free web hit counter Skocz do zawartości
Snajpera

Prośba o diagnozę i kurację.

Rekomendowane odpowiedzi

Włosy zaczęły mi wypadać jakoś w okresie dojrzewania ( wiek około 13tu lat, teraz mam 18 ) ( to pewnie typowe ), miałem wówczas uciążliwe problemy z łupieżem, przetłuszczającą się skórą głowy i w efekcie łojotokowym zapaleniem skóry głowy ( męczyłem się z tym naprawdę długo, dopiero niedawno się uporałem ). Włosy miałem wówczas naaaapraaaawdę gęste ( chociaż nadal mam, ale zdecydowanie nie tak bardzo ), mimo, że proste to podchodziło pod afro . Zbagatelizowałem dolegliwość, bo nigdy by mi nie przyszło do głowy, że mogę być łysy. Jeśli to może mieć znaczenie, to od zawsze nosiłem długie włosy ( nie mniej niż 15 cm ). Stosowałem LOXON 2 i 5 przez około 2 miesiące, ale niestety tylko LOXON. Wypadanie włosów ustąpiło, a na lewym zakolu pojawiły się dalikatny meszek, prawe zakole pogłębiło się o max. 0,5 cm, linienia nie było. Teraz wypada mi dziennie średnio 30-40 włosów, a wcześniej - łojotok w okresie dojrzewania - 100-150.

 

Co do genetyki. Zrobilem wywiad w rodzinie i okazało się że:

1. Mój ojciec ma 45 lat i zakola na poziomie 3 cm.

2. Ojciec mojego ojca miał cienkie, ale gęste włosy, jak go pamiętam ( miał wtedy około 55 lat ) miał podobne zakola do mojego ojca, może troszkę większe - 4 cm.

3. Ojciec mojej matki miał w wieku 39 lat zakola sięgające 4-5 cm i też zawsze nosił długie włosy.

4. Włosy podobne do moich ( grubość, odcień ) miał ojciec mojej babci od strony matki ( zajebista łamigłówka ).

 

Zastanawia mnie czy coś takiego w mojej sytuacji może pomóc czy jestem zmuszony sięgnąć po "grubszy arsenał"

1. http://www.szamponrevita.pl/revita-cor.html

2. http://www.szamponrevita.pl/skladniki.html

3. http://www.kulturystyka.waw.pl/product_info.php/products_id/1517

4. I ewentualnie, ale tu obawiam się, że "blokery" typu "ziółka" (3) mogą być zbyt słabe do tego: http://www.dslaboratories.pl/12,spectral.dnc-l.html

 

Mam obecnie 3 centymetrowe wcięcie po jednej i 2 po drugiej stronie.

 

Zdjęcie: http://www.resizer.pl/6749.html

 

Czy ta, nazwijmy to, kuracja może przynieść rezultaty ( zatrzymanie wypadania, a po dłuższym stosowaniu odrosy ). Czy sięgnąć trzeba po coś konktretniejszego typu "RU" ? Zależy mi na waszej opini.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, kuracja, która zamierzasz stosować nie przyniesie rezultatów. Wedlug mnie stan nie jest zly, moze na tym ujęciu nie widać dokladnie zakoli, ale linia nawet okragla, a wlosy gęste. Polecam stosować ru rano i na noc retin-a żel i myślę, ze niczego więcej nie potrzebujesz na razie


Aktualna Kuracja (data rozpoczęcia)

RU 5% w KB 2 ml dziennie ( 9.08.12)

Biotyna 10 mg (22.01.14)

MSM 1.5g (15.01.18)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Retin A Żel to preparat z apteki tak ?

2. RU stosować w jakim stężeniu 2 czy może 5 ?

3. Pojazd standardowy - KB Solution ?

4. I jaka dawka 3 ml, jak ty stosujesz ?

5. Tworząc swoją "kurację" wzorowałem się na artukule Liona z 2007r. i wydawało mi się, że dobrane preparaty mają naprawdę świetny skład , ale masz zdecydowaie większą wiedzę, więc ci zaufam.

6. Twoja kuracja raczej jest nastawiona na powstrzymanie łysienia czy bardziej na odrosty, bo nie ukrywam, że to na nich mi zależy, bo noszę długie włosy ?

7. I teraz największy problem....o ile się nie mylę nie ma żadnego zamówienia na RU i KB, więc jakieś rady ? Ktoś mógłby sprzedać z forum czy tylko Kane ?

8. Zdjęcie rzeczywiście słabe sorry.

9. Może dożucić Minoxa ?

 

I dzięki za szybko odpowiedź, nie spodziewałem się

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. No w żelu w aptece raczej nie dostaniesz. Możesz kupić atrederm 0.05% w aptece i go zazelowac.

2. 5%

3. KB Solution.

4. To zależy od Cb i obszaru na jaki stosujesz. Ja 3ml pokrywam nw4, ale mam dość dlugie wlosy: kolo 7cm na górze. Teraz będę je skracal znacząco i mam nadzieję, ze te 3ml wystarczająco mi na nw6 Ja polecam ogólnie dużą dawkę i obszar, ale jest to niestety spory wydatek.

5. Na pewno ten artykul jest świetny i możesz tez na jego podstawie dobierać kuracje. Wyżej wymienione środki polecam z autopsji, a przeszedlem przez naprawdę wiele preparatów eksperymentalnych i po tym zauwazylem pozytywne rezultaty.

6. Moja kuracja jest dobrana, żeby utrzymać to co mam na dlugie lata + pogrubic, moze minimalnie dogescic to co mam. Jeśli chcesz odrostow to dodaj minoxidil sulphate, ja jednak przy Twoim wieku i nienajgorszym stanie myslalbym przyszlosciowo i zachowalbym minoxa na czarna godzinę (tak sam zamierzam nim zaatakowac). Zamówienie na ru jest wlasnie realizowane na forum. Napisz do ziom1990 czy możesz jeszcze się dolaczyc, bo ludzie dopiero kasę wysylaja. KB tez od niego możesz kupic


Aktualna Kuracja (data rozpoczęcia)

RU 5% w KB 2 ml dziennie ( 9.08.12)

Biotyna 10 mg (22.01.14)

MSM 1.5g (15.01.18)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapisałem się już na RU. Zażelować ? Na czym to polega ? Na forum nie trafiłem na coś takiego . A co do minoxa, to dlaczego zostawić na "czarną godzinę", nie lepiej stosować gdy włosy są w miarę silne, a potem tylko podtrzymywać RU ? Może to trochę dziwne i trudne pytanie, ale mnie nurtuje: Czy po odstawieniu tych specyfików, włosy będą wypadały w normalnym tempie czy posypią się do tego stopnia, że efekt będzie porównywalny ze stanem "gdybym nic nie brał" ? Dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zażelować może Ci na przykład ziom pewnie za jakąś drobną opłatą (zrobienie żelu z płynu, który zupełnie inaczej transportuje substancje wgłąb skóry). Co do minoxa to jak go zaczniesz to nie możesz go potem już rzucić- tzn możesz, ale sytuacja na głowie zrobi się nieciekawa. Stosowany długoterminowo nie jest zbyt dobry dla serca. Ja uważam, że póki sytuacja jest na tyle dobra to lepiej go sobie zostawić, żeby dał kopa jakby sytuacja wymknęła się spod kontroli. Po odstawieniu specyfików włosy posypią Ci się do stanu jaki miałbyś gdybyś nic nie stosował.


Aktualna Kuracja (data rozpoczęcia)

RU 5% w KB 2 ml dziennie ( 9.08.12)

Biotyna 10 mg (22.01.14)

MSM 1.5g (15.01.18)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

posypią się bardzo szybko.

 

Masz włosy ok, skup się na utrzymaniu. Czasami blokery po dłuższym czasie tez powodują odrost. W minoksa bym się nie pchał.

 

Poczytaj też o EMU oil, bo jeśli masz zamiar stosować tretinoinę to coś co będzie przeciwdziałać podrażnieniu jest wskazane, ewentualnie SABA żel na hydrokortyzonie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Czy ja dobrze zozumiałem....jeżeli odstaiwię nie Minoxa (teoretycznie), tylko innne specyfiki, np. RU, to po kilku miesiącach cały wcześniejszy wysiłem może pójść na marnę ( mój stopień odbijania światła może znacznie wzrosnąć ) ?

2. Czy kwas retinolowy ma podobne działanie do samego retinolu z tym, że ten drugi nie powoduje podrażnień, bo gdzieś tak wyczytałem ?

3. Pytanie do "fightera":

Możesz opisać swoją kurację, bo wygląda na to, że będzie podobna do mojej. Miałeś jakieś skutki uboczne ? Jaki jest jej koszt miesięczny ? Jak stosujesz Emu Oil i Seba Żel ( mam na myśli rano czy wieczorem i odstępy między RU czy Retinem ).

4. Czy Seba Żel z hydrokortyzonem można stosować cały czas ?

5. Czy Emu Oil mógłby być ten z szamponu Revita, bo jest w składzie ( link w pierwszym poście ) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli będziesz chciał odstawić ru to koniecznie musisz go zastąpić równie silnym blokerem dht. W innym przypadku w krótkim okresie (u zioma to były chyba dwa miesiące) zejdziesz do stanu jakbyś nic nie stosował.

Moja kuracja jest teraz bardzo wygodna: wygląda to tak, że rano nakładam po myciu ru w KB- wysycha po 15-20 minutach i praktycznie nie widać, że coś nakładałem (może jakiś mały biały osad na skórze)- ale nie wiem jak się to sprawdzi przy aż tak długich włosach jak Ty masz. Wieczorem (przed spaniem) nakładam retin-a i jakieś 30 minut po nim emu oil. Raz w tygodniu sabe wieczorem zamiast retinu i emu. Co do skutków ubocznych to miałem po SABIE (ale ja stosuje z dużo mocniejszym sterydem- betametazon) niedobór potasu- teraz jest ok . Koszt jet spory głównie ze względu na ru, ale ja jednak wolę walczyć drogo i dosyć zdrowo. Przy stosowaniu 3ml dziennie potrzeba na rok 30g ru, a jest to wydatek koło 2000zł (na rok) przy zamówieniu grupowym.

Saba żel możesz z hydrokortyzonem stosować zdecydowanie dłużej niż z betametazonem, ale też raczej nie będzie to długoterminowa zabawa.

Emu oil nie może być z szampou Revita ;D Tak w ogóle to ten szampon to strata kasy.


Aktualna Kuracja (data rozpoczęcia)

RU 5% w KB 2 ml dziennie ( 9.08.12)

Biotyna 10 mg (22.01.14)

MSM 1.5g (15.01.18)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki. Nie przedstawia się to tak różowo jakbym oczekiwał , ale nikt nie mówił, że tak właśnie będzie. Może ten wątek pomoże jeszcze komuś. Trzymam kciuki za twoje włosy i zaczynam walkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualizuję wątek, za sprawą, że sytuacja na mojej głowie od czasu ostatniego posta pogorszyła się. Wypada mi dziennie koło 200 włosów, przerzedziły się one również na całej głowie, jednak jest to drobne przerzedzenie, zauważalne pewnie tylko dla mnie, ale ilość wypadających włosów...denerwuje . Biorę od kilku miesięcy i jestem zmuszony, przynajmniej narazie brać, tabletki z Esomeprazolem (refluks), jeżeli to może mieć znaczenie. Miewam stany depresyjne w związku z sytuacją w rodzinie. Nie biorę narazie żadnych specyfików, czekam na RU ( Ci co zamawiają wiedzą o co chodzi ). Chciałbym wiedzieć co sądzicie o wzbogaceniu przewidywanej kuracji. Może coś dorzucić, myślałem nad jakimś słabym, niezobowiązującym stymulatorze, przykładowo AHK - CU. Jakieś pochlebne opinie na temat tego związku krążą czy nie warto marnować pieniędzy ? A może lepiej poczekać i zacząć tylko od RU...Zdjęć narazie nie dodam, nie mam chwilowo aparatu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekaj na Ru, do tego coś przeciwzapalnego np. SABA. Głowa Cię nie swędzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Na hydrokortyzonie, zagęści włosy ? Jeśli to przenośnia, to nie, nie rwę sobie włosów z głowy, a jeśli nie to tak w mocne upały albo po wysiłku. A to coś oznacza ? Swędzenie mam na myśli. AHK ktoś stosuje, pomaga ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wątek o AHK zamarł na naszym forum. Możesz spróbować zacząć od SABA z bethametazonem a później przejść na słabszy z hydro lub prednizolonem. Poczytaj uważnie wątek o SABA, bo to nie jest zabawka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, przeczytałem. Myśle, że można zacząć z bathametazonem 3 razy w tygodniu przez ok. 2-3 miesięcy, a potem kontynuować Emu z Retinem, bo efekt tej "mieszanki" porównywalny z hydrokrtyzonem, a ponoć brak jakichkolwiek uboków. Czy SABA może zapobiec linieniu przy zaczynaniu stosowania RU ? I najważniejsze: czy SABA pozwoli zagęścić włosy a nie pogrubić ? A znasz może użytkowników którzy stosują AHK ? A co sądzisz o ASC ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ASC ja mam zamiar lada chwila zacząć stosować jako przeczekanie na Ru (brak kasy narazie) co do efektów nikt Ci nic nie zagwarantuje, musisz sam wypróbować. I najważniejsze! Wyluzuj nie myśl tyle o tym, bo bedziesz w coraz gorszym stanie psychicznym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...