free web hit counter Skocz do zawartości
rebus

25 lat - początek łysienia

Rekomendowane odpowiedzi

Zacznę od tego, że mam 25 lat i od ok. pół roku zauważyłem mocne przerzedzenie włosów. Zakola zaczęły mi się robić ok 18 r.ż., ale nie przeszkadzało mi to. To co dzieje się z moimi włosami od ok. pół roku zaczęło mnie niepokoić. Moje włosy są tak przerzedzone, że kiedy patrzę w lustro, widzę linię czaszki. Wiem, że jest to łysienie androgenowe, ponieważ ciało mam dość obficie owłosione, a problem stanowi coraz mniejsza ilość włosów na głowie. Zdaję sobie sprawę, że zegara biologicznego nie da się oszukać, ale może mógłbym spowolnić jakoś proces łysienia?

 

Do tej pory piłem siemię lniane, po czym włosy bardzo szybko odrastały i tylko tyle. Odżywiam się w miarę zdrowo. Przyjmuję magnez, potas. Myślałem o miejscowym stosowaniu ekstraktu z lukrecji, która podobno obniża poziom testosteronu. Jakie są wasze sugestie?

 

glowa.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to adrogenówka to masz trzy wuyjścia:

 

- najlepsze, mieć w dupie i żyć

- mniej fajne, RU (poczytasz na forum)

- najmniej fajne finasteryd (propecia, proscar), dutasteryd (o skutkach ubocznych i w ogóle też poczytasz w Internecie).

- przeszczep (ale bez blokerów - RU, fin, dut to ryzykowne), może skończyć Ci się donor i wtedy zostaniesz z dziwnym plackiem

- saba gel (jako dodatek)

- minoxidil (jako dodatek, choć są tacy co tylko jego używają)

 

Nic innego nie da poważnych efektów. Wszystko inne to dodatki tak jak np. oregano do spaghetti da się zjeść bez, ale samo nic nie da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oregano to bardziej lek przeciwzapalny, naturalny anytbiotyk. Jeśli Ci pomaga to przez zmniejszenie stanu zapalnego.

Choć patrząc na Twoją kurację, to pewnie nie działa, bo RU i minox robią co trzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...