free web hit counter Skocz do zawartości
tadek

ARTAS

Rekomendowane odpowiedzi

Co sądzicie o robocie ARTAS? ostatni nawet Rahal zaczął go używać, nie wiem czy na próbę czy na stałe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale gdzie tego można używać?

 

To jest robot który automatycznie pobiera grafty podczas operacji FUE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno cokolwiek powiedzieć, ja np. nie widziałem jeszcze efektów zabiegów przy jego pomocy, z tego co wiem online nie są dostępne niezależne relacje. Generalnie narzędzie jak narzędzie - część chirurgów uzna je za przydatne przy zabiegu, część nie, a część po prostu nie będzie na nie stać (ARTAS to 700 tys. $ + 1$/graft opłaty licencyjnej). Przełom to póki co nie jest, ale zobaczymy co przyniesie przyszłość.


Jestem reprezentantem Dr. A's HRC, najlepszej na świecie kliniki transplantacji włosów wg #HairSite.com.

http://www.fusehairpolska.blogspot.com

 

Wszelkie opinie wygłaszane na tym profilu są prywatne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem za manualnym pobieraniem graftów, bo używa się mniejszych narzędzi, zresztą tendencja jest do miniaturyzacji, z tego co wiem np. GHO używa okolo 0,6 podobnie Cole, sprawia to praktyczny brak white dotsów nawet przy zgoleniu na zero brzytwą... poza tym jest jeszcze multiplikacja itd...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja jestem za manualnym pobieraniem graftów, bo używa się mniejszych narzędzi, zresztą tendencja jest do miniaturyzacji, z tego co wiem np. GHO używa okolo 0,6 podobnie Cole, sprawia to praktyczny brak white dotsów nawet przy zgoleniu na zero brzytwą... poza tym jest jeszcze multiplikacja itd...

 

To jest obecnie chyba główny problem Artasa, tj. używanie narzędzi 1mm/1.3mm. Podobno pracują jednak nad tym żeby narzędzia w przyszłości zastąpić mniejszymi.


Jestem reprezentantem Dr. A's HRC, najlepszej na świecie kliniki transplantacji włosów wg #HairSite.com.

http://www.fusehairpolska.blogspot.com

 

Wszelkie opinie wygłaszane na tym profilu są prywatne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...