free web hit counter Skocz do zawartości
Tomek56

Czas regeneracji po przeszczepie włosów

Rekomendowane odpowiedzi

Ile trwa powrót do normalnego funkcjonowania po takim zabiegu? Chodzi o czas, kiedy można normalnie wrócić do pracy.

 

I jak przechodziliście ten okres? JEst to bolesne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powrót do normalności jest dość długi od 3 miesięcy w górę, w zależności od metody FUT czy FUE, jak również jak szybko zniknie zaczerwienienie i zacznie się odrost. Musisz mieć minimum 2 tyg wolnego, czym więcej tym lepiej. Bolesne są tylko iniekcję w głowę, a po FUT niekomfortowe naciągnięcie skóry głowy. Zależy tu również czy masz zamiar zrobić np zagęszczanie korony czy wypełnienie 1/3 łysego przodu. Ja pierwsze 2 stripy to nosiłem czapkę przez 3 miesiące.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale pomijając sprawy wizualne, czy po przeszczepie można wykonywać codzienne obowiązki czyli np. praca biurowa, robienie zakupów itp. bo to chyba w tym nic nie przeszkadza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pierwsze dni (7) po HT najlepiej tylko odpoczywać i pielęgnować grafty. 3-4 dzieć może być również opuchlizna. po FUT nie można dzwigać przez pierwsze 3 miesiące. Do pracy spokojnie można wrócić po 2 tyg, czy to FUT czy FUE. Nie wiem czy najlepszym pomysłem jest chodzić na zakupy od razu po HT. Moim zdaniem 10 dni od HT najlepiej skupić się na odpoczynku i włosach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem FUE 3700gr w czwartek 02/05/2013 w Turcji w niedzielę wieczorem byłem w Polsce (w sobotę i niedzielę miałem lekką opuchliznę), cały tydzień kolejny pracowałem z domu, od kolejnego tygodnia już poszedłem do pracy, na zewnątrz bandana na głowie, wewnątrz bez bandany, nikt nic nie poznał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...