free web hit counter Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Nie znalazłem wątku na tym forum odnośnie tej Adenozyny więc zakładam.

 

Nie ogarniam co to za lek. Może się ktoś bardziej poinformowany wypowie.

 

Mam pytanie - czy można to stosować mając wadę serca?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Adenozyna (ang. adenosine) to substancja występująca naturalnie m.in. w czosnku.

Działa ona też jako stymulator wzrostu włosa, podobnie do minoxidilu. W praktyce stosuje się od 0.75% do nawet 3% stężenia.

Wg mnie jest jednak słabsza od minoxidilu, a obniża ciśnienie i obciąża serce tak jak on. Można to dodać jedynie jako wspomagacz.

Kupić to możesz np tu. Ja jednak z tego zrezygnowałem z uwagi na uboki.

 

Tu masz cały temat z nią związany: http://www.laboratoriumurody.pl/forum/adenozyna-adenosine,t842.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lion bardzo ladnie Ci to przedstawil I wytlumaczyl, Sam stosuje ja jako wspomagacz kuracji, bo niestety nie ma tak dobrze, ze jeden lek potrafil by zalatwic cala sprawe I trzeba kombinowac z kilkoma, zeby nawet udalo sie zatrzymac progres. Co do adenozyny stosuje ja 4 miesiace I jako dodatek do kuracji jestem zadowolony wiec bede kontynuowal, chociaz na poczatku byly uboki to z czasem sie ustatkowalo;-)


Dut 0.5 mg E4D

CB-03-01 2% 1ml ED

Witaminy:Biotyna,Cynk,Żelazo,Wapń,Magnez,D3

Zoxin Med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Tyle, że minoxidil + adenozyna, to potencjalnie większe uboki, niż od każdego z tych leków z osobna.

Oczywiście jak ktoś ma zdrowe serce, to nie ma tematu. Ale u mnie czuć lekki ból w okolicach serca i ogólne osłabienie, gdy to stosuję razem z minoxem. A przechodzi po paru dniach od odstawienia.

 

Poprzestałem więc na minoxidil sulphate (siarczan minoxidilu) 2-3% raz dziennie i więcej nie będę się katował. Sama adenozyna w małym stężeniu, pewnie też by nie zaszkodziła, ale zdecydowałem się na minox.

 

PS.

Przez pierwsze pare lat, też nie miałem problemów z tego typu lekami. Teraz muszę uważać ile i jak często to (leki wpływające na układ krążenia) stosuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem podobnie na poczatku,takie uboki o ktorych wspomniales, ale po kilku dniach sie uspokoilo I tak do dzisiaj jest ok a ze jestem typowym sportowcem I imprezowiczem to taki mix nawet bez minoxa nie jest ciekawy a po 5 latach stosowania jak na razie wszystko jest okay


Dut 0.5 mg E4D

CB-03-01 2% 1ml ED

Witaminy:Biotyna,Cynk,Żelazo,Wapń,Magnez,D3

Zoxin Med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...