free web hit counter Skocz do zawartości
nord

Minoxidil po przeszczepie

Rekomendowane odpowiedzi

Jak wiemy skóra po zabiegu jest przez 1-sze miesiące czerwona. Czy na taką skórę można aplikować minoxidil, który zawiera drażniący alkohol, czy trzeba poczekać te kilka miesięcy i dopiero wtedy ? Pytam bo ponoć zalecane jest stosowanie minoxidilu po przezczepie w celu lepszego ukrwienia skóry co podobno ma dobry wpływ na odrost przeszczepionych włosów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ulotce podawane jest aby aplikować 1ml. Czy jeśli będzie to 2x mniej czyli 0,5ml to zachowa swoje docelowe działanie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U 15% pacjentów stosujących Minox odnotowano natychmiastowy odrost przeszczepionych włosów a u kolejnych 15% odrost już po 4 tygodniach

 

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/3558912

 

Twelve patients, aged 21 to 60 years, with varying Hamilton classifications of androgenetic alopecia (male pattern baldness) were treated with a 3% solution of topical minoxidil. Therapy began 48 to 72 hours after hair transplant surgery. Two patients demonstrated hair growth in the grafts without the shedding that usually occurs 2 to 4 weeks after surgery. (In untreated patients after hair transplant surgery, regrowth begins 3 to 5 months after surgery, after the shedding period.) A review of the literature--and personal discussions with surgeons whose hair transplant experience spans 25 years--revealed no evidence of a similar report. In addition, two of the remaining 10 patients had regrowth less than 4 weeks after postsurgical telogen effluvium. Neither patient age nor number of grafts transplanted played a predictive role. The location of the operative procedure also failed to predict, or preclude, successful regrowth. Topical minoxidil may be an important adjunctive therapy during the recuperative period in patients who have undergone hair transplant surgery. Carefully controlled studies are needed to substantiate this preliminary observation.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co z minoxem przed przeszczepem ? Czy ktoś odstawiał na 2 tyg. przed zabiegiem tak jak zalecają w klinikach ?

Jakie mogą być konsekwencje zdrowotne niedostosowania się do tych wytycznych ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koray zalecił mi żebym odstawienie Minoxa 2 miesiące przed zabiegiem, a 3 tygodnie to absolutne minimum. Ciekaw jestem czy jak odstawię go na 3 tygodnie to dopadnie mnie już masowe lnienie. Przy obfitym krwawieniu przeszczepione grafty mogą być wymywane przez krew więc lepiej nie ryzykować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A co z minoxem przed przeszczepem ? Czy ktoś odstawiał na 2 tyg. przed zabiegiem tak jak zalecają w klinikach ?

Jakie mogą być konsekwencje zdrowotne niedostosowania się do tych wytycznych ?

 

Zdrowotne? Niewielkie. Co ważne jednak: nie stosując się do zaleceń na własne życzenie pogarszasz efekt (czy też bardziej zmniejszasz szansę na pozytywny) końcowy - jaki jest sens?


Jestem reprezentantem Dr. A's HRC, najlepszej na świecie kliniki transplantacji włosów wg #HairSite.com.

http://www.fusehairpolska.blogspot.com

 

Wszelkie opinie wygłaszane na tym profilu są prywatne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Można stosować ale słabszy 2%.

 

Teraz dopiero zauważyłem, dlaczego słabszy 2% ? Przecież im mocniejszy tym lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten mocniejszy może zaszkodzić. Uważam, że skoro tak sugerują w BHR to już lepiej się wstrzymać z tym mocniejszym na jakiś czas.

Czytałem o jakichś tam przypadkach, że minox zaszkodził odrostowi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz przytoczyć te wątki bo wiekszość chirurgów zaleca stosowanie 5% po przeszczepie. W jakim sensie szkodzą odrostowi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...