free web hit counter Skocz do zawartości
pawelp

GHO i multiplikacja

Rekomendowane odpowiedzi

Co sądzicie o tym? Chwyt marketingowy? Swoją drogą to klinika która daje gwarancję na piśmie jeśli chodzi o odrost włosów.

Cóż jeśli byłaby to prawda (multiplikacja) to możliwości skalpa znacząco by się zwiększyły.

http://www.hairsite.com/hair-loss/board ... -DESC.html - tutaj ciekawy wątek.

 

O proszę, szybko przekazałeś to co napisałem na lysienie.info 2 godziny temu.

 

W gwoli ścisłosci - dr GHO nie daje gwarancji, robi to dr Hajduk (jak oni to weryfikują, nie mam pojęcia). A sam link nie jest do dyskusji o metodzie GHO - jednak jest tam ważna wypowiedź dr. Cole o tejże metodzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

O proszę, szybko przekazałeś to co napisałem na lysienie.info 2 godziny temu.

 

Nie wszyscy czytają tamto forum, a jednak tutaj może być więcej merytorycznej dyskusji (bez wyzwisk )

 

Jeśli to prawda i faktycznie to będzie działało to by było super

 

Ja tam po cichu wierzę, skoro samą metodę chce sprzedawać za 50 000, to coś w tym musi być, w innym przypadku (gdyby nie działało, i to tylko chwyt marketingowy) powiedziałby że to tajemnica i nikomu jej nie ujawni, po co robić z siebie idiotę za tak niską cenę i niszczyć reputacje.

 

Gdybym stworzył lek-scam, to sprzedawałbym go, ale nikomu nie powiedział receptury, bo po co ktoś ma wiedzieć że to woda,mąka i cukier, w końcu to ściema, gdyby się ktoś dowiedział, ktoś z autorytetów + dorzucił wyniki laboratoryjne, jedne, drugie, straciłbym klientów i reputacje. Gdy jednak mam recepturę, złapie to jeden czy dwóch czołowych lekarzy, ja będę wynalazcą, dodatkowo zarobię, a i masa osób przyjdzie do mnie dzięki temu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Co sądzicie o tym? Chwyt marketingowy? Swoją drogą to klinika która daje gwarancję na piśmie jeśli chodzi o odrost włosów.

 

Sądzę, że z samą metoda jest coś na rzeczy, tylko, że klinika w Pradze nie jest najlepszym wykonawcą. Prawdę mówiąc to co widziałem z efektów pracy tej kliniki, nie odstaje ani precyzją, ani gęstością, od prac polskich klinik, które jak wiadomo nie są imponujące.

Pragnę też zauważyć, że niska precyzja sama w sobie ogranicza maksymalną możliwą do uzyskania gęstość.

Bo nawet jeśli ponowimy zabiegi (w celu zagęszczenia), a mamy nieprecyzyjne narzędzia, to w pewnym momencie osiągniemy szczyt możliwości, ponad który nie będziemy mogli dogęszczać włosów, bez uszkodzenia już rosnących.

Taką sytuację miałem przy zabiegach w Polsce (u niesławnego dr. Kolasińskiego), który pomimo 2-ch zabiegów dogęszczających, wciąż nie był mi wstanie zapewnić zadowalającej gęstości. Natomiast dr. Bisanga (z BHR Clinic) zrobił to już za pierwszym razem. Ale precyzja w BHR była już na pierwszy rzut oka o niebo lepsza - wyraźnie mniejsze strupki po zabiegu, równiutko i gęsto osadzone grafty. Zupełnie inna bajka.

 

Poza tym, dr Gho opracował i preferuje nowszą metodę - HST (Hair Stem Cell Transplant) i na obecną chwilę nie współpracuje już z kliniką w Pradze.

HST robią w klinice w Holandii i gdybym stawiał na multiplikację, to bym się tym zainteresował.

 

A co do gwarancji GHO Clinic Praha, to cocos ze starego forum miał tam zabieg i pisał:

 

:) GHO gwarantuje odrost w miejscu biorczym (co ciekawe, dając to na piśmie stanowi wyjątek). Multiplikacja ma powielać włoski w miejscu dawczym i tu już żadnych gwarancji nie ma.

 

A co do wypowiedzi dr Cole'a z linku pawelp, to najistotniejsze są dwie:

 

...

The Acell approach is a little different than what Dr. Gho is doing. Dr. Gho is purposely bisecting follicles. i'm not as big of a fan of that simply because the yield will be less with bisected follicles. Still, i think many patients are pleased with their results and that is the main thing.

 

Yes, we do Acell and PRP without hair transplant. We had one patient whose coverage went over 100% with Acell and PRP. Unfortunately, I don't think it works on 100% of the patients. Acell in extraction sites has worked to varying degrees on all patients. i've not seen it reach 95% yet though. I'd love to visit Dr. Gho in Maastricht. That's a big wow from me.

 

Z jednej strony twierdzi, że takie "podzielone mieszki" dadzą mniejszy plon (gorszy efekt chirurgiczny w miejscu biorczym).

Ale z drugiej widać, że jest zainteresowany metodą Gho, sądząc po ostatniej wypowiedzi.

 

PS.

Swoją drogą to HairStemcell Transplantation (HST) jest trochę nazwą marketingową, mającą sugerować, że ma to coś wspólnego z komórkami macierzystymi (ang. stem cell). Jak wiadomo jeśli chodzi o komórki macierzyste to jest ostatnio o to dużo szumu, więc dobrze się taki chwyt sprzedaje.

Rzecz w tym, że komórki macierzyste są trudne do identyfikacji nawet pod mikroskopem, a HST to po prostu dzielenie mieszków w nieco nowocześniejszy sposób niż we wcześniejszej metodzie, stosowanej w GHO Clinic Praha.

 

Źródło: http://www.baldingblog.com/2007/08/14/hairstemcell-transplantation-hst/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak do tej pory to ja nie wierzę w metodę GHO i multiplikacje. Myślę że oni dzielą mieszek włosów ale ilość włosów nie wzrasta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak do tej pory to ja nie wierzę w metodę GHO i multiplikacje. Myślę że oni dzielą mieszek włosów ale ilość włosów nie wzrasta.

 

A to nie jest tak że z jeden mieszek w miejscu biorczym zostaje podzielony, tak że w miejscu dawczym wyrasta, a także w miejscu biorczym?

Generalnie na takiej zasadzie powinna działać multiplikacja z jednego robisz dwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli tak by było to klonowanie nie jest potrzebne. Dlaczego nie ma pacjentów z NW7 do NWO? Jak namnażają to każdy się nadaje do HT i donor jest niewyczerpalny. Druga sprawa dlaczego inni tej metody nie stosują? Nawet duże sumy za odsprzedanie tej metody zwróciłyby się szybko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Druga sprawa dlaczego inni tej metody nie stosują? Nawet duże sumy za odsprzedanie tej metody zwróciłyby się szybko.

 

Z tego co słyszałem środowisko HT jest dość zamknięte, każdy ma swoją metodę, każdy ją nazywa i każda jest wyjątkowa Nie ma jednego FUT'a, jest ich masa, każdy ma swojego

Gdyby ktoś przyznał że jest facet na świecie który regeneruje donor, to praktycznie cała reszta albo się przystosuje, albo straci potężne dochody. Dlatego GHO chce sprzedać to nawet za 50 000(to tygodniówka dla kolesia od HT), jak Cole w to wejdzie i powie działa, mogę się założyć że cena za poznanie sekretu wzrośnie

 

Zresztą mamy BHT, generalnie przy BHT też nie powinno być problemów z uzyskaniem np. 30 000/40 000 graftów i wyjściem z NW6(Linia z donoru, reszta gęsto z BHT), a ile takich zabiegów jest i kto to potrafi, ja widziałem tylko Umara (skoro nawet BHT umie niby Kolasiński ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Jeżeli tak by było to klonowanie nie jest potrzebne. Dlaczego nie ma pacjentów z NW7 do NWO? Jak namnażają to każdy się nadaje do HT i donor jest niewyczerpalny. Druga sprawa dlaczego inni tej metody nie stosują? Nawet duże sumy za odsprzedanie tej metody zwróciłyby się szybko.

 

Chyba niedokładnie zainteresowałeś się tematem.

 

Tak jak piszesz byłoby, gdyby metoda miała wszystkie zalety FUE wzbogacone dodatkowo multiplikacją o gwarantowanej skuteczności.

 

Tymczasem jest inaczej - metoda ma także wady:

- włosy produkowane przez takie wydzielone części mieszków mogą być gorszej jakości od włosów produkowanych przez mieszki całe, co przekłada się na ogólny, końcowy efekt estetyczny (choć tu może nastąpić poprawa w miarę upływu lat),

- odrost w części dawczej nie jest 100% i zależy od precyzji poboru. Ponadto trzeba dać czas na pełną regenerację donoru, zanim zabieg będzie można powtórzyć z tego samego obszaru,

- metoda jest bardzo trudna i czasochłonna co przekłada się na wzrost ceny oraz możliwą ilość graftów wykonanych w trakcie jednej sesji.

 

Powyższe ma to także dalsze konsekwencje, gdyż odtworzenie całej fryzury z NW7 do NW1, choć teoretycznie możliwe, może zająć grubo ponad 10 lat cyklicznych zabiegów oraz pochłonąć majątek.

 

To nie jest lek-cud na który czekamy i metoda wymaga udoskonaleń. Jednak jest czymś co najprawdopodbniej działa, w odróżnieniu od innych metod multiplikacji, które póki co są śpiewkami przyszłości i nie wiadomo czy kiedykolwiek będą dostępne.

 

Na marginesie przypomnę, że hucznych zapowiedzi o rewolucyjnych metodach dostępnych "za 5 lat", mieliśmy już kilka w przeszłości.

Takie zapewnienia producentów są całkowicie niewiążące, bo nie stanowią żadnej oferty. Są to jedynie szacowane przewidywania, które nie wiadomo na ile poparte są nauką, a na ile chęcią zainteresowania opinii publicznej (oraz potencjalnych udziałowców, inwestorów).

 

Tutaj mamy zaś coś, co już jest stosowane.

 

Gdyby HST było czystym scam'em, sądzę, że dr. Cole nie zostawiłby suchej nitki na tej technice. Tymczasem z jego postów wynika, że uznaję ją za interesującą, choć niepozbawioną wad.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://photoupload.pl/images/k5Hp9.jpg - tutaj zdjęcia cocosa z forum lysienie.info, jakby na to nie patrzeć działa (pewnie mogliby jakoś tam oszukać, ale wątpie).

 

Lion rozumiem że ta metoda to podzielenie jednowłosowego graftu na dwa grafty (jeden w donorze, drugi do miejsca biorczego), choć słabsze, a nie podzielenie 2 włosowego graftu, na 2 jednowłosowe, bo to by się mijało z celem, a nazwa multiplikacja brzmiała by idiotycznie, podobnie jak przecięcie jednego jabłka na pół, poprzez zastosowanie klonowania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sama multiplikacja może rzeczywiście być czymś przełomowym za jakiś czas, ale na chwilę obecną wydaje mi się że lepszym rozwiązaniem jest BHT, nie tylko dlatego ze cena jest dużo niższa, ale także dlatego że włos przeszczepiony np z klatki na głowę, z czasem przeradza się w pełnowartościowy włos, pewnie część z was nie wiedziała ale organizm zmienia strukturę mieszków włosowych i włosy z ciała upodobniają się do włosów na głowie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony multiplikacja GHO (w Pradze) jest jakby wliczona w cenę (3.15 - taką cenę płacił cocos), jedyny problem że to jednak klinika przy wszczepianiu i gęstości nie jest na poziomie choćby Bisangi.

Jeśli robisz sobie przeszczep to fajniej jak przy okazji donor odrasta, nawet 30%.

 

Ciekawi mnie BHT, bo to prawda że mieszki się zmieniają(tylko kwestia czy zmieniają się całe, czy tylko kwestia długości), ale na razie cała masa pacjentów wygląda trochę jednak z BHT dziwnie, niby donor nie ograniczony, ale te włosy może w przyszłości się zmienią, sam nie wiem, na razie przeglądając zdjęcia wyglądają nieco dziwnie To nowa technika więc ciężko ocenić wygląd włosa po upływie kilku lat. Cóż z miłą chęcią zobaczyłbym takie porównanie u kogoś kto miał BHT robione

 

Cóż jednak że nie widziałem pięknego wyjścia z NW7 do NW1, no może

ale powiem tak że mnie to jakoś nie przekonało w sensie estetycznym, imo brakuje jeszcze 20 000 graftów

 

Swoją drogą pytanie, dlaczego w sumie nie widać HT wielkości w sumie 60 000 graftów? Tyle wydaje mi się, spokojnie można wyciągnąć z całego ciała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie ciekawy ten przypadek z YT, który wrzuciłeś. Gęstość korony w ogóle nie zadowala według mnie. Ciekawe jak przy dłuższych włosach by to wyglądało. Z drugiej strony można dorzucić jakiś nanogen i naprawdę może być super. Ale 20 000 graftów to chooolerny wydatek- już chyba wolałbym nosić perukę.


Aktualna Kuracja (data rozpoczęcia)

RU 5% w KB 2 ml dziennie ( 9.08.12)

Biotyna 10 mg (22.01.14)

MSM 1.5g (15.01.18)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włosy z ciała się nie zmieniają po przeszczepieniu.

 

Jak przeszczepimy sobie pokręcone to takie będziemy mieć na głowie. Nigdy nie będą tak długie jak te z głowy także normalna fryzura odpada. Jedynie krótka jakaś aby tylko czache schować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mylisz się, mieszki włosowe zmieniają się, nie wiem po ilu cyklach ale w końcu do tego dochodzi, przynajmniej tak czytałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też słyszałem, że się zmieniają tak jak ziom mówi.


Aktualna Kuracja (data rozpoczęcia)

RU 5% w KB 2 ml dziennie ( 9.08.12)

Biotyna 10 mg (22.01.14)

MSM 1.5g (15.01.18)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Prawdopodobnie jest to jednak mit i szum, szerzony przez niektórych chirurgów.

Włosy z ciała nie zmieniają charakterystyki

 

Proszę sobie przeczytać opinię dr. Arvind'a Poswal'a, eksperta od BHT:

 

» I have personally seen Timetesteds bh results and they did grow longer.

» This is old news! Also "Published in the British Journal of Plastic Surgery

» December 2004

» The Woods Techniques revolutionary discovery that body hair can be used as

» an effective and viable donor source in hair transplantation was a world

» first. However, that body hair can grow longer once transplanted and assume

» the haracteristics of normal scalp hair is truly remarkable"

» Characteristics means length .

» http://www.sciencedirect.com/science?_o ... 79976fe669

 

Dear Franklin,

For sake of newbies, let us be clear.

Over numerous, and I mean hundredrs, not a couple, we know hair do not change characteristics.

This was a hype created by certain doctors (including your last doctor) a few years back and prospective patients need to be aware. The transpalnted hair are not going to change their characteristics. Body and beard hair can be used for transplant as long as the transplanting doctor and patient remember that they are not going to change their characteristics.

Let us not vitiate the environment by such fallacies.

Regards,

Dr. A

 

Źródło: http://www.hairsite.com/hair-loss/board_entry.html?id=59665

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli się myliłem, dzięki za sprostowanie Lion, czytałem właśnie to badanie które jasno przedstawiało że włosy przeradzają się w pełnowartościowe włosy o charakterystyce takiej jak te na głowie, dobrze że się to jednak wyjaśniło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety, smutne bo smutne, ale to prawda Dlatego multiplikacja to jedyna metoda do wyjścia z NW6/7, niestety.

Fighter - choć z drugiej strony, przód można zrobić z 4 000 graftów dzięki stripowi, dogęścić resztę BHT i dorzucić nanogen, chciałbym to zobaczyć Chciałbym zobaczyć NW7 do NW1 + nanogen

 

Pytanie czy włosy BHT przeszczepione, stają się długie? w sensie logicznym jest że te z brody mogą rosnąć i rosnąć, ale te choćby z nóg, rąk?

 

Ciekawy jest przypadek cocosa, można powiedzieć pioniera, przy BHT(to mnie tym bardziej zdziwiło), jest odrost i to w GHO w Pradze (a nie to słynne GHO o którym rozprawiamy). Ciekawe to jest i mam nadzieję że jesteśmy u progu, cóż rewolucji. Pamiętajmy że BHT jeszcze kilka lat temu też było tematem dość nowym, a teraz dostępność tego znacząco wzrosła, skoro Kolasiński się za to bierze(przynajmniej dowiemy się co można spieprzyć przy BHT ).

 

Generalnie da się to oszukać, można z graftu 2 włosowego, zrobić 2 grafty jednowłosowe i zacząć mówić o multiplikacji Tylko gdyby tak to było dr GHO stałby się oszustem, omijanym szerokim łukiem.

 

PS. jedno się nauczyłem co do HT, że jak będę szedł na przeszczep to przede wszystkim powiem lekarzowi że mam zamiar zrobić zarąbistą dokumentację i opisać wszystko na forach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lion czyli możemy powiedzieć stanowczo "metoda działa"? - kwestia tylko w jakim stopniu.

Bo koniec końców można z graftu jednowłosowego stworzyć dwa grafty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Metoda jest z pewnością interesująca, ale nie można powiedzieć, że działa na 100%.

Czyjeś twierdzenia, posty i opisy, nie mogą być traktowane jako ostateczny dowód, że coś działa tak, jak ten ktoś twierdzi.

 

Są też niestety bardzo krytyczne opinie na temat dr. Gho i są poparte solidnym przesłankami, np.:

http://www.baldingblog.com/2012/04/30/w ... eneration/

http://www.baldingblog.com/2012/04/20/d ... ent-diary/

http://www.baldingblog.com/2011/07/13/v ... technique/

http://www.baldingblog.com/2009/08/11/g ... to-regrow/

 

Metoda musiałaby zostać potwierdzona przez jakąś niezależną instytucję, przy pomocy stosownego sprzętu - np urządzenia do zliczania włosów (takowe stosowano, gdy udowadniano skuteczność Propecii).

W ten sposób można by zmierzyć ilość włosów przed pobraniem i po pobraniu i wykazać faktyczny odrost/regenerację oraz jej stopień.

Zdjęcia nie są dowodem, bo łatwo nimi manipulować - wystarczy, że nie wszystkie grafty z okolicy biorczej zostaną pobrane, a odrost zostanie zaliczony na poczet "klonowania".

Z drugiej strony nawet dr. Cole uznał metodę dr. Gho za interesującą.

 

Tak więc: nie wiem. Z pewnością jest to metoda eksperymentalna.

Osobiście skorzystałbym z tego, gdybym miał potrzebę - np. gdybym zrobił sobie strip + FUE + częściowe BHT, ale potrzebowałbym więcej normalnych włosów (z głowy) do dodatkowego zagęszczenia obszaru łysiejącego, to na to ostatnie może sięgnąłbym po Gho/HST.

 

Zostawiam jednak każdemu tę decyzję indywidualnie, bazując na swoim wyczuciu, potrzebach, no i możliwościach finansowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale chyba na tą chwilę jest to metoda której jest najbliżej rewolucji jeśli chodzi o łysienie i jego leczenie/zapobieganie.

Ciekawe jest że stosują ją także w Pradze, koniec końców, gdyby to była taka czarna i nie działająca magia, to nie mieliby jej w standardzie i nie oferowali każdemu pacjentowi (bo to osoba która może potencjalnie to sprawdzić).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie wiem czy jest najbliżej ewolucji. Na chwilę obecną takie rzeczy są dostępne tylko dla wąskiej grupy osób, w najbliższej przyszłości większą nadzieję jednak wiązałbym z farmakologią

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no nie wiem czy jest najbliżej ewolucji. Na chwilę obecną takie rzeczy są dostępne tylko dla wąskiej grupy osób, w najbliższej przyszłości większą nadzieję jednak wiązałbym z farmakologią

 

No tak, ale wiesz dla mnie rewolucją będzie jeśli nawet za cenę powiedzmy 200 000 $ na chwilę obecną będziesz w stanie odzyskać fajną czuprynę(z NW7 wyjść do NW1/2, naturalną (bez BHT), to będzie pierwszy krok który pokonuje łysienie. Może być bardzo drogi, ale żeby był Chodzi o pokonanie psychologicznej bariery, takie czy można wygrać z łysieniem, jasne że można ale trzeba mieć kasę

Tym bardziej że na tą chwilę HT idzie do przodu bardzo fajnie, jest BHT, może teraz będzie multiplikacja itd... ja trzymam kciuki za to że przy dużej ilości finansów będziesz mógł uzyskać czuprynę(sam ich nie mam, ale sama nadzieja i możliwość że to spowszednieje jest całkiem fajna).

 

Choć moim skromnym zdaniem przy BHT (plus zrobienie przodu pobranego z donoru głowy) i naprawde dużej ilości graftów (mówię tu o około 50 000 graftów) można wyprowadzić z NW7 do NW1, ale nikt tego nie zrobił... albo się nie pochwalił

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...