jeden włos) a miałem już takiego fisia, że specjalnie czesze się nad białym stołem żeby było widać każdego włosa. W ogólnym rozrachunku licząc wszystkie włosy podczas mycia, układania itp. Wypada może 5 włosów. Podczas gdy było to grubo ponad 150. Zobaczymy co będzie potem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...