free web hit counter Skocz do zawartości
Gość Lion

Łagodzenie podrażnień skóry: Aloes, olejek Jojoba, Emu Oil

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Witam!

 

Chciałbym poruszyć temat łagodzenia podrażnień i suchości skóry, z czym wielu się zmaga. Szczególnie jak stosuje się obficie wcierki bazujące na alkoholu i/lub glikolu propylenowym (PPG).

 

Jednymi ze sposobów zaradzenia temu są np.: zmiana bazy (np. zmiana PPG/Propylene Glycol na DMI/Dimethyl Isosorbide), czy rezygnacja z tabletek rozpuszczanych we wcierkach (które zawierają wypełniacze) i zastąpienie ich czystymi substancjami.

Inny sposób to stosowanie od czasu do czasu substancji, które sprzyjają gojeniu się skóry. Takimi substancjami są:

 

Aloes - łagodzi podrażnienia, sprzyjania gojeniu się zaczerwienień i nawilża skórę. Nie jest przy tym tłusty, więc można go stosować nawet w dzień. Warto zaopatrywać się w produkty z certyfikatem IASC (International Aloe Science Council). Sam stosowałem ten tutaj, ale jest wiele innych źródeł

 

Olejek Jojoba - zapobiega wysuszaniu i pękaniu skóry. Niestety jest tłusty, więc nie nadaje się do stosowania przed wyjściem. Jest tani i łatwo dostępny - np tutaj

 

Emu Oil (olej z Emu) - mój absolutny faworyt. Jego zdolności regeneracyjne skóry mnie po prostu zdumiewają i to nie tylko na głowie, ale wszędzie tam gdzie jest wysuszona, popękana skóra (np dłonie). Posiada on ponadto działanie lekko przeciwzapalne i sprzyja wchłanianiu się substancji czynnych, stąd czasem stosowany jest jako baza do wcierek lub jako dodatek bazy do wcierek.

BTW: Jako jedyny, poza sterydami, łagodzi także np objawy łuszczycy.

 

Osobiście stosuję teraz Emu Oil m.in. na niewielkie zaczerwienienia, które zostały mi jeszcze po przeszczepie włosów. Uważam, że każdemu się on w tym celu przyda po zakończeniu gojenia (tj po 10-14 dniach od zabiegu), zarówno na miejsce biorcze jak i dawcze. Trochę mnie nawet dziwi, że tego nie polecają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może trochę nie w temacie,ale nie mogę znalezc ,w jakiej temp.przechowuje się emu oil?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
a jak z olejkami? np coś takiego:

 

http://allegro.pl/olejek-zapachowy-aloe ... 30180.html

 

A skąd mam wiedzieć co to wogóle jest ?

 

Co do Aloesu i Emu to są one szeroko i od dawna stosowane na forach na całym świecie, a ich działanie jest potwierdzone przez licznych użytkowników (sam stosowałem, nawet chirurdzy polecają). Jojoba rzadziej, ale też ma pozytywne opinie i raczej nie zawiera chemicznych dodatków, sam się też nie utlenia/nie psuje.

 

Co do reszty to nie wiem. Może to coś dobrego, a może ma właściwości oleju hmm.... stołowego + perfum i tylko natłuszcza Eksperymentuj we własnym zakresie i zdaj relację.

 

Może trochę nie w temacie,ale nie mogę znalezc ,w jakiej temp.przechowuje się emu oil?

 

Ja trzymam po prostu w lodówce jak wszystko. Na 30 minut przed użyciem, zaś wyjmuję, bo inaczej jest zastygnięty i nie nadaje się za bardzo do użycia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy mozna kupic gdzies na polskiej stronie internetowej albo gdzies w aptece Emu Oil ? bardzo by mi sie przydał na tą chwile bo mam problem ze skora na glowie pozdrawiam


RU KB Solution 5% 1,2,5ml dziennie ( 21.11.13 ) zaczne w tym tyg spowrotem

Saba Gel Betha 1x dziennie przez miesiac codzien od 10.11.14

Olejek arganowy,olejek rycynowy,sawpalmetto

Szampon z keto 2-3 x w tyg w dni bez saba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Kiedyś była strona emuoil.pl i tam kupowałem. Strona jednak długo nie zaistniała po jej pojawieniu się i w końcu zniknęła. A ja nie mogłem tego już wogóle kupić w Polsce (wyłącznie w sklepach zagranicznych), więc nie kupowałem wcale.

Teraz braliśmy z zamówienia grupowego z zagranicy.

 

Natomiast czy można to teraz kupić w Polsce w detalu, to nie mam pojęcia. Poszukaj, ale nie zdziwię się jak będzie z tym problem, bo u nas z dobrymi produktami zawsze był problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy mozna kupic gdzies na polskiej stronie internetowej albo gdzies w aptece Emu Oil ? bardzo by mi sie przydał na tą chwile bo mam problem ze skora na glowie pozdrawiam

 

nie kupisz w polsce, w europie bardzo drogo. Jedynie z USA jest sens sciagac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cos widzialem w jakiejs aptece internetowej 59 ml emu 94 zł . . . a cos podobnego w dzialaniu do emu co moge kupic ? zeby bylo rownie dobre moze nie tak samo ale tez dzialao w tym samym kierunku ?


RU KB Solution 5% 1,2,5ml dziennie ( 21.11.13 ) zaczne w tym tyg spowrotem

Saba Gel Betha 1x dziennie przez miesiac codzien od 10.11.14

Olejek arganowy,olejek rycynowy,sawpalmetto

Szampon z keto 2-3 x w tyg w dni bez saba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
cos widzialem w jakiejs aptece internetowej 59 ml emu 94 zł . . . a cos podobnego w dzialaniu do emu co moge kupic ? zeby bylo rownie dobre moze nie tak samo ale tez dzialao w tym samym kierunku ?

 

Kolego pisałem z marekl91 i z tego co mi odpisał to jeżeli zbiorę odpowiednią liczbę osób chętnych to zorganizuje zamówienie także zapraszam zainteresowanych ponieważ odgrzewam kotleta

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

okej to jest nas juz czterech dopisuj sie i jest juz 5


RU KB Solution 5% 1,2,5ml dziennie ( 21.11.13 ) zaczne w tym tyg spowrotem

Saba Gel Betha 1x dziennie przez miesiac codzien od 10.11.14

Olejek arganowy,olejek rycynowy,sawpalmetto

Szampon z keto 2-3 x w tyg w dni bez saba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...