free web hit counter Skocz do zawartości
Nerd

RU - czym nakładacie

Rekomendowane odpowiedzi

Do przygotowania wcierki używam zwykłego plastikowego lejka, idealnie mi pasuje do butelki, nic się nie rozsypuje i nie rozlewa. Wcześniej był używany do celów spożywczych. Umyłem go porządnie, niby jest czysty, ale mam taką wątpliwość, czy może coś tam zostało i ewentualnie zanieczyszcza/psuje Ru. Czy spirytus takie rzeczy neutralizuje ? Lejek laboratoryjny kosztuje 15 pln. Może lepiej zainwestować ? Czy to nie ma aż takiego znaczenia ? Czasem się zastanawiam, czy wszystko do robienia wcierek musi być sterylne jak w laboratorium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkazone spirytusem wystarczy. Bez przesady nie jesteśmy przecież młodymi Walterami z breakin bad (czy jak się tam nazywał) xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się boisz o lejek. Zawsze możesz zrobić tak.. Ze nalewasz odpowiednią ilość KB do czystego kieliszka. A następnie z tego kieliszka strzykawka przenosisz KB do docelowej buteleczki z Ru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze powiedziawszy, to do tej pory nawet spirytusem nie odkażałem. Ten pomysł wpadł mi do głowy wczoraj po zrobieniu kolejnej porcji na 10 dni(mieszam w loxonie). Zawsze dążę do tego, żeby kuracja i przygotowywanie wcierek zajmowało mi jak najmniej czasu, więc chyba zostanę przy lejku. Tym sposobem idzie mi błyskawicznie i nic się nie marnuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam pojemniczek po porcji ru odparzam zawsze i myję wodą destylowaną. Potem czekam aż wyschnie i robię nową mieszankę. Kb ma do siebie, że wytwarza się taki biały osad. Nie wiem czy ma to wpływ na jakość mieszanki jak ktoś np. używa non stop bez przepłukania kroplomierza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...