free web hit counter Skocz do zawartości
pawelp

GHO i multiplikacja

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Główne wady farmakologi są trzy:

1. Nie daje możliwości trwałego wyleczenia - każdy lek farmakologiczny działa tylko tak długo jak jest stosowany.

2. Nie daje gwarancji odzyskania dawno utraconych włosów - odrosty to właściwie loteria - im wcześniej od utraty włosów rozpocznie się dobrą kurację, tym większa szansa ich odzyskania.

3. Stosowanie niektórych leków (zwłaszcza tych starszych), wiąże się z możliwymi efektami ubocznymi.

 

Chirurgia z drugiej strony jest trwała, ale tu też są wady:

1. Odtworzenie owłosienia na rozległej powierzchni to ogromny koszt.

2. Często brakuje po prostu włosów (miejsc dawczych) do odtworzenia owłosienia w miejscach wyłysiałych. Dokładnie zależy to zależy od gęstości okolicy dawczej (niektórzy mają ją powyżej, a niektórzy poniżej przeciętnej), od jakości/grubości włosów oraz oczywiście od zakresu łysienia.

 

To ostatnie, jest łagodzone przez BHT (przeszczep z włosów ciała), ale z różnym efektem kosmetycznym u różnych pacjentów. No i mamy jeszcze, omawianą tu eksperymentalną metodę dr. Gho (FM i późniejsze HST), która jednak nie jest udowodniona i nie wiadomo czy działa, jak deklarują.

 

Ja osobiście jestem zwolennikiem farmakologii (co wszyscy wiedzą) i godzę się z jej wadami, ponieważ wiem, że nie ma rzeczy doskonałych.

A farmakologia jest w zasięgu mojej ręki. Zaś FM i HST (a nawet BHT) są poza moim zasięgiem, już choćby z przyczyn finansowych.

 

Ale to tylko moja prywatna opinia. Każdy ma własny rozum i robi to, co sam uzna za najsłuszniejsze w jego przypadku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do zalet chirurgi dodałbym praktycznie brak skutków ubocznych

 

Lion, wydaje mi się że najważniejsze jest przełamanie bariery psychologicznej, że się nie da, czy to będzie lek, czy chirurgia, dla mnie żadna różnica (choć jasne, wolałbym coś w zasięgu finansowym).

Najważniejsza jest możliwość, może praktycznie bardzo ciężko dostępna, może droga, ale jest to przełamanie - ludzkość wygrała z łysieniem i to ze spokojnie można tą walkę wygrać(będąc zdrowym).

 

HST i FM co najlepsze nie niszczy chirurgom pracy, wręcz im jej dokłada , co tym bardziej powinno ich zainteresować i powinni to rozwijać - stąd wiążę z tym spore nadzieje.

 

Przy wyciągnięciu z donora około 6000 graftów (niektórzy pewnie mogą więcej) przy nawet 50% odroście zostaje około 3000 graftów, to już 9000 graftów + 5000 BHT na koronę i NW7 załatane

 

Jeszcze wątek o gho: http://www.baldtruthtalk.com/showthread ... 39&page=19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że w ciągu tygodni wyjaśni się ile ta multiplikacja jest warta i ktoś to porządnie zweryfikuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dr Cole o multiplikacji:

 

I'm always open to anything new. The rationale is simple. The average patient has only 4000 to 7000 grafts available in the donor area. You can split your three and four hair grafts into one hair grafts and get a whole lot more grafts, but it's still the same amount of hair and it will not be enough to conceal or cover extensive hair loss. Some things work well. Other efforts fail. Some work part of the time and don't work the rest of the time. Regardless, we can't stop looking for ways to expand the donor area. If Dr. Gho's method works, great. i'm all for it and ready to jump on board.

 

Today a large percentage of procedures are FUE procedures. I can recall when Ray Woods first described them. We thought it impossible. Then in 2002, I began to figure it out and by 2003, FUE was over 90% of my practice. Most physicians thought FUE would never work, much less begin to replace strip surgery. That's the general tendency of physicians. They are slow to accept change and they don't look for anything better. Why do you think plugs were so popular for 40 years? The same old physicians never bothered to look for a better way. Then suddenly someone tried smaller grafts and found they could produce outstanding results. I recall first working with smaller grafts in 1991. My colleagues thought I was crazy, but soon I was doing repair work on my colleagues plug cases. It took another 8 to 10 years for smaller grafts to replace mini-grafts and become mainstream.

 

Most don't look for something better or a better way. I think it's essential. We can't sit firm on what we have.

 

I know that when you transect a follicle and leave a portion in the donor area, the percentage of regrowth tends to depend on the level of the transection. The lower transected follicles have a smaller survival rate than the follicles transected higher or more superficial based on the only study i've ever seen that evaluated this in situ transection. Superficial transections have a very high regrowth rate. Deeper transections have about a 47 to 53% survival rate. i think if you add Acell to the mix, you will see an even greater survival rate of transected follicles.

 

i recently extracted an intact follicular unit that had completely regenerated with Acell. It had 3 hairs. That was pretty cool. I took a picture of the graft and gave it to my patient. That's why I don't dismiss what Dr. Gho is doing. If he can get a higher percentage of regrowth and do it on a more consistent basis, then I'm certainly on board.

 

Results are always limited by hair density, hair caliber, hair curl, hair color, and degree of hair loss. Any advantage I can get, I'll take because I know it will mean a great deal to my patients. i'm always open to paying for anything that produces a better result. I think it's great if he selling a better way to improve results.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy post IronMana:

this patient already had HST extractions IN THE SAME EXTRACTION/DONOR AREA ~6 month before! All provided photos just show photos of his 2nd HST procedure!

2879_image1121.jpg

2879_image1122.jpg

2879_image1120.jpg

 

Pacjent: http://www.baldtruthtalk.com/showthread.php?t=7833 - pierwszy zabieg

drugi - http://www.hairsite.com/hair-loss/board ... -DESC.html

zbiór - http://www.hairsite.com/hair-loss/board ... SC#p105711

 

Ma NW6 jak go za kilka lat wyprowadzą na NW2 i dogęszczą będę po wrażeniem...

 

Co do GHO, to 2500 graftów to max jaki można uzyskać w jednej sesji, ceny ma ... 5,5 euro za graft około w górę...

 

Dr Cole, jest bardzo do tego pozytywnie nastawiony i to daje duże nadzieje, tym bardziej że to można powiedzieć ikona HT.

 

Co najciekawsze GHO oferuje próbę przeszczepu 50 graftów, dla sprawdzenia, bardzo fajna sprawa, nie wiem dlaczego nikt do tego pory tego nie zrobił, pod względem naukowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dr Cole, jest bardzo do tego pozytywnie nastawiony i to daje duże nadzieje, tym bardziej że to można powiedzieć ikona HT.

 

Dr Cole powiedział, że każda próba popchnięcia HT do przodu jest pozytywna i że będzie się z uwagą przyglądał. Jest więc do metody nastawiony pozytywnie, ale zaznacza także, że niezbyt dobrze ją zna. Dr Arvind Poswal też powiedział, że jest na tak, o ile pokażą przekonywujące dowody. Tak więc ani jeden, ani drugi co do meritum się de facto nie wypowiada.

 

Co najciekawsze GHO oferuje próbę przeszczepu 50 graftów, dla sprawdzenia, bardzo fajna sprawa, nie wiem dlaczego nikt do tego pory tego nie zrobił, pod względem naukowym.

 

Możesz być pierwszy


Jestem reprezentantem Dr. A's HRC, najlepszej na świecie kliniki transplantacji włosów wg #HairSite.com.

http://www.fusehairpolska.blogspot.com

 

Wszelkie opinie wygłaszane na tym profilu są prywatne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dr Cole powiedział, że każda próba popchnięcia HT do przodu jest pozytywna i że będzie się z uwagą przyglądał. Jest więc do metody nastawiony pozytywnie, ale zaznacza także, że niezbyt dobrze ją zna. Dr Arvind Poswal też powiedział, że jest na tak, o ile pokażą przekonywujące dowody. Tak więc ani jeden, ani drugi co do meritum się de facto nie wypowiada.

 

Tylko że z tego co wiem Cole wybiera się do GHO i jest też skłonny wydać 50 000 na naukę tej metody, zresztą z tego co wiem Cole realizuje podobne próby - z nieco gorszymi rezultatami,

 

Możesz być pierwszy

 

Taki wyjazd nic nie da, będę tak samo wiarygodny jak te zdjęcia na forum które przedstawiłem powyżej, w Polsce Cocos miał coś podobnego zrobione w Pradze i na zdjęciach uwiecznił odrosty.

Aby to miało ręce i nogi musiałby się pod tym podpisać ktoś znany od HT(któremu by się chciało) i on przeprowadzić badanie przed i po zabiegu, a następnie powiedzieć że bazując na tym przypadku ta metoda działa, tylko problem jest taki że nikt raczej do tego nie jest chętny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tylko że z tego co wiem Cole wybiera się do GHO i jest też skłonny wydać 50 000 na naukę tej metody,

 

Jest skłonny wydać 50 000$ JEŚLI metoda naprawdę działa, to bardzo ważny warunek jednak, który stawia nas w punkcie wyjścia

 

w Polsce Cocos miał coś podobnego zrobione w Pradze i na zdjęciach uwiecznił odrosty

 

Po pierwsze zdjęcia Cocosa dla mnie kompletnie nic nie pokazują. Po drugie jaką mam gwarancję, że po prostu nie dzielą FU's 2,3,4 włosówych na pół, połowę przeszczepiają w miejsce biorcze, a połowa odrasta... czyli de facto wychodzi na to samo + masz mniejszy przeszczep za takie same pieniądze? Póki co nie widziałem żadnego spektakularnego efektu (gęste włosy) ani z praskiej kliniki, ani holenderskiej - tak długo jak ich nie będzie nie warto sobie zaprzątać głowy teoretyzowaniem.


Jestem reprezentantem Dr. A's HRC, najlepszej na świecie kliniki transplantacji włosów wg #HairSite.com.

http://www.fusehairpolska.blogspot.com

 

Wszelkie opinie wygłaszane na tym profilu są prywatne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze zdjęcia Cocosa dla mnie kompletnie nic nie pokazują. Po drugie jaką mam gwarancję, że po prostu nie dzielą FU's 2,3,4 włosówych na pół, połowę przeszczepiają w miejsce biorcze, a połowa odrasta... czyli de facto wychodzi na to samo + masz mniejszy przeszczep za takie same pieniądze?

 

Dlatego to jest kwestia pojechania i zrobienia sobie zdjęć, tylko faktycznego naukowego przetestowania tej metody. Kolejna sprawa, nieco podobną metodę stosuje Cole, tylko odrost ma w granicach 40-60%, on raczej nie dzieli graftów, więc możliwe że udoskonalona metoda daje lepsze rezultaty (pewnie w innym wypadku nie interesowałby się tak).

 

Te 50 000$ nie wpłaca się tak o, tylko z tego co czytałem, jest zaznajomienie się z metodą, pokazanie efektów itd... i potem wpłata (w której jest także sprzęt), żaden lekarz nie stawiałby się w sytuacji w które oferowałby za cenę tygodnia zabiegów (a nawet mniej) praktycznie całej swojej reputacji w środowisku HT i społeczności, byłoby to niepoważne i głupie z marketingowego punktu widzenia.

Gdyby Cole napisał że to bujda a facet jest szarlatanem, to straciłby sporo klientów, za cenę tygodnia zabiegów

 

50 000$ to śmieszna suma niektórzy wydają tyle na same operacje u topowych chirurgów. (6000 graftów u Umara)

 

Kolejna kwestia to sprawa testu, jeszcze jakoś nikt nie przedstawił twardych dowodów, żaden chirurg się nie podpisał pod tym że to nie działa.

Cole to jeden z nielicznych którym się chce, naprawdę, reszta zajmuje się głównie zbijaniem kasy, a każde zdjęcia, każde dowody które przedstawi GHO można zdyskredytować - fotomontaż, dzielenie graftów itd... a jakoś żadnemu chirurgowi nie chciało się ruszyć tyłka i sprawdzić tą metodę (wysłać pacjenta/ochotnika), koszt zerowy, wkład dla społeczności ogromny.

 

Skald może A' by chciał to sprawdzić? Co za problem wysłać kogoś na test i sprawdzić odrost i udokumentować to i podpisać swoim nazwiskiem, jak zobaczy że metoda działa(koszt tego jest minimalny test+przelot) jako jeden z pierwszych może ją wprowadzać, a to zawsze jest na plus przed konkurencją

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Skald może A' by chciał to sprawdzić? Co za problem wysłać kogoś na test i sprawdzić odrost i udokumentować to i podpisać swoim nazwiskiem, jak zobaczy że metoda działa(koszt tego jest minimalny test+przelot) jako jeden z pierwszych może ją wprowadzać, a to zawsze jest na plus przed konkurencją

 

Niestety dr Poswal dość niechętnie podchodzi do bezpośredniej współpracy z innymi chirurgami, dr Umar był ostatnim uczniem którego wyszkolił i ostatnią osobą z branży z którą wszedł w tak bliską relację (szczegółów zdradzić nie mogę).

 

Dr Poswal sam prowadzi badania nad pewnego typu rozwiązaniem, natomiast póki co również szczegółów nie zdradzę. Fakt, że jako pierwszy na świecie wykonał przeszczep z brody na głowę daje nadzieję, iż i tym razem mu się uda Poza tym utrzymuje przyjacielski kontakt z dr. Cole'm, pod koniec lipca będzie na większej konferencji w Berlinie (jest wiceprezesem organizacji FUE Europe www.fue-europe.de/), także braku inicjatywy zarzucić mu nie można.


Jestem reprezentantem Dr. A's HRC, najlepszej na świecie kliniki transplantacji włosów wg #HairSite.com.

http://www.fusehairpolska.blogspot.com

 

Wszelkie opinie wygłaszane na tym profilu są prywatne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skald możesz powiedzieć czego to rozwiązanie dotyczy, czy to kwestia multiplikacji, czy raczej coś zupełnie innego, chyba taki ogólny zarys możesz zdradzić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Niestety dr Poswal dość niechętnie podchodzi do bezpośredniej współpracy z innymi chirurgami, dr Umar był ostatnim uczniem którego wyszkolił i ostatnią osobą z branży z którą wszedł w tak bliską relację (szczegółów zdradzić nie mogę).

 

Nie oszukujmy się, większośc chirurgów po prostu trzęsię portkami i jest to zupełnie normalne, kiedy pojawia się jakis świezy pomysł, naweet jego zarys.Dla nich nowość jest tylko atrakcyjna kiedy zrodzi się w ich głowach. Dzisiaj "status quo" jest więcej niż pożadany - ze względu na kokosy w tym biznesie. Dobrze wiemy, że Regeneracja donora plus "chirurg artysta" jest tym co zadowoliłoby nas wszystkich. Dalej- bez względu na to co wpłyneło na postawę dr Poswala, jest to dla mnie po prostu słabe. Lekarz powinien mieć "otwartą głowę" bowiem jest to zawsze jakaś ścieżka do polepszenia bytu pacjentów. Dobrze wiemy, że dzisiejszych czasach, wobec postępującej specjalizacji, ton papierów, ogólnie - nieskończonej wiedzy współpraca jest elementem nieuniknionym w celu osiągnięcia lepszych rezultatów (Po pierwszym FUE Woodsa, inni chirurdzy dokładali swoje cegiełki aby ulepszyć metodę) . Jeśli zamykamy sie na innych bo ktoś, kiedyś, przypuścmy oskubał go z dolców, odbił mu żonę, wylał kawę na spodnie lub mówił niezbyt miłe rzeczy na koferencji ISHRS - to jest to tylko tania wymówka. Dr Cole zyskał sympatię i ogromny szacunek całej społeczności - - na razie samymi deklaracjami o współpracy - w każdej formie. Jednak wierzę, że słowa obróci w czyn i dzięki niemu, zweryfikujemy nareszcie skuteczność metody dr GHO. Szkoda, ze tak świetni chirurdzy jak dr A(z wieloma sukcesami na koncie) oraz inni - wolą stać z boku i się przyglądać, rzekomo czekajac na mocne dowody, chociaż tak naprawdę dobrze wiemy, ze oni sie tylko modlą aby takowe się nie pojawiły bo wtedy oznaczać to będzie koniec biznesu(jeśli nie załapią się na treningi rzecz jasna

 

Jest skłonny wydać 50 000$ JEŚLI metoda naprawdę działa, to bardzo ważny warunek jednak, który stawia nas w punkcie wyjścia

 

No tak, i aby nie pozostawać w punkcie wyjscia w nieskonczonosc ktoś powinien to sprawdzić ponieważ jest coraz więcej głosów, że to może działać.

 

 

Póki co nie widziałem żadnego spektakularnego efektu (gęste włosy) ani z praskiej kliniki, ani holenderskiej - tak długo jak ich nie będzie nie warto sobie zaprzątać głowy teoretyzowaniem
Nie ma, bo technika się rozwija - obecnie jest daleka od ideału, ale nie w samym swoim zamyśle, tylko sposobie wykonania. Migdal tłumaczył o co chodzi parę razy na lysienie.ifno . Mianowicie (powołujac sie na samego GHO) dlaczego nie możemy pobrać tylu graftów iloma dysponujemy w donorze oraz dlaczego fryzury są dość kiepskie(sposób wszczepiania, narzędzia).

 

Swoja drogą - Wesley Sneijder nie ma złego efektu Skald. Donor nie jest przerzedzony, przód naprawdę niezły - mogło to być FUE, nie wiemy, jednak wielkiej biedy tam nie ma.

 

Dr Cole powiedział, że każda próba popchnięcia HT do przodu jest pozytywna i że będzie się z uwagą przyglądał. Jest więc do metody nastawiony pozytywnie, ale zaznacza także, że niezbyt dobrze ją zna. Dr Arvind Poswal też powiedział, że jest na tak, o ile pokażą przekonywujące dowody. Tak więc ani jeden, ani drugi co do meritum się de facto nie wypowiada.

 

Dodałbym: "niezbyt dobrze ją zna i dlatego chcę ja poznać", i to jest fundamentalna różnicą między nim a resztą chirurgów. Przecież GHO nie będzie jeździł niczym akwizytor po klinikach kolegów i wyjaśniał o co mu chodzi. Trochę inicjatywy tez jest potrzebne z drugiej strony, szczególnie kiedy GHO przedstawiał papiery opisujące jego metodę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...