free web hit counter Skocz do zawartości
robson15

22 lata Łysienie od 2008

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witam,chciałbym abyście ocenili czy moja kuracja jest dobra,niestety nie mam żadnego zdjęcia ;/ jedynie mogę powiedzieć,że łysieję gdzieś od ponad 4 lat i przez około 3 lata włosy leciały,ale powoli i jakoś się tym nie przejmowałem,aż do momentu kiedy nie pojawił się łojotok i na czubku głowy dosyć szybko włosy ''poleciały''

Ogólnie nie mam zakoli,tylko przerzedzony przód i w najgorszym stanie łyse gniazdo,czytałem,że najlepszy w takiej sytuacji jest Fin/Duta ja zdecydowałem się na Dutasteryd.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o SABA żel to jeśli będziesz stosował tylko lokalnie na mały obszar to może wystarczyć na bardzo długo. Poza tym nie trzeba go stosować codziennie.

 

Przykładowo, ja stosuję 0,4 ml co drugi dzień na zmianę z emu oil (pokrywam tylko zakola) i takie 100 g wystarczy mi na ponad pół roku... . Zamówiłem u Artura i wydaje mi się, że takie stosowanie jak napisałem dało dobre efekty (wzmocnienie, przyciemnienie zminiaturyzowanych włosów i usunięcie stanu zapalnego). Także SABA żel nie wychodzi tak drogo, przecież i tak nie stosowałbyś dużych ilości i codziennie przez wzgląd na możliwość pojawienia się skutków ubocznych.

 

Jeśli chodzi o kurację to mógłbyś jeszcze pomyśleć nad emu oil. Też jest trochę drogi, ale znowu, stosowałbyś małe ilości np. co drugi dzień to wychodziłoby tanio. Ma działanie (trochę słabe) antyzapalne i odżywia skórę.

 

Jeszcze jedna rzecz. Jeśli zaczynasz walkę z łysieniem, tzn. zaczynasz stosowanie tych wszystkich środków naraz, to lepiej nie rzucać się na wszystko od razu, tylko zaczynać od pojedynczych leków. Dzięki temu będziesz ogarniał co na Ciebie działa a co nie. Skuteczna a zarazem stosunkowo mało uciążliwa walka z łysieniem wymaga czasu i cierpliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedz na początek polecę z Avodartem(1 kaps na tydzień) + Zielona herbata-4 kapsy,póżniej obadam czy coś pomaga,nad tym Saba Żelem jeszcze pomyślę,także nad minoxem jeśli wgl Duta zmniejszy/zablokuje wypadanie.

 

Mam pytanie czy są jakieś badanie gdzie zwiększenie dawki Dutasterydu,lub zwiększenieczęstotliwości dawki w tym przypadku 1 kaps 2 x na tydzień,dało większą skuteczność? czy lepiej odpuścić?

Co ile najlepiej stosować i na ile średnio Saba starczy?

Dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wrzucam zdjęcia jak to wygląda

 

Stosuję RU 5 %,Loxon 5% 2 x dziennie,Saba żel z Betha,stosowałem 2 tygodnie codziennie,teraz co 2-3 dni i Biotyna codziennie do tego Cetryzyna.(RU-miesiąc,Saba-ponad miesiąc,biotyna prawie 2 miesiące,Loxon-zaraz miną 2 tygodnie i wydaje mi się,że jest linienie,bo jakby mniej włosów jest niż wcześniej,chociaż ciężko to zauważyć przy krótko ściętych włosach.

Mam zamiar zamienić Loxon na Minoxa Sulphate w KB Solution z wodą 2 x dziennie.

Stosowałem Dutasteryd ponad 5 miesięcy co 5-7 dni nic nie pomógł z Loxonem,który stosowałem z małymi przerwami i żadnej poprawy.

P1040478.thumb.JPG.61a9fd8fef76add56a784f7125ed6e29.JPG

P1040475.thumb.JPG.82667d739ca0890848e0ad77601e35cc.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wrzucam zdjęcia jak to wygląda

 

Stosuję RU 5 %,Loxon 5% 2 x dziennie,Saba żel z Betha,stosowałem 2 tygodnie codziennie,teraz co 2-3 dni i Biotyna codziennie do tego Cetryzyna.(RU-miesiąc,Saba-ponad miesiąc,biotyna prawie 2 miesiące,Loxon-zaraz miną 2 tygodnie i wydaje mi się,że jest linienie,bo jakby mniej włosów jest niż wcześniej,chociaż ciężko to zauważyć przy krótko ściętych włosach.

Mam zamiar zamienić Loxon na Minoxa Sulphate w KB Solution z wodą 2 x dziennie.

Stosowałem Dutasteryd ponad 5 miesięcy co 5-7 dni nic nie pomógł z Loxonem,który stosowałem z małymi przerwami i żadnej poprawy.

 

Kuracja jest solidna, jeśli to nie powstrzyma dalszego postępu to wątpie żeby coś innego mogło pomóc.

 

Z tym że uwazasz się za osobę która dobrze reaguje na minoksidil? Bo jesli nie to wiecej zlego niz dobrego wyjdzie z jego uzytkowania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko powiedzieć czy dobrze reaguje czy nie,skutków ubocznych nie mam,zauważyłem jedynie,że odkąd dodałem Loxon w połączeniu z RU i Saba jakby przód był mniej gęsty,albo mi się wydaje.

Jeszcze zastanawiam się czy zostawić Loxon albo zastąpić go Minoxem Sulphate,wiem,że istnieje ryzyko mocnego linienia i stracę połowę włosów.

 

Na cuda nie liczę ale miło by żebym więcej zdziałał,ale na to trzeba czasu. Ogólnie zależy mi na zagęszczeniu czubka + odzyskaniu gdzieś 50 % z przodu,jeśli kuracja będzie działać.

Zobaczymy co będzie gdzieś za 1.5 miesiąca,możliwe,że coś ruszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Loxon zwieksza objetosc i wizualnie wydaje sie ze wlosy sa gęstsze.Daj sobie czasu na tej kuracji bo stan jest dobry i moze sie jeszcze poprawic duzo.


RU KB Solution 5% 1,2,5ml dziennie ( 21.11.13 ) zaczne w tym tyg spowrotem

Saba Gel Betha 1x dziennie przez miesiac codzien od 10.11.14

Olejek arganowy,olejek rycynowy,sawpalmetto

Szampon z keto 2-3 x w tyg w dni bez saba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...