free web hit counter Skocz do zawartości
lys2008

Badania w ocenie łysienia

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Od trzech lat zmagam sie z wypadaniem wlosow. Przez poczatkowy okres wypadanie mialo charakter powolny, lecz na przelomie ostatniego roku wlosy w zakolach bardzo sie przezedzily i wypadly, co w polaczeniu z wysokim czolem nie wyglada za dobrze. Od poczatku lysienia bardzo przetluszczaja mi sie wlosy, co wymusza codzienne ich mycie.

Zastanawia mnie czy rodzaj lysienia jest oczywisty (androgenowe? w rodzinie nikt nie lysieje, z zadnej ze stron), czy powinienem zrobic odpowienie badania by wykluczyc inna przyczyne? W ostatnim czasie kazde przeczesanie powoduje ze na rece zostaje ok 10 wlosow, czuje rowniez napiecie skory glowy.

 

Na zalaczonych zdjeciach efekt nie jest zbyt widoczny lecz mam nadzieje ze dobrze ukazuje problem. Wlosy pod zaczesaniu na bok maskuja zakola, lecz gdy nie sa tak ulozone widac na glowie znaczne przeswity.

 

1624e88d65.jpg

c486e48f6f.jpg

e8ab16e982.jpg

cfb9b88bb6.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam 24 lata. Z wielka checia skrocilbym wlosy do kilku milimetrow, lecz mam bardzo szczupla twarz, jak i budowe ciala, nie wygladalo by to dobrze.

Zalaczam zdjecia zrobione trzy tygodnie pozniej:

 

0eb0c47e11.jpg

ec550564ee.jpg

0a833e942e.jpg

830d530e7e.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest Twoja decyzja, możesz czekać i zobaczyć co się będzie działo, ale tak naprawdę masz dwa wyjścia:

 

- mieć to w dupie i łysieć (najlepiej ściąć krótko włosy)

- zacząć coś robić za nim będzie masakrycznie.

 

Jeśli podczas łapania za włosy możesz sobie je wyciągać, na poduszce trochę ich leży a pod prysznicem i na ręczniku je widać. No to chyba nie ma co czekać.

 

Co możesz zrobić to:

 

- poziom witaminy D3

- TSH (podstawa plus jakieś dodatkowe do tarczycy najlepiej do endo i usg też na wszelki wypadek).

- do jakiegoś myślącego dermy co by stwierdził czy masz ŁZS, czy nie.

- żelazo

 

Ogólnie czy się dobrze odżywiasz...

 

Ale jak pewnie czytałeś w artach typu twój lekarz.. To tam mają rację jak facetowi lecą ostro włosy to na 95% jest to łysienie androgenowe. Pytanie jak będzie u Ciebie przebiegać, czy za 10 lat będziesz miał tylko większe zakola, a może też łysy czubek, a może zajebistą podkówkę. Tego to chyba nawet najlepsi specjaliści w dziedzinie łysienia androgenowego Ci nie powiedzą, choć jako takie pojęcie można mieć jak się zrobi mapowanie w celu sprawdzenia miniaturyzacji, ale to musi być jakiś specjalista i w Polsce pewnie takich nie ma.

 

Możesz się też jeszcze modlić, ale to nic nie da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale kolega pisze, że wyciąga sobie włosy z głowy... No ale oby nie łysiał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łysieć łysieje, nie opowiadajcie bajek. Może jeszcze biotyne zaproponujecie i do widzenia ? Lepiej teraz działać, póki włosy jeszcze są i można nawet sporo odzyskać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sytuacja z przetluszczaniem wyglada tak ze bylem u wielu dermatologow i kazdy przepisywal mi leki na przetluszczajace sie wlosy, ktore w dluzszym okresie nie zdawaly egzaminu. problem ciagle sie utrzymywal. Obecnie jedyne co uzywam to Dermena men w codziennym myciu glowy.

Badania zrobię napewno, zastanawia mnie tylko czy lepiej zrobic to po konsultacji z lekarzem, czy jednak wybrac sie do niego z calym ich zestawem by sam mogl ocenic wyniki.

Zastanawia mnie przerzedzenie wlosow po bokach glowy. w obecnej chwili sa tak rzadkie, ze przeswity mam na calym obszarze bokow glowy, czego wczesniej nie bylo.

Ciagle chce wierzyc ze jednak da sie jakos to zatrzymac, lecz nie wiem jakie kroki nalezy podjac. Dermatolodzy przepisuja mi jedynie witaminy na wzmocnienie i loxon - bez wyjatku.

 

7863e7d474.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Wrzucam zdjecia po 1,5 miesiaca. Niestety łysienie z tygodnia na tydzien postępuje coraz szybciej. Bardzo przerzedziły mi sie wlosy po bokach glowy. Jezeli nie zetnę ich na bardzo kroto, boki glowy przy dluzszych wlosach sa bardzo przezedzone. Odstawilem wszelkie witaminy i na ta chwile używam tylko szamponu Dermena Men. Nadal bije sie z myslami czy jest sens wybierac sie do dermatologa czy nie, i dac wlosom robic swoje.

Zastanawia mnie fakt iż jedno zakole lysieje w szybkim tempie, natomiast drugie bardzo powoli, czy tak powinno byc?

 

6a55d68e87.jpg

95ab57618d.jpg

818ae22ffb.jpg

56ee6dcbc0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest bardzo dobrze, biotyna i ru w kb 0.5-1 ml dziennie i spokoj na lata:) Ewentualnie z czasem dodanie saba na sam przod wiec bardzo deliktna warstwe;]


Dut 0.5 mg E4D

CB-03-01 2% 1ml ED

Witaminy:Biotyna,Cynk,Żelazo,Wapń,Magnez,D3

Zoxin Med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fotki nie działają.


-------------------------------

Mój temat:Klik

 

Kuracja:

Nezyr: 0,5mg/dz (start 05.08.2016) zwiększone do 1mg

1 HT: 2407 graftów (front i zakola,2-3.06.2016, dwa dni zabiegu)

2 HT: 1002 grafty (12.01.2018 - poprawa lini prawego zakola i dogęszczenie przodu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To że jedno zakole jest bardziej chętne do wypadania niż drugie to ponoć częsty przypadek - sam tak mam.

Obawiam się jednak że przy tej długości i gęstości włosów 1ml Ru nic nie zdziała, rozejdzie się po włosach zamiast trafić na skórę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy uzywanie ru ma jakies efekty uboczne? sa jakies przeciwkazania?

Zastanawia mnie rowniez problem lecacych wlosow z glowy. Kazde przeczesanie to ok. 10 wlosw w ręce. Warto zaopatrzyc sie w cos na wzmocnienie wlosow?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopie one Ci wypadają, bo DHT uszkadza mieszki włosowe. Jakby witaminy coś dawały to po co miałbyś smarować RU na zakola? Po prostu musisz zwiększyć obszar, którym pokrywać RU albo zacząć łykać jakieś duty i finy co działają systemowo na wszystkie włosy.

 

Czy RU ma uboki - lek, który kupujesz z chińskiego laba, nie jest sprzedawany w aptekach... Nie wiadomo. Może za 10 lat okaże się, że dostaniesz raka od tego albo że nic Ci nie będzie, a ubokiem będą rosnące włosy... Były prowadzone testy kliniczne z Ru i w temacie o tym leku masz ich wyniki i linki. Zostały przerwane do końca nie wiadomo czemu, choć wiele osób podejrzewa, iż stało to się za sprawą finasterydu - wtedy nikt jeszcze ne zdawał sobie sprawy z jego skutków ubocznych (długoterminowych), a łatwiej jest łykać tabletkę niż wcierać codziennie coś w głowę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mimo wielu rad nie odwazylem sie na zastosowanie RU ani jemu podobnych, ze wzgledu na mozliwosc pozniejszych powiklan czy przyspieszenia lysienia. Pod koniec tego tygodnia zrobię szereg badań aby wykluczyc wszelakie choroby, ktore mogly by wplywac na wlosy.Od wielu miesiecy zauwazam u siebie silne przemeczenie, bóle w klatce piersiowej, bole glowy a takze "since" pod oczami - zastanawiam sie czy moze miec to wplyw na kondycje wlosow. Czy wiecie jakie na jakie badania nalezy zwrocic szczegolna uwage? poza zelazem i tarczyca.

 

f6661dd4a2.jpg

10be12d576.jpg

19c0c4b6ba.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Od wielu miesiecy zauwazam u siebie silne przemeczenie, bóle w klatce piersiowej, bole glowy a takze "since" pod oczami - zastanawiam sie czy moze miec to wplyw na kondycje wlosow.

Nie chcialbym Cię bracie umoralniać, ale przy takich objawach to raczej kiełki na głowie byłyby ostatnią rzeczą, którą bym się przejmował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Czy wiecie jakie na jakie badania nalezy zwrocic szczegolna uwage? poza zelazem i tarczyca.

 

Wszystko co pod kontem anemii i związane z sercem: EKG, UKG, morfologia krwi, żelazo + ferrytyna, wit B12, potas, magnez, ew inne (to i tak małe koszta).

 

Co znaczą bóle w klatce? Po stronie serca czy wątroby?

Bo jak wątroba, to trzeba zrobić próby wątrobowe (też w badaniach krwi).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bóle w okolicy serca, krótkie i intensywne. W pierwszej kolejnosci chce isc do lekarza rodzinnego, gdyz wiem ze robi badania krwi (te podstawowe). Reszte postaram sie zrobic w innym miejscu. Dzieki wielkie za uświadamiające odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Bóle w okolicy serca, krótkie i intensywne. W pierwszej kolejnosci chce isc do lekarza rodzinnego, gdyz wiem ze robi badania krwi (te podstawowe). Reszte postaram sie zrobic w innym miejscu. Dzieki wielkie za uświadamiające odpowiedzi

Badania robisz bezpośrednio - pobierają ci krew w przychodni (na czco), zaznaczasz co chcesz zbadać, płacisz i po kilku dniach odbierasz wyniki.

 

Z wynikami idziesz do kardiologia, który robi ci dodatkowo EKG i UKG (echo serca).

 

Jak wszystko będzie ok, to pozostaje ci holter, który monitoruje pracę serca przez 24 godziny i wtedy może zarejestrować co dzieje się z sercem w momencie wystąpienia bólu.

 

Ja to wszystko robiłem (poza holterem), ale u mnie wyszła niska ferrytyna.

Po rozpoczęciu suplementacji żelazem zniknęły przewlekłe bóle serca, a także zmęczenia, które wcześniej nie przemijały pomimo wypoczynku.

Ważny jest też poziom potasu czy magnezu - ja raz miałem wypłukany potas przez kawę (nadmiar) i też miałem problemy z sercem właśnie.

 

BTW: zbadaj też przy okazji cholesterol (ważne przy sercu).

 

ps.

A do lekarza rodzinnego, to nie wiem po co chcesz iść. Chyba tylko po skierowanie na badania, jak nie masz kasy. Ale robią czasem takie schody, że lepiej zapłacić.

Z kardiologiem to samo - po skierowaniu z NFZ musiałbym czekać pół roku, więc poszedłem płatnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bóle w okolicy serca, krótkie i intensywne. W pierwszej kolejnosci chce isc do lekarza rodzinnego, gdyz wiem ze robi badania krwi (te podstawowe). Reszte postaram sie zrobic w innym miejscu. Dzieki wielkie za uświadamiające odpowiedzi

Badania robisz bezpośrednio - pobierają ci krew w przychodni (na czco), zaznaczasz co chcesz zbadać, płacisz i po kilku dniach odbierasz wyniki.

 

Z wynikami idziesz do kardiologia, który robi ci dodatkowo EKG i UKG (echo serca).

 

Jak wszystko będzie ok, to pozostaje ci holter, który monitoruje pracę serca przez 24 godziny i wtedy może zarejestrować co dzieje się z sercem w momencie wystąpienia bólu.

 

Ja to wszystko robiłem (poza holterem), ale u mnie wyszła niska ferrytyna.

Po rozpoczęciu suplementacji żelazem zniknęły przewlekłe bóle serca, a także zmęczenia, które wcześniej nie przemijały pomimo wypoczynku.

Ważny jest też poziom potasu czy magnezu - ja raz miałem wypłukany potas przez kawę (nadmiar) i też miałem problemy z sercem właśnie.

 

BTW: zbadaj też przy okazji cholesterol (ważne przy sercu).

 

ps.

A do lekarza rodzinnego, to nie wiem po co chcesz iść. Chyba tylko po skierowanie na badania, jak nie masz kasy. Ale robią czasem takie schody, że lepiej zapłacić.

Z kardiologiem to samo - po skierowaniu z NFZ musiałbym czekać pół roku, więc poszedłem płatnie.

 

Lion, suplementacja przyniosla jakies pozytywne skutki przy wypadaniu wlosow? spowolnilo je? Zastanawia mnie rowniez czy niedobory moga miec wplyw na wlosy (przyspieszone wypadanie) i czy wlosy ktore wypadly maja szanse odrosnac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Lion, suplementacja przyniosla jakies pozytywne skutki przy wypadaniu wlosow? spowolnilo je?

 

Hmm, patrząc w sufit, wydaje mi się, że....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

zgodnie z waszymi zaleceniami 2 tygodnie temu przeszedlem podstawowe badania krwi dotyczace tarczycy, morfologii i cukru - wszystkie wyszly dobrze. lekarz nie stwierdzil zadnej choroby ani nieprawidlowosci w funkcjonowaniu organizmu. Dodaje rowniez zdjecia zakoli - wlosy z tygodnia na tydzien wypadaja coraz to szybciej.

Ciagle jeste podlamany faktem ze z rodziny nie lysieje nikt - a u mnie w mlodym wieku odkrywaja sie tak duze zakola.

 

0705477507.jpg

16ffc8ca61.jpg

d69944f049.jpg

8567bb9d70.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...