free web hit counter Skocz do zawartości
nord

Obcinanie włosów po przeszczepie

Rekomendowane odpowiedzi

Czy można obcinać włosy maszynką 16 dni po przeszczepie ? Czy jest ryzyko że maszynka może pociągnąć wszczepione włosy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sądze by to ci groziło, ale ... daj se jeszcze tydzień, az wszystko przeszczepione wypadnie.


1547 FUT - Styczeń 2011 - Medical Hair - dr Pietruszko
2930 FUT - Maj 2012 - BHR - dr Bisanga
1645 FUE, 356 BHT - Luty 2013 - BHR - dr Bevin
1237 FUE, 1350 BHT - Maj 2014 - BHR - dr Bisanga
1000 FUE, 370 BHT - Styczeń 2022 - BHR - dr. Bisanga / dr. Kovas
---

8359 graftów (FUE/FUT) + 2076 BHT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Wydaje mi się, że maszynką najlepiej golnąć się w samej klinice (np tuż przed zabiegiem lub po). Ja przynajmniej tak robiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorry za odkopywanie starych wątków, ale mam istotne pytanie.

Jak to właściwie jest ze strzyżeniem maszynką elektryczną po zabiegu? Wiadome, że włosy odrastają i chciało by się je w pewnych miejscach skrócić, najlepiej maszynką elektryczną. Skoro włosy i tak wypadają po ok 3 tyg po zabiegu, to dlaczego niektóre kliniki zalecają nie strzyc włosów maszynką elektryczną przez pierwsze miesiące?

cyt. "The recipient area can be cutted after 3 weeks only with a scissor.3 months it is forbidden to use a machine".

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo moglbys uszkodzic przeszczepione grafty przyciskajac maszynke do skory. jak bedziesz machal w powietrzu to problemu niema

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sorry za odkopywanie starych wątków, ale mam istotne pytanie.

Jak to właściwie jest ze strzyżeniem maszynką elektryczną po zabiegu? Wiadome, że włosy odrastają i chciało by się je w pewnych miejscach skrócić, najlepiej maszynką elektryczną. Skoro włosy i tak wypadają po ok 3 tyg po zabiegu, to dlaczego niektóre kliniki zalecają nie strzyc włosów maszynką elektryczną przez pierwsze miesiące?

cyt. "The recipient area can be cutted after 3 weeks only with a scissor.3 months it is forbidden to use a machine".

 

pzdr

 

Nie masz za co przepraszac, wrecz przeciwnie, brawo za to, ze odnalazles stary temat i zapytales tam gdzie potrzeba ,zamiast jak robi wiekszosc zaklada nowy lub pyta w niedpowiednim:)


Dut 0.5 mg E4D

CB-03-01 2% 1ml ED

Witaminy:Biotyna,Cynk,Żelazo,Wapń,Magnez,D3

Zoxin Med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bo moglbys uszkodzic przeszczepione grafty przyciskajac maszynke do skory. jak bedziesz machal w powietrzu to problemu niema

 

Okey, ale naciskając maszynką (plastikową nasadką) na skórę przy goleniu głowy nie robię tego z mocną siłą tzn. na pewno nie jest to dużo mocniejszy nacisk na skórę głowy niż przy myciu głowy i masowaniu palcami Mam nadzieję, że wiesz o co mi chodzi. Dlatego cały czas nie rozumiem tej idei zabraniania strzyżenia maszynką. Rozumiem, że mógł bym wciągnąć przeszczepiony graft, i wtedy to jasne czemu nie można, ale mając na myśli okres 3/4 tyg po przeszczepie, gdy już wszystko wypadło nie podoba mi się ten argument

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bo moglbys uszkodzic przeszczepione grafty przyciskajac maszynke do skory. jak bedziesz machal w powietrzu to problemu niema

 

Okey, ale naciskając maszynką (plastikową nasadką) na skórę przy goleniu głowy nie robię tego z mocną siłą tzn. na pewno nie jest to dużo mocniejszy nacisk na skórę głowy niż przy myciu głowy i masowaniu palcami Mam nadzieję, że wiesz o co mi chodzi. Dlatego cały czas nie rozumiem tej idei zabraniania strzyżenia maszynką. Rozumiem, że mógł bym wciągnąć przeszczepiony graft, i wtedy to jasne czemu nie można, ale mając na myśli okres 3/4 tyg po przeszczepie, gdy już wszystko wypadło nie podoba mi się ten argument

 

pzdr

 

Trzeba się pilnować zaleceń pozabiegowych. Skoro klinika czegoś od pacjenta wymaga to chyba nie bez powodu.

Jeśli chcesz znać szczegóły zaleceń to najlepiej wysłać e-mail bezpośrednio do kliniki .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze trzeba zaznaczyć jedno, w niektórych krajach jeśli kupisz np. mydło w płynie do mycia twarzy i nie jest na nim napisane że nie nadaje się do spożycia to gdy ktoś go zje a potem zacznie puszczać bańki każdym otworem, to może podać producenta o wielkie odszkodowanie, że nie zamieścił na opakowaniu informacji żeby nie jeść tego mydła:)

 

Dlatego często zdarza się, że w instrukcjach są rzeczy tak abstrakcyjne, że tylko debil by mógł zrobić to czego nie należy - niestety na świecie tacy się zdarzają.

 

Strzyżenie maszynką nie zaszkodzi włosom w żaden sposób ale już strzyżenie tępą maszynką nie utnie ich tylko powyrywa i tu zaczynają się schody, stan zapalny, podrażnione mieszki włosowe, dodatkowy stres. Nikt nie napisze Ci w zaleceniach zakaz używania do golenia tępych maszynek bo doskonale wie, że ludzie będę potem kręcić.

 

Takie zalecenia znajdziesz w klinikach gdzie podobne przypadki miały miejsce, dlatego dmuchają na zimne:)

 

Sam bym nie ryzykował maszynki bo maszynki zaciągają w zależności od kąta ustawienia, obrotów, naładowania baterii, no i oczywiście ostrości.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Niektórzy mają dylemat czy obcinać włosy maszynką w pierwszych dniach czy tygodniach po zabiegu. Wydaje mi się ze te przeszczepione włosy, które jeszcze nie zdążyły wypaść lepiej by było zostawić w spokoju. Może im nie zaszkodzi ale dla pewności bym nie tykał

U mnie z kolei mija 2 miesiąc od zabiegu, wszystko co miało wypaść już naturalnie wypadło a reszta rośnie w nieładzie i myślę, że 2 miesiące to chyba już bezpieczny termin do skrócenia maszynką na długość 0,5-1 cm? Co sądzicie?


40 lat

4 zabiegi HT

Łącznie przeszczepione już 11235 graftów.

Zoxin Med, Babydream Shampoo

Biotyna

Zielona herbata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślę, że tak tylko odkaź czymś maszynkę jakimś spirytusem żeby żadne zakażenie przypadkiem się nie zrobiło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...