free web hit counter Skocz do zawartości
kacper

zabieg FUE/pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

To zależy od chirurga, techniki. Kiedyś w Medical Hair koledze powiedzieli, że pobranie jednego grafta FUE uszkadza 3 sąsiednie i dlatego nie polecają tej metody. Ale było to dawno (jakieś 5 lat temu) i metoda stosowana przez Medical Hair się zmieniła.

W najlepszych klinikach nie ma o czymś takim oczywiście w dzisiejszych czasach mowy.

 

Generalnie pobranie włosów z donoru nie powinno więc uszkadzać włosów rosnących obok, ale czasami może powodować tzw "shock loss" czyli tymczasowe ich wypadanie. Z resztą "shock loss" występuje też czasami w miejscu biorczym, gdzie włosy rosnące obok wszczepianych czasem wypadają na jakiś czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy umijętności chirurga mają wpływ na to jak dużo przeszczepionych włosów wyrośnie w miejscu biorczym czy to wyłącznie zależy od predyspozycji pacjenta ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jak trafisz na partacza to na pewno. Kiedyś nawet wmawiano ludziom, że przeszczepione włosy mogą się "nie przyjąć". W rzeczywistości przy źle przeprowadzonym zabiegu, mieszki nie zawsze potrafiły go przetrwać.

Dziś już w większości dobrych klinik nie ma z tym problemu i survival rate powinien być na tyle wysoki, żeby sobie nie zawracać tym w ogóle głowy (jeśli się oczywiście przestrzega zaleceń przed i po-operacyjnych).

 

Co do predyspozycji, to słabsze włosy (należy pamiętać, że donor też często ulega częściowej miniaturyzacji na skutek łysienia) mogą czasami nie przetrwać zabiegu. Starczy zacytować naszego kolegi, choć trzeba przyznać, że nie jest to typowy przypadek:

 

Po pierwszym zabiegu efekty nie były takie jakich się spodziewałem. Przyczyną była częściowa miniaturyzacja mieszków włosowych, wtedy nawet pomimo sporej ilości graftów 2 czy 3 włosowych część włosów może nie odrosnąć. Mimo wszystko na przodzie wyglądałem już normalnie, bo przed zabiegiem praktycznie nie miałem tam włosów.

 

Obecnie jestem już po drugim zabiegu, opuchnięty i ledwo widzący na oczy. Planowany miałem przeszczep 2500 Strip i 1000 FUE, natomiast w trakcie operacji okazało się, że będę miał przeszczepione 3063 graftów metodą Strip i 597 FUE. Tą ilością pokryty mam środek głowy oraz koronę, a także częściowo dogęszczony przód (w miejscach słabszego odrostu po pierwszym zabiegu). Pobrano mi również krew na zastrzyk PRP, który klinika wykonuje przeciw miniaturyzacji. Operacja trwała 2 dni, tym razem gorzej znosiłem wszelkie znieczulenia i zastrzyki, trudno było utrzymać również stałą pozycję podczas tej wielogodzinnej męczarni. Ze strony BHR był jednak pełen profesjonalizm. Zdjęcia zamieszczę w późniejszym czasie. Pierwszy zabieg dokumentowałem praktycznie co miesiąc, teraz nie będę tak często robił zdjęć, ale wszystko w odpowiednim czasie Wam oczywiście pokażę. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie wątpliwosci są głownie przy ekstrakcji mechanicznej, np dr Koray z Turcji ostrzegał przed tym że prędkosc obrotowa urządzen mechanicznych może uszkadzac grafty , i to również w sensie że np . z graftów 3 włosowych pozostają dwu lub jedno- włosowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to pięknie czyli Memorial trzeba w takim razie postrzegać z lekkim przymrużeniem oka ? Szkoda bo to jedyna alternatywa cenowa dziś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no to pięknie czyli Memorial trzeba w takim razie postrzegać z lekkim przymrużeniem oka ? Szkoda bo to jedyna alternatywa cenowa dziś.

 

Wrzucę cytat ze "Świata Finansjery":

 

"– Czy dobrze zrozumiałem? Zarabiał pan na życie, łamiąc prawo?

(...)

– Zwykle wykorzystywałem chciwość innych, panie Slant. Myślę, że był w tym również element edukacyjny.

– Edukacyjny?

– Tak. Wiele osób się nauczyło, że nikt nie sprzedaje pierścionka z brylantem za dziesiątą część jego wartości."

 

Niestety zazwyczaj jest tak, że jeżeli jakaś cena znacząco odbiega od ceny rynkowej to odbija się to na jakości usługi/towaru.


Jestem reprezentantem Dr. A's HRC, najlepszej na świecie kliniki transplantacji włosów wg #HairSite.com.

http://www.fusehairpolska.blogspot.com

 

Wszelkie opinie wygłaszane na tym profilu są prywatne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no to pięknie czyli Memorial trzeba w takim razie postrzegać z lekkim przymrużeniem oka ? Szkoda bo to jedyna alternatywa cenowa dziś.

 

Wrzucę cytat ze "Świata Finansjery":

 

"– Czy dobrze zrozumiałem? Zarabiał pan na życie, łamiąc prawo?

(...)

– Zwykle wykorzystywałem chciwość innych, panie Slant. Myślę, że był w tym również element edukacyjny.

– Edukacyjny?

– Tak. Wiele osób się nauczyło, że nikt nie sprzedaje pierścionka z brylantem za dziesiątą część jego wartości."

 

Niestety zazwyczaj jest tak, że jeżeli jakaś cena znacząco odbiega od ceny rynkowej to odbija się to na jakości usługi/towaru.

 

Bez sensu te gadki. Co to jest wartość pierścionka z brylantem? Ceny detaliczne ustalało państwo w poprzednim systemie. Pierścionek z brylantem ma taką wartość ile za niego zapłaci kupujący. Ja bym nie zapłacił za taki pierścionek nawet 1/20 jego ceny bo nie noszę takich rzeczy

 

Nawiązując do "wartości" to Kryszak, Granowski i Pazura odwalają chałturę na tzw "eventach", gdzie prowadzi się "warsztaty kulinarne" i wciska ludziom garnki za 15 tys zł No i co? Zupa pomidorowa zrobiona w garnku za 40zł będzie smakowała gorzej?

 

A co - panowie, którzy wyciągają ręcznie grafty w FUE to pieszczą je? mówią do nich?

 

P.S. zaczyna się fajny filozoficzny wątek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszę o cenie rynkowej - czyli średniej cenie oferowanej przez większość podmiotów danego rynku. Garnki za 15 tys. nie są dobrym przykładem - dalece odbiegają od średniej ceny rynkowej (o której mowa), a mówiąc wprost są po prostu szukaniem 'jeleni'. To ile jesteś w stanie dać (jako jednostka) za dane dobro nie ma żadnego znaczenia dla ceny rynkowej - dla przykładu mam taką filozofię, że niezależnie od tego czy mnie stać czy nie nie kupuję drogich aut, bo traktuję to jako wyrzucanie pieniędzy w błoto - czy to znaczy, że np. wartość rynkowa nowej Toyoty Avensis to 1/2 ceny katalogowej, bo ja realnie tyle jestem w stanie ze swojego budżetu przeznaczyć na auto (liczby też przykładowe)?

 

Poza tym mam wrażenie, że mylisz wartość rynkową z 'ceną'.

 

A co - panowie, którzy wyciągają ręcznie grafty w FUE to pieszczą je? mówią do nich?

 

Wejdź na dowolne opiniotwórcze forum (hairsite.com , hairtransplantnetwork.com), przejrzyj efekty, zobaczysz wyraźne różnice w efektach zabiegów różnych chirurgów. Gdyby tej różnicy nie było każdy potencjalny pacjent wybierałby po prostu najtańszą klinikę, a jednak te uważane za lepsze od innych na rynku się utrzymują, jakim cudem?


Jestem reprezentantem Dr. A's HRC, najlepszej na świecie kliniki transplantacji włosów wg #HairSite.com.

http://www.fusehairpolska.blogspot.com

 

Wszelkie opinie wygłaszane na tym profilu są prywatne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Rynek HT jest bardzo specyficzny, bo popyt (realny i zyczeniowy) mocno przerasta podaz. Jeszcze minie duzo czasu zanim topowi chirurdzy straca klientow na uslugi w cenach jakie maja obecnie. A maja z czego schodzic i wciaz ich praca, wiedza i doswiadczenie bedzie godnie wynagradzane. Ale po co maja to robic skoro sa tlumy na takie a nie inne ceny? Pytanie oczywiscie retoryczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lion a jaka jest twoja opinie o mechanicznym fue jakie stosuje Memorial ? Dlaczego donor w takim przypadku jest bardziej wyeksploatowany i czy powodzenie odrostu może być podobne jak przy ręcznym wyjmowaniu graftów ? Przypadek Aleksa pokazuje narazie tyle że dobrze robią linię włośów bo narazie ona najbardziej się odbudowała ale reszta to nie jest do końca jasna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Lion a jaka jest twoja opinie o mechanicznym fue jakie stosuje Memorial ? Dlaczego donor w takim przypadku jest bardziej wyeksploatowany i czy powodzenie odrostu może być podobne jak przy ręcznym wyjmowaniu graftów ? Przypadek Aleksa pokazuje narazie tyle że dobrze robią linię włośów bo narazie ona najbardziej się odbudowała ale reszta to nie jest do końca jasna.

 

Przepraszam, ale muszę się wtrącić

 

Donor jest bardziej wyeksploatowany, ponieważ następuje jego intensywniejsza eksploatacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...