free web hit counter Skocz do zawartości
Nowy12

19 lat i się zaczyna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Tak jak w temacie mam 19 lat zauważyłem początek łysienia. Od zawsze miałem małe zakola ale teraz cofnęły się one bardzo i włosy za zakolami stały się rzadsze. Udałem się z tym do dermatologa i przepisał mi loxon 2 %, raz dziennie. Czy uważacie że to wystarczy? Czy powinienem coś jeszcze zażywać? Dodam, że mam strasznie zniszczone włosy na skroniach, są one strasznie cienkie i kręcone, kręcą się jedynie na skroniach :/ Po każdym myciu włosy są suche, więc nakładam na nie jedwab, mam pół długie włosy jakieś 10-15 cm. Wcześniej stosowałem szampon regenpure ale to tylko przyspieszyło wzrost włosów ale nie ich gęstość.

 

Co byście mi polecili? To dla mnie bardzo ważne ponieważ strasznie boję się stracić włosy, nie dość, że urodziłem się z dość niekształtną czaszką to na dodatek miałem poród kleszcOwy i w mojej czaszce powstało zagłębienie nad czołem.

Dziękuję za wszystkie rady, przeczytałem trochę info na forum ale nie potrafię tych informacji połączyć, dlatego radzę się was

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć zdjęcia. To co Ci polecił dermatolog to jest śmiechu warte...

Jestem rok starszy od Ciebie i według mnie najlepszy zestaw to RU 5% w KB Solution + SABA żel + Tretoina, i nie wiem jaki masz stan ale możliwe, że + minoxidil (to jest to co loxon, tylko 2% to strata pieniędzy i czasu, musi być 5%). Taka kuracja stosowana regularnie przez minimum rok (oczywiście potem trzeba dalej stosować) powinna przynieść efekty. Działaj szybko.


Aktualna Kuracja (data rozpoczęcia)

RU 5% w KB 2 ml dziennie ( 9.08.12)

Biotyna 10 mg (22.01.14)

MSM 1.5g (15.01.18)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak też myślałem, dlatego wolałem się poradzić jeszcze tutaj, dziękuje Ci bardzo.

 

czyli mam odłożyć ten lek, czy zapobiegawczo jednak go na razie stosować?

Oraz jak stosować te medykamenty, które mi poleciłeś? I czy nie będę miał bo tym jakiś skutków ubocznych?

 

Sorki za ten nawał pytań ale muszę z tym zacząć walczyć Dodaje zdjęcia, są w najlepszej jakości jaką mogłem zrobić, szkoda, że nie ma tu spojlera, żeby nie wywalać na cały ekran.

 

20130223170951.jpg

20130223170851.jpg

20130223170924.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia możesz dodawać jako załącznik. Wtedy widzimy dużo mniejsze i ewentualnie po kliknięciu jest pełny rozmiar. A propos zdjęć to takie średnie ujęcia zrobiłeś najlepiej widać na tym do góry nogami, masz chyba coś koło nw2 i brak baby hair. Teraz musisz się zastanowić czy akceptujesz swój aktualny stan i walczysz o utrzymanie czy chcesz walczyć o jakieś odrosty (oczywiście szansa, że coś wyrośnie jest bardzo mała, chociaż w Twoim wieku zawsze taka jest).

 

Jeśli walczysz o zatrzymanie to zestawienie: RU 5%, SABA żel, Tretoina i może Emu oil (tak jak pisałem), jeśli chcesz coś odzyskać to do tego zestawu, który wypisałem wcześniej dorzucasz jeszcze najlepiej atomowy minoxidil 5% (czyli minox z dodatkami).

 

Jak chodzi o skutki uboczne, kuracja którą przepisałby Ci dermatolog (każdy inny, bo leczenie loxonem 2% to śmiechu warte- wyjątkowo nieobeznany dermatolog ;D ) byłaby bardziej ryzykowna. Ta kuracja którą ja Ci wypisałem to są w połowie eksperymentalne środki, ale w praktyce bezpieczniejsze od tamtych i skuteczniejsze (przynajmniej według mnie), ale cena ich też jest inna. Jednak wczytaj się porządnie na forum we wszystko co będziesz stosował, bo każdy lek niesie ryzyko: weźmy na przykład SABA żel (czyli bardzo mocny steryd przeciwzapalny- betametazon + retin-a)- używany długoterminowo może przynieść naprawdę nieprzyjemne skutki uboczne. Ale tak jest z każdym lekiem, niestety ale jeśli chcesz zatrzymać te włosy to musisz od razu wziąć mocne i sprawdzone środki. Według mnie wszystko można stosować tylko trzeba to robić z głową. Nie stosuj niczego zanim o tym nie poczytasz na forum/forach.

 

a loxon 2% możesz sobie od razu odpuścić. Chyba, że będziesz stosował kuracje z minoxidilem 5% to dopóki nie zakupisz 5% to możesz tym przyzwyczajać skórę.

 

Powodzenia!


Aktualna Kuracja (data rozpoczęcia)

RU 5% w KB 2 ml dziennie ( 9.08.12)

Biotyna 10 mg (22.01.14)

MSM 1.5g (15.01.18)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja poczytam jeszcze o tych środkach, spiszę składniki i może udam się do innego dermatologa, który poradzi mi co robić i może zleci jakieś dodatkowe badania o ile takie są

 

Ja obawiam się jedynie tego, że przez stosowanie któregoś ze środków mógłbym utracić jeszcze więcej włosów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inny dermatolog to też strata czasu. W najlepszym przypadku zleci Ci propecie, loxon 5% i pewnie jakiś szampon przeciwgrzybiczny. (niestety propecia jest według mnie dużo bardziej niebezpieczna (dla 19 latka to już...) niż każdy ze środków, który wymieniłem powyżej- masz zresztą przy niej ulotkę i tam jest wszystko napisane o możliwych skutkach ubocznych).

Kuracja jest po to, żeby włosów nie tracić, gwarantuje Ci, że nic nie stosując wyjdziesz gorzej w ilości włosów niż stosując cokolwiek. Szansą na utratę włosów jest stosowanie tylko stymulatora typu minoxidil 5%- po nim bardzo często następuje duże linienie i potem zazwyczaj włosy odrastają mocniejsze, ale różnie z tym może być jak się nie ma blokera dht.

Ja na Twoim miejscu w ogóle podarowałbym sobie jakikolwiek stymulator i zobaczył do 8 miesięcy jak sytuacja wyjdzie na zestawie, który podałem.

Oczywiście to są tylko moje propozycje. Poczytaj forum, może znajdziesz inne środki, które bardziej Ci wpasują, a może kolejna wizyta u dermatologa i big3 okaże się na Ciebie skuteczne. W każdym razie zacznij szybko coś robić, bo o ile utrzymać jeszcze jest szansa, to potem odzyskiwanie bez przeszczepu w obszarze zakoli jest praktycznie niemożliwe.


Aktualna Kuracja (data rozpoczęcia)

RU 5% w KB 2 ml dziennie ( 9.08.12)

Biotyna 10 mg (22.01.14)

MSM 1.5g (15.01.18)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

próbuje szukać informacji na forum ale jest to dość trudne , o samym SABA żel jest 40 stron, a o Tretoinie nie mogę znaleźć informacji,

przydało by się, żeby na pierwszej stronie danego tematu były zebrane najważniejsze informację o produkcję, z jego zastosowaniem oraz informacją gdzie ten produkt nabyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ale żeby walczyć z łysieniem, będziesz musiał trochę poczytać, żeby nabyć niezbędną wiedzę. Kuracja często wymaga zmian, dlatego ta wiedza jest potrzebna. Tyle że Ty masz bardzo dobrą sytuację i nie wiem dlaczego inni polecają Ci np. żel SABA skoro jest to już dość poważny lek, którego użycie lepiej zachować sobie na czasy, gdzie naprawdę będziesz go potrzebował, bo jego non stop używać nie można. U Ciebie wystarczy jedynie bloker, najlepiej zewnętrzny. Ja osobiście Ru odradzam, albo radzę ostrożnie spróbować. Ostrożnie, bo wielu (w tym i ja) miało po nim pogorszenie stanu lini i zakoli, czyli tego co najważniejsze i co u Ciebie jest w naprawdę dobrym stanie.

Pomyśl nad innymi blokerami DHT stosowanymi zewnętrznie. Z blokerami wewnętrznymi daj sobie na ten czas luz.

Jeżeli stan włosów masz dobry to też nie warto brać żadnych witamin, bo to tylko strata kasy będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozumiem, że muszę poczytać i nabyć dużo informacji na ten temat ale mam problem ze zdobyciem czasu na to, w tym roku matura i 3 przedmioty na rozszerzonym poziomie + historia

 

linia włosów z przodu jest trochę przerzedzona ale nowe włosy widzę, lecz nie są one już tak gęste jak wcześniej, najbardziej obawiam się o zakola bo tam włosy są już dość rzadki, na czubku głowy ubytków brak, chociaż tyle dzięki Bogu

 

a o jakim blokerze mówisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie znowu.

Mam takie pytanie. Czy istnieje możliwość przeszczepu włosów jedynie na skronie? Nie jest to spowodowane łysieniem, lecz wrodzoną linią włosów, która jest dość cofnięta. Chciałbym by linia znajdowała się trochę bliżej czoła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam takie pytanie. Czy istnieje możliwość przeszczepu włosów jedynie na skronie? Nie jest to spowodowane łysieniem, lecz wrodzoną linią włosów, która jest dość cofnięta. Chciałbym by linia znajdowała się trochę bliżej czoła.

Jest to możliwe bez zadnych przeszkod.


Aktualna kuracja:

zew:RU58841+ Loxon 5%, Polaris 11, Zoxin

wew: Biotyna, Witamina D + B12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O to bardzo dobrze, czytałem o tym trochę, lecz zawsze było napisane, że to problematyczna strefa, ponieważ włosy różnią się od tych na skroniach. Jestem tego świadom ale i tak lepiej by to wyglądało niż obecnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...