free web hit counter Skocz do zawartości
Nowy12

Suche włosy/Przetłuszczone włosy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od jakiegoś czasu dokucza mi dziwna dolegliwość, może to normalne choć sam nie wiem. Zaraz po umyciu moje włosy są suche i sianowate w dotyku, na drugi dzień natomiast są już przetłuszczone, lecz tylko w paru miejscach nie na obszarze całej głowy, zwykle na czubku i przodzie są przetłuszczone, a skronie i tył dalej są suche. Cz to jakiś problem skóry głowy? Co polecacie na odżywienie włosów ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

W przypadku łysienia androgennego normalną sprawą jest nadmierne przetłuszczanie się skóry głowy. Na domiar tego, przetłuszczają się te części głowy które są objęte łysieniem. Może u Ciebie jest podobnie ? Łysiejesz na czubku i przodzie ?

Proponowałbym zadbać o kondycje skóry głowy - SabaGel lub Emu Oil i myć głowę codziennie.

Edytowane przez Gość

Aktualna kuracja:

zew:RU58841+ Loxon 5%, Polaris 11, Zoxin

wew: Biotyna, Witamina D + B12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie stosuj SABA i EMU jednocześnie bo absorpcja systemowa będzie ogromna -> skutki uboczne.

 

Ale za to stosowanie rotacyjne może przynieść fajne rezultaty zwłaszcza z produkcją sebum (tretinoina)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki za porady.

 

Włosy tracę na zakolach oraz linię z przodu, na czubku trudno stwierdzić bo mam dłuższe włosy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W przypadku łysienia androgennego normalną sprawą jest nadmierne przetłuszczanie się skóry głowy. Na domiar tego, przetłuszczają się te części głowy które są objęte łysieniem. Może u Ciebie jest podobnie ? Łysiejesz na czubku i przodzie ?

Proponowałbym zadbać o kondycje skóry głowy - SabaGel lub Emu Oil i myć głowę codziennie.

 

 

A możesz coś powiedzieć o preparatach Vichy? Widziałem coś w aptece.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...