free web hit counter Skocz do zawartości
malkolm109

Stosowanie Ru58841, a tarczyca.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam ważne pytanie, czy stosowanie RU mogło wpłynąć jakoś negatywnie na tarczycę ? Wychodzi na to, że mam chorobę hashimoto i wolałbym się nie chwalić lekarzowi, że stosuję nielegalne substancje.

 

Czy finasteryd też wpływa jakoś na tarczycę ? moje problemy ze zdrowiem, właściwie zaczęły się od niego, lecz hashimoto z czasem postępuje, więc nie wiem czy to wina czasu, czy może jednak finasterydu/ru. Czy w ogóle moje łysienie to może być wina tarczycy ?

 

http://gyazo.com/47b2503cf9d922068ae7206ff93201d3 <-- moje wyniki badań, bardzo wysokie anty TG

 

Od 3 tygodni jem 1600kcal, przy wadze 80kg i z obwodów nie spadł nawet 1cm, waga też stoi w miejscu. Testosteron zawsze miałem niski, w wieku 17 lat wynosił koło 14, o dziwo spadł, choć do 25życia powinien rosnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na to wpadłeś, że masz tą chorobę? Tzn, co skłoniło Ciebie do badań?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czułem, że jest coś nie tak z moim metabolizmem, zrobiłem 15kg niezłej masy mięśniowej przy 3000kcal, potem na redukcji zszedłem do 2200 i masa dalej rośnie, to potem do 1600kcal i po 3 tygodniach, w obwodach nie spadło nawet 0,5cm, stwierdziłem, że coś musi być nie tak, poczytałem, parę innych objawów też się zgadzało, poszedłem na badanie (prywatnie) i wuala. Choć choroba przejebana i nieuleczalna, no ale cóż, może doktor jakieś hormony przepisze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja odwrócę pytanie - jakie badania warto zrobić przy stosowaniu naszych kuracji minox/saba/ru/fin etc... ? Da radę coś w ramach NFZ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak odpowiednią bajeczkę wymyślisz, to wszystko w ramach NFZ sprawdzisz, tylko trochę to potrwa, zanim do endokrynologa na nfz sie dostaniesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg google, RU58841 nie wpływa na tarczyce (albo nikt tego nie opisał na publicznych stronach)

https://www.google.pl/search?client=ope ... %2Bthyroid

 

Co do finasteryda sytuacja chyba nie jest taka pewna:

https://www.google.pl/search?client=ope ... %2Bthyroid

 

 

Witam, mam ważne pytanie, czy stosowanie RU mogło wpłynąć jakoś negatywnie na tarczycę ? Wychodzi na to, że mam chorobę hashimoto i wolałbym się nie chwalić lekarzowi, że stosuję nielegalne substancje.

Ja bym mu nic nie mówił.

Po prostu zdjął bym RU na okres 1-2 tygodni i zbadał hormony prywatnie.

Niestety przypłacisz to lekką regresją na głowie, ale w dłuższej perspektywie Ci się to opłąca (jeśli RU ci roz*** sys. hormonalny - to sie o tym dowiesz).

 

 

Od 3 tygodni jem 1600kcal, przy wadze 80kg i z obwodów nie spadł nawet 1cm, waga też stoi w miejscu. Testosteron zawsze miałem niski, w wieku 17 lat wynosił koło 14, o dziwo spadł, choć do 25życia powinien rosnąć.

A jak z poziomiem estrogenu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poziom estrogenu w normie po środku (28, gdy norma do 55).

 

Podejrzewam, że problemy z tarczycą mogłem mieć zanim uświadomiłem sobie, że mam problem z włosami. A jeśli już, to myślę, że to raczej sprawka fina, chyba, że Ru podtrzymuje negatywne skutki jakie wywołał fin.

 

U mnie w rodzinie dużo osób ma hashimoto. Czy jest to możliwe, że jeśli to wina RU, i odpuszczę Ru to problem sam się rozwiąże ? czy na to już za późno ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że problemy z tarczycą mogłem mieć zanim uświadomiłem sobie, że mam problem z włosami. A jeśli już, to myślę, że to raczej sprawka fina, chyba, że Ru podtrzymuje negatywne skutki jakie wywołał fin.

 

U mnie w rodzinie dużo osób ma hashimoto. Czy jest to możliwe, że jeśli to wina RU, i odpuszczę Ru to problem sam się rozwiąże ? czy na to już za późno ?

 

No cóż... dziedziczenie, niektórzy dziedziczą pałac... ja odziedziczyłem wadę wzroku.

 

U ciebie malkolm109 stawiał bym po prostu na geny, RU to raczej nie ma pierwszoplanowej roli.

 

że jeśli to wina RU, i odpuszczę Ru to problem sam się rozwiąże ? czy na to już za późno ?

Myśle że to pytanie do endokrynologa. W sensie powinien Ci powiedzieć czy jest możliwa regeneracja na obecnym etapie itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Endokrynolog na pewno nie będzie wiedział, co to jest RU, a jak będzie wiedział, to mnie skarci, że stosowałem takie substancje na własne ryzyko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

malkolm, jak możesz to podaj nazwy badań, które robiłeś na tarczyce, bo też chce sprawdzić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podstawowe na tarczycę to TSH, fts3 i ft4. Lepiej zrób prywatnie, 25 zl za kazdy hormon ale nastepnego dnia masz wyniki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oprócz TSH, FT3 i FT4 zbadaj też anty TG i anty TP0, które mogą wykazać, że masz chorobę autoimmunologiczną, która niszczy Ci tarczycę, nawet gry masz TSH w normie. Lekarze często to pomijają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...