free web hit counter Skocz do zawartości
Gość kaw

getFUE, listopad 2014, 4000 graftów FUE

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Witam,

 

w listopadzie zdecydowałem się na przeszczep włosów w Turcji w GetFue (ze względu na kasę i dwa dobrze udokumentowane zabiegi na forum - Grisha, Alexy). Nie będę opisywał szczegółów, ponieważ wielokrotnie zostało to już zrobione na tym forum. Postaram się opisać najważniejsze według mnie sytuacje/wydarzenia. Tak więc, tydzień przed i w trakcie lotu byłem przeziębiony i brałem Paracetamol. W klinice uspokajali mnie, że nie ma to znaczenia i zabieg odbędzie się. Po przylocie do Antalyi miał na mnie czekać transport do hotelu opłaconego przez klinikę. Niestety nikogo nie było i sam musiałem pojechać do hotelu. Później zadzwonił do mnie konsultant i umówiliśmy się na drugi dzień na 7:00, że taksówkarz zabierze mnie do kliniki (kilka pokoi wynajętych w szpitalu miejskim). Tym razem przyjechał. Na samym początku miałem pobraną krew, a później konsultację z lekarzem i chirurgiem. Chirurg nie był specjalnie zadowolony, że "zażyczyłem" sobie 4000 graftów, ale powiedział że spróbują. Dodam, że na konsultacjach w MH i BHR w Polsce stwierdzono, że mój donor jest na 2500-3000 graftów (tył 80 gr/cm2; boki 70 gr/cm2). Dla mnie głównym "problemem" był i jest łysiejący czubek głowy zwłaszcza korona.

 

Sam zabieg trwał ok 10h z przerwą na obiad. W tym czasie przeszczepiono mi:

 

I: 1400

II: 2150

III: 450

 

Na drugi dzień z kliniki przewieziono mnie do hotelu za który musiałem już zapłacić (chociaż umawialiśmy się na 3 noclegi). Po zabiegu zostałem w Turcji jeszcze 2 tygodnie, nie chciałem podróżować z oskalpowaną głową. Chociaż na lotnisku w Stambule widziałem nie jednego po STRIPie lub FUE.

 

Podsumowanie:

1. Donor został mocno przeorany, ale tego się spodziewałem i nie mam pretensji. Gorzej z rezultatem. Chyba oczekiwałem czegoś więcej.Teraz chyba bym się tego nie podjął, za bardzo wyłysiałem i mam za słaby donor, który został po zabiegu wyeksploatowany.

2. Klinika jest w pełni profesjonalna, trzymają się procedur. Widać, że mocno nastawiona jest na ilość pacjentów i funkcjonuje jak fabryka.

2. Turcja nie zachwyciła mnie i raczej już się tam nie wybiorę. Bezpieczny kraj, ale na wszystkim chcą cię przekręcić.

 

Aktualnie:

od grudnia przyjmuję codziennie Nezyr 1mg + Biotebal 5 mg

 

Plany:

zastanawiam się nad mikropigmentacją przy długości włosów 1,5 mm, przeszczep odpada z uwagi na donor i słabe owłosienie (BHT).

 

Wszyscy Ci co boją się, że nie znają języka chciałbym napisać, że mój angielski jest na poziomie podstawowym, ale jakoś dałem radę a byłem sam. Pierwszych polaków usłyszałem dopiero w Stambule.

przed.JPG.2896a3f6bbc228f1477ac7c0fc50c0da.JPG

przed2.JPG.ecf3fc797dbf97f000c4e17c2bb08844.JPG

zabieg.thumb.jpg.876714ea068179baa72216eac92df3a7.jpg

1115018389_nadrugidziepozabiegu.thumb.jpg.9521c043e316b0f2540cf41f81829dd4.jpg

1510582017_5dnipozabiegu.thumb.jpg.2037f5437981e8e1d5e118c80dcd4788.jpg

dzisiaj.thumb.jpg.377b5b89e38a48d2f6c5b4defc5f0bdd.jpg

dzisiaj2.thumb.JPG.d0bdc4e391d10775d6556376cac54e0c.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje. Dla mnie to świetny rezultat.


1x Finasteryd, Vitamina B comlex, cynk organiczny, Nizoral

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gratulacje. Dla mnie to świetny rezultat.

 

 

A czy kolega oglądał zdjęcia przedzabiegowe , czy tylko zdjęcia po zabiegu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na podstawie zdj uwazam ze jak na punch mechaniczny i 4 tys graftow to donor wyglada ok, co do ostatecznej opinni jesli chodzi o odrost podzielam zdanie Sugaar'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie zrobiłeś błąd bo w tej samej cenie masz zabieg u Demirsoya. Zapodaj fotki ze stanu obecnego czyli pół roku po zabiegu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak dla mnie zrobiłeś błąd bo w tej samej cenie masz zabieg u Demirsoya. Zapodaj fotki ze stanu obecnego czyli pół roku po zabiegu.

-no przecież zapodał. Pozatym, zabieg u Demirsoya nie jest z definicji lepszy tylko dlatego że jest u Demirsoya. Oceniamy efekt a nie chirurga.

Donor został mocno przeorany, ale tego się spodziewałem i nie mam pretensji. Gorzej z rezultatem. Chyba oczekiwałem czegoś więcej.Teraz chyba bym się tego nie podjął, za bardzo wyłysiałem i mam za słaby donor, który został po zabiegu wyeksploatowany.

Czego oczekiwałeś?

 

Fryzury Ci nie zepsuli. Fajnie by było jakbyś zapodał fotki jesli masz z troche dłuższymi włosami - przed i po zabiegu. Pozatym na ostateczna ocenę jest jeszcze za wcześnie..

btw:

Ile Cię całość kosztowała?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Gratulacje. Dla mnie to świetny rezultat.

 

Dzięki, ale widziałem lepsze rezultaty Tragedii nie ma, ale efektu raczej też nie. Dobrze, że nie jestem oszpecony

 

Ile Cię całość kosztowała?

 

3000 EUR zabieg + 1800 zł bilety + 1300 zł hotel + ok 2000 zł (pobyt na miejscu 2 tyg) = ok 18 tyś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ok 18 tyś

czyli za 4k/16tys zł. Jesli te grafy nie są wszczepione w złym kierunku (a ze zdjęc nie widać żeby tak było) oraz jest odbry odrost (to się jeszcze okaże) to był to dobry interes. No ale zależy kto w co celuje .

Efektu wow nie będzie bo jest on "rozmyty" na lata z racji tego, że 4k zostały rozsiane na cały obszar.

 

Fajnie by było gdyby klinika podawała procentowy wskaźnik odrostu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czekan ja widze tylko linię zrobioną środek jaki był taki jest. W Getfue marnują grafty co widać było zarówno u Grishy , jak i u tego pierwszego geniusza. Jak się tak napaliłeś to leć do getfue i sam się przekonasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Jak się tak napaliłeś to leć do getfue i sam się przekonasz.

 

Specjalnie umieściłem ten opis, żeby każdy miał możliwość obejrzenia rezultatu i podjęcia decyzji. Nie ma sensu nikogo do niczego namawiać lub też tak jak Ty zniechęcać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4000 tys graftów na tak rozległe łysienie to nie jest dużo, ale powinno poprawić gęstość do czasu jak wypadną twoje natywne włosy i wtedy już to nie będzie dobrze to wyglądać.Po drugie nie masz już donoru ani BHT. Czy BHR i MH zakwalfikowało ciebie do HT? Jestem bardzo ciekawy jak to będzie wyglądało w połączeniu z mikropigmentacją. Dzięki za zdjęcia, relację i trzymam kciuki za ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem efekt wyglada super,mam nadzieje ze u kolegi zatrzymalo sie łysienie ! i nie bd juz tracil wlosow bo masz teraz ich sporo

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Czy BHR i MH zakwalfikowało ciebie do HT?

 

Zakwalifikowali, ale tylko na 2500-3000 graftów. Jednak w BHR dr Bisanga powiedział, żebym sobie darował, bo nie będzie super efektu, a ostrzyżony na 1,5 mm wyglądam ok i szkoda kasy

 

trzymam kciuki za ciebie.
moim zdaniem efekt wyglada super

 

Wielkie dzięki

 

mam nadzieje ze u kolegi zatrzymalo sie łysienie !

 

Przez ostatnie 2 lata nie zauważyłem agresywnego łysienia, ale dla pewności zacząłem brać Finasteryd 1 mg. Jak na razie nie mam uboków, ale zamierzam go brać tylko do czasu zrobienia mikropigmentacji czyli ok 1-1,5 roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma kolega więcej zdjeć przed i po ?

Fajnei jakbyś miał zdjęcia przed ale dłuższe wlosy zdjecie zrobione z góry

 

 

Po wakacjach okres wrzesien/listopad chciałbym zrobić 2000 graftów bo będę miał 8-9tys i sie zastanawiam nad Turcja a Węgry

 

 

Aaa i wyjasnij mi:

 

I: 1400

II: 2150

III: 450

 

 

1 to korona ?

2 to srodek?

3 to zakola ?

 

czy jak ?

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Aaa i wyjasnij mi:

 

I: 1400

II: 2150

III: 450

 

 

1 to korona ?

2 to srodek?

3 to zakola ?

 

czy jak ?

 

pozdrawiam

 

Ilość graftów jedno, dwu i trzy włosowych.


Fin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1,76 włosa na graft to mało (7040 włosów), z reguły przeszczepia się 2,2 włosa na graft, czyli miałbyś taki sam efekt przy przeszczepie 3200 graftów a 2700 to się z reguły wszczepia na zakola.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

update - minęło prawie 11 miesięcy

 

Teraz z perspektywy doświadczenia widzę, że za późno wziąłem się za walkę z łysieniem i doprowadziłem do zbyt dużych ubytków, żeby po przeszczepie mieć zadowalające mnie efekty. Według mnie przeszczepione włosy w większości już odrosły - ok 80-90%. Jednak mam zbyt duży obszar łysienia, żeby było to mocno zauważalne.

 

Zakończyłem branie Fina i innych suplementów, ponieważ czekam do następnego roku na mikropigmentację (przy długości włosów 1-1,5 mm). Mam nadzieję, że w połączeniu z włosami da ona w miarę naturalny efekt i nie będzie widać prześwitów.

 

Myślałem, że po finie nie mam zbyt dużych uboków, ale po ostawieniu (po tygodniu) zobaczyłem różnicę - nie miałem problemów rano z wstaniem. Wcześniej bardzo spać mi się chciało. Chociaż jeżeli efekty brania byłyby pozytywne (zagęszczenie korony), to uboki nie byłyby dla mnie przeszkodą w jego zażywaniu.

1443258565565.JPG.2a77e0fcb48fd7e36b1c07b73ac14f41.JPG

1443279968105.JPG.89e1c8b5579798e2783e64f705626316.JPG

IMG_20150926_110928.thumb.JPG.6bbec259c405cea049ffbba537c34c25.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest koszulka, to kombinezon przywdziewany wyłącznie w celach prezentacyjnych.

A jak idziesz do sklepu to wypominasz - a pani ciągle w tym samym fartuchu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Poniżej zdjęcia po mikropigmentacji (3 sesje - ostatnia pod koniec grudnia 2015)

 

Nie jestem na żadnej kuracji, nie biorę również żadnych suplementów.

 

Z efektów jestem zadowolony. Jak się nie ma czego się chce, to trzeba lubić co się ma

 

Podsumowanie mojej "walki" z łysieniem:

 

Dutasteryd lub Finasteryd - słabe efekty, jedynie zauważyłem, że włosy były "grubsze". Zbyt późno zacząłem leczenie i dlatego nie widziałem większych efektów. Powinienem zacząć brać te leki w momencie zauważenia łysienia, czyli mając ok 22-24 lat

 

Minoksydyl - z uwagi na nadciśnienie, nie mogłem go długo stosować - duże i szybkie skoki tętna. Po braniu Lonitenu ( minoks wew) nie zauważyłem żadnych rezultatów.

 

Przeszczep - zbyt duży miałem obszar do pokrycia + słaby donor (70-80 cm2), dlatego brak rewelacyjnych efektów. Nie polecam jak ktoś ma jasne włosy + słaby/średni donor (poniżej 90) + koronę i górę - wg mnie nie będzie zadowalających efektów.

 

Suplementy - brałem biotynę, cynk, msm, pokrzywę, saw palmetto, wierzbownice - brak jakichkolwiek efektów, z wyjątkiem saw palmetto po którym przytyłem (miałem zwiększony apetyt).

 

Mikrowłókna - używałem nanogenu i innych zamienników. Na początku jak miałem "więcej" włosów to było rewelacyjne rozwiązanie. Z czasem efekt był coraz gorszy i w efekcie wyglądało jakbym miał brudny, osmolony czubek głowy. Dużym minusem jest również uzależnienie od tego - używałem codziennie i bez tego nie wychodziłem z domu.

 

Trycholog - wydane od groma kasy, zero efektów. Moja rada, to unikać ich jak ognia (to są akwizytorzy) - zwłaszcza panią na Czerniakowskiej (o ile jeszcze nikt jej nie pogonił).

 

System włosów - mocno się zastanawiałem. Zrezygnowałem jak zobaczyłem na żywo u kolesi jak to wygląda (w klinice na konsultacji).

 

Kosmetyki, szampony - jedynie napiszę, że używam Zoxin Med z uwagi na to, że "zabija" drożdżaki. O reszcie szkoda pisać.

 

Plany na przyszłość: może poproszę w styczniu o 4 sesję mikropigmentacji + uzupełnianie/odnawianie w kolejnych latach

DSC_0260.thumb.JPG.6e5a9b060cc9ea1d354df89652f157c3.JPG

DSC_0263.thumb.JPG.ff8a91cf9012ea6ad69e75bfbc2b1cce.JPG

DSC_0264.thumb.JPG.52f4af09731230dd36f6654e8ff381c8.JPG

DSC_0265.thumb.JPG.d7edc7fa695253672cbb5ac0fc20fbc2.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to teraz rzondzisz

Ile zabuliłeś za tatoo i gdzie robiłeś ?

Jedyny minus to częste obcinanie włosów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...